האם גם סיפורה של מ' החיפאית יסתיים ב"הכתובת היתה על הקיר"?

סמר עודה מביאה את סיפורה של אישה מאויימת, אשר עדיין מתרחש בימים אלה

משטרה

זה התחיל כסיפור רומנטי שגרתי אך מהר מאוד הקשר הפך לתלותי ואובסיסבי שהסתיים בהתעללות מילולית, פיזית, באיומים, מעצרים ותלונות חוזרות ונשנות עד כדי סיכון חיים. מ' (השם שמור במערכת), בת 47, תושבת חיפה ואמא לשתי בנות, הכירה גבר תושב עכו, למחרת כיפור 2014. השניים התחילו לצאת כזוג ופיתחו קשר רומנטי.

"בהתחלה על אף פער הגילאים וגילו הצעיר 35 הוא עשה רושם טוב, גבר מושך, עם חוכמת חיים וקסם אישי", מספרת מ'. "בשלב מסוים שמתי לב שהוא מתחבר אליי בצורה מאוד תלותית ושהאהבה שלו היא לא אהבה נורמלית שמשהו לא כשורה. נדלקה אצלי נורה אדומה והתחלתי להתרחק, אז התגלה פרצופו האמיתי. זה התחיל באלימות מילולית וניסיון להרחיק את הבנות ממני בדרכים ערמומיות.  וככל שהתנתקתי והתרחקתי היה מאשים את הבנות ואבא שלי כגורם לריחוק. היה מתנצל, מודה בטעות ומבטיח להתנהג בצורה טובה יותר והיה עומד בהבטחה לתקופה קצרה. אחרי ששוב הדברים חזרו על עצמם החלטתי שאני נפרדת ממנו סופית. כאן התחיל מסע הנקמה".

"הוא התחיל לנסות לסכסך ביני לבין חברותיי על ידי התכתבות בפייסבוק אך כמובן שחברותיי עמדו לצידי. הוא התחיל לשלוח לאבא שלי שהוא אדם מבוגר וחולה, הודעות נאצה וקללות ודברים איומים והיה מטריד אותו בשבתות למרות שידע שהוא שומר שבת ודתי כל זה כי חשב  שאבא הוא הגורם העיקרי לריחוק שלי ממנו, על אף שהסברתי לו שהוא לא הגורם וכי זו החלטה שלי, והסברתי שההחלטה היא בגלל ההתנהגות שלו".

"אבא אושפז בבית החולים והוא רצה לבקר ולהתנצל. מאותו יום חלה עוד התדרדרות ביחס שלו כלפיי. הוא הגיע לבית החולים התחיל להשתולל, לצעוק ולקלל גם את אבא וגם את ביתי. בהמשך בדרכי חזרה הביתה הוא עקב אחריי למרכזית תקף אותי מילולית ופיזית. ומכאן התחיל מסע המעצרים. הזמנתי משטרה והוא נעצר ליומיים בבית סוהר ושוחרר למעצר בית. באותה תקופה אמא שלו התערבה, ניסתה להחזיר אותנו ולחצה שנחדש את הקשר להתחתן ואפילו לעבור לגור אצלה בדירה שרכשה למענו. כל זאת בלחץ מסיבי מצידו כלפיה על מנת שאקשיב לה כי ידע שאוזני ערלות מלשמוע אותו, וכי יש השפעה חזקה מצד לאימו כלפי, כי שימשה מאין תחליף אמהי כחפי. מה שהדליק אצלי עוד נורה אדומה. התחלתי לנסות לדלות עליו מידע וגיליתי כי מדובר באדם שסובל מבעיות נפשיות והיה מאושפז במרכז הרפואי מזרע".

"נפגשנו על מנת לדבר ולהיפרד ולהסביר שאבא והבנות הם לא הגורם ואמרתי שאני לא רוצה לשמוע יותר אלימות מילולית כלפי אבא שלי והבנות שלי כי אתה האשם היחידי. איך שסיימתי את המשפטים האלה הוא הדביק אותי לקיר, הטיח את ראשי בקיר, שבר לי שתי אצבעות והשליך עליי כסאות מתכת ופצע את רגליי… לא יודעת איך יצאתי מהאירוע הזה בחיים. כשסיים לתקוף אותי הוא עוד הוסיף ואמר "אני עוד אתנקם בך" משפט שעדיין מהדהד לי בראש. אז כבר היה לי ברור כי קשר שהתנהל על אלימות מילולית ופיזית זה לא ייגמר בטוב ועליי לעשות הכל כדי להתרחק מהאיש המסוכן הזה.

מאז ועד היום הגשתי תלונות במשטרה היו צווי הרחקה ובכל הזדמנות שהצו נגמר הוא חוזר מאיים ומנסה להתנקם".

"אם לא די בכך הוא הפיץ סרטונים משותפים שלנו בפייסבוק ובוואטסאפ. על אף החלטת בית המשפט להוריד אותם, תוך 24 שעות  ועל אף שתלוי ועומד צו הרחקה לשנה בגין הטרדה מאיימת, הוא לא הוריד את הסרטונים מהרשתות החברתיות  הוא טרם עשה זאת.

הוא שוב נעצר, לפני כחודש, בגין הפרת צו ההרחקה,  מאחר שהיה באזור בו אני הייתי ושוב שוחרר ובינתיים  צו ההרחקה קיים. מדובר בחולה נפש, לא צפוי ואני לא יודעת מתיי יבוא יום הזעם ויתפרץ. אני חוששת לחיי ולחיי בנותיי במיוחד שעכשיו אני נמצאת בזוגיות טובה ובריאה".

"במשטרה מכירים את הסיפור היטב וידוע כי היו לו קשרים דומים ומוכרים במשטרה אך לא בחומרת הקשר שהיה לי .למרות ההתרעות שלי והתלונות אני חושבת שהמשטרה לא עושה מספיק ואמרתי להם  שהכתובת על הקיר אם יקרה חלילה משהו אל תגידו שלא התרעתי".

מ', פונה לכל בחורה שהכירה את הבחור או היה לי קשר אפילו הקצר ביותר והספיקה להכירו אפילו במעט וסבלה מאלימות והטרדות שתפנה גם למשטרה כדי שיבוא על עונשו.

מהמשטרה נמסר בתגובה לחי פה:

"התיק היה ביחידת התביעות, הוחזר לתחנת המשטרה להשלמות והוחזר שוב ליחידת התביעות שם נמצא בעיון".

לא ניתן להגיב