דם יזע ודמארי: מכבי מנצחת, לוזון נשאר(בינתיים) והקומץ ממשיך להתפרע ביציע

בן סער מדווח מאצטדיון הכדורגל בחיפה. צילום: חגית אברהם

צילום: חגית אברהם.
תאטרון מוצקין – סלאח שבתי – רחב

אחרי שלושה משחקים ללא ניצחון מכבי מנצחת את בני סכנין החלשה של פליקס נעים, מו אלאך נצפה ביציע ועוד לא ברור אם יחתום ולוזון מנסה לשדר “עסקים כרגיל”- בן סער מסכם ערב גשום ב”סמי עופר” וניצחון חשוב


מכבי הגיעה למשחק הזה עם הגב לקיר, הדיווחים על עזיבתו הצפויה של לוזון בסוף המשחק, מינוי המאמן המקצועי מהולנד והיכולת שהקבוצה מציגה לאחרונה הוסיפו ללחץ. זריקת המרץ המורלית הגיעה בדמותו של בוזגלו שפתח על הספסל אך עקב פציעה ביזארית של נטע לביא שנכנס במחצית השנייה כמחליף שני ומתח את השריר, יאלץ לחכות עד אחרי הפגרה על מנת לערוך את הבכורה המחודשת.

בדקה ה-7 נפתחו ארובות השמיים ובמשך עשר דקות ירד גשם זלעפות אך המשחק התנהל כרגיל. מכבי שלטה כמעט לחלוטין במחצית הראשונה ואף כבשה שער מראשו של קינן שנפסל לאחר טענה של עבירה של השחקן על שחקן מגן, מה שהתברר אחר כך כהחלטה שגויה של השופט. מלבד זאת ולמרות ההתקפות על שערה של סכנין, היה נראה שהירוקים פשוט לא רוצים לכבוש, אך דקה לסיום הזמן החוקי של המחצית מכבי קיבלה כדור קרן אותו הגביה מאבוקה לשם שינוי ועומרי בן הרוש הסתנן ונגח מדויק את שערו השני העונה בליגה, תודו שזה מפתיע וזו הייתה גם תוצאת המחצית.

 

בן הרוש. כבש לפני הירידה למחצית. (צילום: חגית אברהם)

 

במחצית שניה מכבי פתחה חזק יותר, תוסיפו לזה הרחקה של גאנטוס שהכשיל את דמארי בדרך לשער וראה את הכרטיס האדום ומכבי שוב מוצאת את עצמה מול עשרה שחקנים. הירוקים באו על שכרם כמה דקות מאוחר יותר כאשר מאבוקה מצא שוב ראש של שחקן, הפעם דמארי, שנגח מדויק לפינה הרחוקה וכבש אף הוא את שערו השני בליגה, וכמה מכבי צריכה את דמארי חזרה בכושר כיבוש. השער עורר את הירוקים שהגיעו לעוד מספר הזדמנויות קורצות ורק יכולת שיא של קנדיל במחצית הזו הצילה את סכנין מתבוסה כואבת.

עיריית חיפה – רחב

כמו שראינו במשחקים האחרונים, גם הפעם הקומץ היה חייב להעכיר את האווירה ודקות לפני שריקת הסיום שוב הודלקו אבוקות ונזרקו למגרש על ידי אוהדים ביציע הצפוני, אשר בנוסף התעמתו עם אנשי האבטחה, לאחר שאלה עלו ליציע כדי לעכב את זורקי האבוקות למגרש. הקהל גם יצא בקריאה “לא רוצים שוטרים ביציע”, כאילו שאין מספיק צרות למכבי העונה. מכבי לא הרשימה אבל שלטה וניסתה והניצחון הזה מנע כדור שלג שספק אם יודעים היכן היה מסתיים, עכשיו מגיעה פגרת נבחרות של 3 שבועות, זמן מספיק לעשות סדר במחשבות לאיפה הקבוצה רוצה ללכת העונה – טיפוס במעלה הטבלה או משחקי סירוגין של ניצחון והפסד.


נקודות אור במשחק- מאבוקה, חוזר ליעילות הקטלנית שלו עם ריצה באגף והגבהות מכריעות, דמארי, שמלבד השער, איים רץ והראה לפחות היום שיש חוד במכבי וגלזר, שעצר כמה בעיטות מסוכנות בודדות שבעטו האורחים לשערו. נקודות חושך – סלליך, אחד השחקנים היותר יציבים במכבי העונה מאכזב במשחקים האחרונים והיום היה משחקו החלש ביותר, כדרור מיותר, איבוד כדורים, לא היווה פקטור ורוקאביצה, אמנם נכנס רק במחצית השנייה אך נעלם והשאיר את רוב העבודה בחוד לדמארי.

סלליך. משחקו החלש ביותר העונה. (צילום: חגית אברהם)
שוטר מפנה עבוקה בוערת מהמגרש בחיפה (צילום: חגית אברהם)

 

במסיבת העיתונאים לאחר המשחק, גיא לוזון, סירב להתרגש מהגעתו של המאמן המקצועי מהולנד ואמר שמבחינתו הוא ממשיך כרגיל גם אם תונחת לו סמכות בדמותו של אלאך על הראש, כמו כן ציין שאם לא היה מנצח היה מתפטר ושהיה נאיבי מצידו לחשוב שבתחילת העונה ילמד את הקבוצה כל כך מהר, ככה זה לוזון, סוג של זיקית.


עם סיום המשחק, שוחחנו עם חלי סבג, אוהדת מכבי אשר נמצאת במגרשים משנת 89′ ומשתדלת לא לפספס אף משחק בית. חלי מתגעגעת לימים היפים שהקבוצה שיחקה בקריית אליעזר ודיברה אודות רשמיה על המשחק והניצחון היום, האם לוזון צריך להתפטר והאם למכבי עוד נשאר סיכוי להוציא משהו מהעונה הזו?

 “אמנם נצחנו היום אבל זה לא זה,ממש עצוב לי, אני רוצה שמכבי תחזור מהר להיות מכבי חיפה הגדולה מכולם, אנחבו במחזור 10 ויש כל כך הרבה סימני שאלה מה יהיה ?, לדעתי צריךלהחליף את כל הצוות המקצועי דחוף. לדעתי גיא לוזון צריך ללכת הביתה, נראה לי שזה גם מה שיקרה בקרוב בעיקר לפי מסיבת העיתונאים
ככשמעתי את הקול שלו, אומר שמחזור 10 הוא רק לומד את הקבוצה, פשוט טעויות בלי סוף, יש לנו את כל הכלים להיות בצמרת וכולי תקווה שלפחות מצא עם מקום באירופה בעונה הזו, למרות הכל”.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...