בטקס מרגש קיבלו תלמידי ביה”ס “יבניאלי” את ספר התורה בבית הכנסת הסלוניקאי “חיים חביב” בחיפה

קבלת ספר תודה בית ספר יבנאלי
עינת קליש חיים בחיפה – רחב

 

מאת: כתב החינוך של האתר “חי פה”

השבוע התקיים ברוב פאר והדר עם הדרת מלך ועם המון שמחה בלב לכבוד תורתינו הקדושה, בבית הכנסת ע”ש היכל רבי “חיים חביב” בחיפה לזכר קהילת סלוניקי הי”ד טקס מרגש וחגיגת קבלת ספר התורה לתלמידי כיתה ב’ של בית הספר הניסויי “יבניאלי” אשר בשכונת קריית אליעזר בחיפה, בו גם שוכן בית הכנסת.

התלמידים הגיעו לאירוע כשהם מחייכים עם התרגשות רבה, הלבבות התמלאו בהתמוגגות ובאהבה ואף עין לא נותרה יבשה למראה התלמידים הלבושים בלבוש לבן וחגיגי, כשעל ראש הבנים עוטות כיפות לבנות עם שם רקום, וזרים לבנות. תחילה קיבלו התלמידים, המורות וההורים מפיו של מתפלל בית הכנסת הוותיק מר ראובן פריזי סקירה קצרה אודות בית הכנסת ועל המבנה הייחודי שלו ושל ארון הקודש הנמצא בו, ייחודם של מנורות בית הכנסת וחלונות הויטראג’ ובכלל סיפר להם מר פריזי על ההיסטוריה של בית הכנסת בשכונת קריית אליעזר שבחיפה מיום הקמתו ועד היום, יש לציין כי בית הספר “יבניאלי” שוכן אף הוא באותה השכונה ובמרחק של דקות ספורות ממבנה בית הכנסת.

מכבי חיפה – הרשמה לחוגים – רחב
קבלת ספר תודה בית ספר יבנאלי

עוד הוסיף מר פריזי בדבריו:

“תלמידות ותלמידים יקרים, ספר התנ”ך הינו סיפורו של עם ישראל. יש בו סיפורי חסד וגבורה סיפורי מנהיגות גדולים, ברצוני לאחל לכם קריאה נעימה בספר הספרים המרתק שמשלב בתוכו היסטוריה ואגדה – זהו הספר היחידי שאפשר למצוא בו הכל: הרפתקאות, משלים, מתח, דרמה, חוקים, סיפורי חיים, גיבורים, לוחמים, ניסים ומה לא, זהו סיפורו של עם, סיפורו של עם ישראל המספר עלינו כבני אדם והגיתם בו ועלו והצליחו”.

התלמידים התרשמו מבית הכנסת, שרו שירי תורה רבים, למדו מה הוא בכלל ספר תורה, איך כותב סופר סת”ם את ספר התורה, מה הוא הקלף עליו כותב סופר הסת”ם את ספרי התורה, התפילין והמזוזות. התלמידים והוריהם רקדו עם ספר התורה, שמעו את תקיעת השופר ואת כל זה סיפר להם רב חב”ד בשכונת כרמל צרפתי בחיפה, כבוד הרב יהודה גינצבורג, כמו כן קיבלו התלמידים את ספר התורה כל תלמיד ותלמידה עטוף בכריכה מוזהבת כאשר שמם בחזית ספר התורה. הילדים והוריהם שאף הם נכחו באירוע זה התרגשו מאוד באירוע זה . הרב גינצבורג בירך את התלמידים ואיחל להם שייתן ה’ בלבם אהבת תורה ויראת שמים ושיזכו ההורים לרוות מהם רוב נחת.

תלמידי בית הספר הופתעו כשעל המסך באירוע הוקרנה גם ברכתו של שר החינוך מר נפתלי בנט ובתום האירוע התכבדו כולם בסעודת מצווה מרשימה ומפוארת. אנו, וועד בית הכנסת ע”ש רבי “חיים חביב” בחיפה מאחלים לכל תלמידי כיתות ב’ של בית הספר מזל טוב ולימודים מוצלחים ומהנים בלימודי התורה. עם סיום האירוע המרגש, חברי וועד בית הכנסת הודו למנהלת בית הספר הגב’ איריס דרמר, לגב’ אבישג אבן צור ולגב’ מזל אלבז מחנכות כיתה ב’ של בית הספר הניסויי “יבניאלי” על שיתוף הפעולה הפורה, המלא והמוצלח ביותר באירגון הנפלא, מרשים ומוצלח באירוע זה ואין ספק כי היה זה אירוע שיחרט בזיכרונם של הילדים שנים רבות ולנצח.

קבלת ספר תודה בית ספר יבנאלי

אודות בית הכנסת הסלוניקאי ע”ש רבי “חיים חביב” לזכר קהילת סלוניקי ה”יד, ניתן לקרוא ולראות באתר האינטרנט של בית הכנסת, בקישור להלן:http://rhcsaloniki.blogspot.co.il/

צילומים: אדיר יזירף.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...