תושבים בהדר עליון מעוניינים שמבנה בית הספר אורים יהפוך למתנ"ס

מה יהיה עתידו של בית הספר אורים בהדר הכרמל?

תושבים בשכונת הדר עליון מעוניינים לפנות 60 תלמידים מבית הספר אורים על מנת שמבנה בית הספר יהפוך למתנ"ס לרווחת תושבי השכונה. בית הספר אורים הוא בית הספר על אזורי לחינוך מיוחד וחלק מתלמידיו אינם תושבי העיר. בית הספר נמצא ברחוב מורטיפיורי, מעט מתחת למרכז הרפואי בני ציון. לטענת תושבים מאחר שמדובר במספר תלמידים קטן אין הצדקה שמבנה כל כך גדול, שיכול לתת מענה לצרכי תושבי השכונה, ימשיך לשמש כבית ספר.

יש לציין שבשכונת הדר יש מבני ציבור ויש גם מתנ"ס, אבל לטענת תושבים בהדר עליון, מבנים אלה לא מתאימים למי שגר בהדר עליון, כלומר ברחובות לאון בלום, חנה סנש ועוד.

בית הספר אורים בהדר הכרמל – חיפה.

תושבת השכונה (ששמה שמור במערכת) ציינה כי לצד התרומה לתושבי השכונה, שכרגע לא יכולים לצרוך תרבות ליד הבית, גם התלמידים בבית הספר יצאו נשכרים. כיום יש מגמה של שילוב, ולכן יהיה נכון לשלב את התלמידים מבית הספר בבתי ספר רגילים ולא לרכז אותם בכיתות קטנות בבית ספר לחינוך מיוחד. בנוסף, היא ציינה שלצד אירועי התרבות, שהיא מקווה שיהיו במתנ"ס החדש, היא מעוניינת להפוך את אחד האזורים לגינת כלבים, שחסרה מאוד לתושבי השכונה.

תושבים נוספים טוענים שמדובר במבנה גדול מאוד, שנותן מענה למעט מאוד תלמידים, כשהוא יכול לשמש כמתנ"ס למאות תושבים, שכרגע אין באזור המגורים שלהם מתנ"ס חלק מהמגיבים סברו שתושבים לא אמורים לנסות לסגור בית ספר רק כי המבנה ממוקם ליד הבית שלהם, ותלמידים הם לא חפץ שמעבירים ממקום למקום. בנוסף, למבנה יש ייעוד, ולא משנים ייעוד של מבנה רק בגלל גחמה של תושבים, לכאורה.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

בית ספר "אורים" מהווה מסגרת חינוכית לתלמידי החינוך המיוחד, על פי החלטת עיריית חיפה ומשרד החינוך, אשר בדומה לכלל בתי הספר לחינוך מיוחד, הוא מהווה מסגרת, המאופיינת במספר קטן של תלמידים. לרווחתם של בני הנוער והילדים המתגוררים בהדר עליון פועלת המערכת הקהילתית בביה"ס היסודי "ליאו-באק".
בנוסף לכך, לכשיפתח בי"ס "חוגים" תפעל גם בו מערכת חוגים לרווחת תושבי השכונה.

לא ניתן להגיב