מסע האופנועים "בחזרה לברלין" יצא לדרכו השבוע מחיפה

Screen_Captures62.jpg

מאת: כתב החדשות של האתר "חי פה" בסיקור בלעדי

"בחזרה לברלין" היה מסע של אופנועים לאירופה שיצא לבשר על קיום המכבייה ולהמריץ את הספורטאים היהודים להתארגן לקראתה , בשנת 1931 עזבו את ת"א קבוצת המוטוצקלטים לירושלים , חצו את המדבר לכיוון קהיר שבמצרים , חצו את הימה לפיראוס אתונה , סלוניקי , בולגריה , יוגוסלביה , אוסטריה , גרמניה , פריז ולונדון . תשע ארצות – 9,375 ק"מ שעברו בתשע עשרה קהילות יהודיות . והנה בשבוע שעבר יצא מסע האופנועים לדרכו . המסע כולו מאורגן על ידי חברת הפקות לונדונית בשיתוף המכבייה , המסע ילווה בצילומי סרט דוקומנטרי גדול המצולם ממש בימים אלה מכל ההכנות , יציאת המסע , הגעתו לברלין , ועד חזרתם של האופנוענים לישראל , הסרט "בחזרה לברלין" אמור להיות מוקרן במהלך חודש דצמבר 2015 במספר רב של מדינות בעולם .
הפלגה_נמל_חיפה_30.7.2015_מסע_(60).jpg
קבוצה של שמונה אופנוענים הגיע השבוע לנמל חיפה על מנת להעמיס את האופנועים על אוניית גלנוע שתיקח אותם לנמל "לאבריו" ביוון , משם יוציאו האופנוענים את האופנועים מבטן האונייה ויתחילו את מסע המרגש והמרתק "בחזרה לברלין 2015" , אופנוענים אלה ישאו את אש התמיד של לפיד המכבייה במשך כל מסעם במדינות השונות , לשיחזור המסע שיעבור דרך קהילות יהודיות ודרך אתרים הקשורים בשואה בכל יעד ויעד בדרכם הארוכה , תחילה יגיעו האופנוענים לערים אתונה וסלוניקי ביוון ומשם ימשיכו לסופיה בבולגריה , בלגרד בסרביה , בוקרסט ברומניה , בודפסט בהונגריה , וינה באוסטריה , פראג בצ'כיה משם לערים קרקוב וורשה , ומחנה ההשמדה אושוויץ בפולין ומשם לגרמניה ישירות לטקס הפתיחה של משחקי המכבייה האירופאית שתערך ב – 28 ביולי באיצטדיון בברלין , בו ייצפו קהל של עשרות אלפי איש .
הפלגה_נמל_חיפה_30.7.2015_מסע_(58).jpg
בקבוצת האופנוענים שנבחרו שיצאה מישראל נמנים הרוכבים: אלן כץ , קובי שמואל , גל מרום, דני מרון, ירון מונץ ואיתם הרוכבות: גילי שם-טוב והילה פנלון , נוסעי הרכב שיצטרף למסע זה הם: דורון גולן , יורי רטומסקי ואשר וקסלר . האופנוענים יגיעו לארצות המוצא של משפחתם ונקודות חשובות בהיסטוריה היהודית , בה יספרו כל אחד ואחת את קורות בני משפחתו בתקופת השואה . לכשיגיעו האופנוענים לארצות השונות הם יתקבלו בכל ארץ וארץ על ידי רוכבי אופנוע מקומיים שיצטרפו אליהם במסע באותה הארץ .

לאלה מכם , המעוניינים לקרוא את יומני המסע , לצפות בתמונות וסירטונים ממסע זה , תוכלו לעשות זאת , בקישור , להלןhttps://www.youtube.com/watch?t=100&v=ibY67WFNpK8

צילומים בלעדיים:
צלם החדשות של האתר "חי פה" , ארכיון מכבי ע"ש יוסף יקותיאלי .
Fullscreen_capture_06072015_133548.bmp.jpgFullscreen_capture_23062015_142935.bmp.jpgאופנועים_מכבייה.jpgהפלגה_נמל_חיפה_30.6.2015.jpg

לא ניתן להגיב