50 עיתונאים מובילים מכ-20 מדינות בעולם הגיעו לביקור בחיפה

השבוע הגיעה לארץ משלחת של 50 עיתונאים מאיגוד העיתונאים הבין לאומי Scij-Ski club journalists מדובר בקבוצת עיתונאים בינלאומית, אשר כותבים על תחומים מגוונים ואשר חולקים אהבה משותפת לספורט סקי השלג. בדרך כלל הם נפגשים באתרי סקי ושם חולקים מידע מקצועי. השנה בחרה הקבוצה בישראל, כיעד לסיור וקיום של כנס הקיץ שלהם. הקבוצה כללה נציגים מכ-20 מדינות מהעולם.
התכנית נבנתה בקפידה, על מנת לנצל בצורה מיטבית את הזמן בו ישהו ויסיירו בישראל. במהלך הביקור נחשפים העיתונאים לתחומים המובילים שיש למדינה ישראל  להציע כמו: היי טק, חקלאות, רב תרבותיות  וקולינריות. מסלול ביקורם נבחר בקפידה:  ממרכז הארץ צפונה, עד גבול סוריה ולבנון ומשם ידרימו.
משלחת עיתונאים בחיפה – Scij Ski club Israel journalists (צילום: חיים כהן)
הכנס והסיור הנם בחסות האגוד הישראלי של העורכים והעיתונות התקופתיים בתל אביב. בין אנשי העיתונות נמצאים גם אנשי מדיה אלקטרונית ודיגיטלית, פרשנים וכתבים ומומחי תקשורת.
מארגנת הביקור מטעם האיגוד, היא איליה צביאל. היא פעלה יחד עם יו"ר האיגוד לעיתונות התקופתית בתל, אביב עליזה זזק. אליהן הצטרפו הצלם ויו"ר קשרי החוץ של האיגוד יוסי רוזנמן ועוד חברים.
גם אני הצטרפתי לחלק מהמסע ופגשתי את הקבוצה, כאשר הגיעה לחדרה למלון רמדה, שם נערכה להם קבלת פנים מכובדת.
חשוב לציין שכל הסיורים, הלינות והאירוח מתבצעים על חשבון המלונות המאחרים, כלומר OTH, בשפת התיירנים.

 

סיור בחיפה:

בחיפה קבוצת העיתונאים התקבלו בקבלת פנים מכובדת  עשירה מאוד בבית העירייה. התיאום נעשה מול מתן ברל, מקשרי החוץ בעיריית חיפה וד"ר גלית רנד, מנהלת התכנון, האסטרטגיה והמחקר, אשר נפגשה עם הקבוצה וסקרה את מאפייני העיר חיפה.
גלית הסבירה לנוכחים על חיפה משאביה קדום העיר ומצבה על כל השלכותיה, בסיום התדרוך קבלה גלית חן תעודת הוקרה מטעם איגוד העורכים והעיתונאים תל אביב משיועדה אישית לראש העיר יונה יהב שנבצר מסבות אישיות לקבל את האורחים.
משלחת עיתונאים מתארחת בעיריית חיפה (צילום: חיים כהן)

לאחר המפגש בעיריית חיפה, המשיכו העיתונאים לאתר מעגן הקישון, שם קבלו הסבר כולל על האתר. האורחים התרשמו והתפלאו מיופייה של העיר חיפה.

בשיחות אישיות עם העיתונאים הם התרשמו מאוד והתפלאו ממה שרואות עיניהם והחוויות האישיות משאירה אצלם "עומק עיתונאי".  אני בטוח שכל חבר קבוצה יחזור לארצו וידווח במערכות בארצם באופן חיובי על החוויה הישראלית.
העיתונאים מסיירים על הרפליקה "מעגן מיכאל 2" בקישון (צילום: חיים כהן)

 

עיתונאית מצטלמת על הרפליקה של הספינה הפיניקית בקישון (צילום: חיים כהן)

מי אמר שהעיתונות מתה ?

עיתונאי מחו"ל בעת סיור בחיפה (צילום – חיים כהן)

לא ניתן להגיב