שיוט פלצור ושיוט אחי אילת התקיימו בסופ"ש אחד בחיפה – סיקור מצולם מהמים

אחי להב בטקס לזכר לוחמי אחי אילת

ההרגשה באויר עם שינויי מזג האויר האחרונים נותנים תחושה של הסתיו בפתח, אבל לא בחיפה, בסוף השבוע האחרון, 20/10/2017, הים נצבע בלבן ושלל צבעים מרהיבים כשלמעלה מ-450 שייטים ברובם נערות ונערים השתתפו בסדרת שיוטים המצוינים בשמות: שיוט אחי אילת ושיוט פלצור.

לקראת הזינוק לשיוט אחי אילת

שיוט אחי אילת התקיים ביום שישי ה-20 באוקטובר במפרץ חיפה. האירוע בא לציין 50 שנה להטבעת המשחתת אילת. אירוע בו טבעו 47 לוחמים מצוות הספינה ולמעלה מ-110 פצועים נימשו מהמים.
פרטים על אירוע אחי אילת ניתן למצוא באתר קהילת שייטי הכרמל.

אחי להב בטקס לזכר לוחמי אחי אילת

טקס מרגש לזכר הנופלים באחי אילת

לכבוד האירוע, חיל הים הציב בים את אחי להב, קהילת שייטי הכרמל אירגנה את 50 ספינות המשט מחיפה, מעכו, מחדרה, מהמרכז ומהמועדונים של זבולון, צופי הים , מבואות ים , וחדרה.
טקס מרגש ומרשים בו הונחו זרים בים התקיים בניהולו של מפקד אחי להב, כשהשנה התכבד תא"ל בדימוס שבתאי לוי לייצג את זבולון ואת קהילת שייטי הכרמל בהטלת הזרים מסיפון המסוקים של אחי להב.
בטקס חלוקת הגביעים שהתקיים במיתחם זבולון בקישון, סיפרו ניצולי המשחתת חזי וגיא על זכרונותיהם מהאירוע, שבתאי לוי סיפר על מרכזיותו וחשיבותו של הים במשוואת הבטחון הלאומי ובצורך לשמור את עורק החיים בים פתוח ובטוח.

 

שיוט פלצור

בשבת בבוקר התרכזו השייטים לתדרוך ופנו לטקס מרגש נוסף לציון 32 שנים לרציחתם של בני הזוג פלצור ביחד עם חברם על סיפון היכטה שלהם בלרנקה. רצח מתועב של מחבלי הפתח מכח 17.
בים נכחו, בסדרה של שני שיוטים, כ-450 שייטים על כ-60 כלי שייט שונים, החל מיכטות גדולות, דרך סנוניות, סייפנים ספינות סונר של אתגרים, ועוד… מתנדבי שייט חיפה סייעו במינהלות ובהנחת מצופי השיוטים.

שיוט פלצור – סירה בדרכה לזינוק

מזג האוויר חייך אל השייטים, הרוח נשבה קלילות ברמה שהביאה את המתחרים להתאמץ ולפזר יותר אדרנלין. התחרות הייתה מדהימה ומאתגרת. בגמר השיוטים כולם שבו למעגנותיהם בטוחים, שזופים ושמחים.

בטקס הסיום וחלוקת הגביעים שהתקיים במתחם צופי הים בקישון,השתתפו מאות בני נוער ומשפחת פלצור המורחבת.
הנכדה הצעירה ביותר לבני הזוג פלצור, הדר, הייתה אחראית על הטלת הזרים בים וחלוקת הגביעים לזוכים.
עוד סוף שבוע של שימור המסורת וחיזוק החינוך הימי עבר על חיפה. קהילת שייטי הכרמל הפיקה וריכזה את כלל הפעילות בעזרת חברי הקהילה שעושים את כלל הפעילות בהתנדבות מלאה מתוך אמונה מלאה שנוער בים זאת הדרך לחינוך טוב יותר, אהבת הארץ, ואזרחות טובה.
נמשיך להיפגש על המים.

הטקס לזכרם של משפחת פלצור אשר נרצחו בקפריסין על ידי מחבלי הפתאח

לא ניתן להגיב