עשרות הפגינו מול בית מטבחיים חיפה

מכות במוטות, בעיטות, הטחות בשערי מתכת וקירות תלייה של עגלים מדממים ובעודם בהכרה הם רק חלק מהזוועות שנחשפו בחקירה הסמויה של אנונימס.

מפגינים מול בית מטבחיים חיפה
מפגינים מול בית מטבחיים חיפה

עשרות הפגינו היום (ה’) מול בית מטבחיים חיפה בעקבות תחקיר אנונימוס ששודר אמש בערוץ 2. ממנו עולות תמונות קשות ומחרידות של התעללות מחרידה בבעלי חיים. בכתבה ששודרה בערוץ 2 ניתן לראות את עובדי בית מטבחיים חיפה  השלישי בגודלו בישראל והאחראי על שחיטה בהיקף של 20% משוק הבשר המקומי, מכים  בעלי-חיים במוטות, בועטים בהם, מטיחים בהם שערי מתכת, תולים אותם מדממים בעודם בהכרה  ועוד.

המפגינים הרימו שלטים עליהם נכתב בין היתר : “כתב אישום עכשיו” ו- ” המתעללים לדין”, השמיעו קריאות כמו: “בעלי חיים זה לא מוצר תפסיקו לאכול בשר” – “מתעללים בעגלים בעבור כמה שקלים” – “צדק חמלה טבעונות” – “התעעלות זו השיטה בואו נסגור את המשחטה” וקראו למשרד החקלאות לסגור את המשחטה.

יש לציין כי  משרד החקלאות פתח בחקירה בבית מטבחיים חיפה והורה על הפסקת השחיטה במקום לאלתר עד לקיום שימוע לבעלי המפעל במשרד בשבוע הבא.

תגובת בית מטבחיים חיפה כפי שנמסרה לערוץ 2 בעקבות התחקיר: “אין זה סוד כי פעילות בית המטבחיים, מטבעה, אינה נעימה לצפייה. יחד עם זאת, בית המטבחיים בחיפה פועל על פי ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות, השירותים הווטרינריים והרבנות הראשית לישראל. המקום מפוקח באופן רציף ובזמן אמת על ידי כל גורמי הפיקוח. לאחר שנצפה בכתבה ונבחן אותה נפעל לתיקון כל ליקוי שיתגלה, אם יתגלה, ובמידה ותתגלה התנהגות בלתי תקינה או בלתי הולמת, היא תטופל כמובן בחומרה”.

בעקבות התחקיר פנו הבוקר (ה’) חברי כנסת יעל גרמן, איציק שמולי, יעל כהן פארן ושרן השכל לשר החקלאות אורי אריאל במכתב דחוף, בו דרשו הפסקה מיידית של השחיטה (והפעולות הנלוות לה) המתקיימת בבית המטבחיים חיפה.

לשון המכתב:

הנדון: סגירה מידית של בית המטבחיים “בקרנה” בחיפה ונקיטת צעדים מיידים לרישות בתי המטבחיים והמשחטות בישראל במצלמות 

מתחקיר שפורסם אתמול (27 בספטמבר 2017) בחדשות ערוץ 22 נחשף שוב תיעוד מזעזע, שהגיע לידי הארגונים להגנת בעלי-חיים, הפעם מקורו בבית המטבחיים “בקרנה” בחיפה, השלישי בגודלו בישראל.

מהתיעוד עולה אותה תמונה מבחילה, שנחשפה בעבר בבתי המטבחיים “אדום אדום” ו”דאבח”, של אכזריות בלתי נתפסת ואלימות קשה כלפי העגלים, הפרות והכבשים הנשחטים במקום. בין היתר, ניתן לראות בתמונות את הכאתם של בעלי החיים במוטות עץ ושימוש בזרנוקי מים בפריקת העגלים; שימוש בשוקרים חשמליים; גרירה אגרסיבית של כבשים והרמתם מזנבותיהם, מפרוותם, מאוזניהם וקרניהם; הטחת שער מתכת בגופם- לעיתים בראשיהם; דריכה על גבם של העגלים; החלקתם של בעלי החיים בתוך הדם של הכבשים שנשחטו לפניהם; פריקת כבשים באמצעות דחיפתם מהמשאית; שימוש בשיטת “תלייה בהכרה” ללא בדיקת רפלקסים ותוך תלייתם, בעודם בהכרה, מרגל אחת (כך למשל ניתן לראות עגלים שלאחר “שנשחטו” נעמדים על רגליהם ומנסים לברוח!) וכד’.

מעשים אלה מהווים עבירות חמורות על חוקי הגנת בעלי חיים וביניהם סעיף 2(א) ועל סעיף 2א1 לחוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים), תשנ”ד-1994; תקנות מחלות בעלי חיים (שחיטת בהמות), תשכ”ד-1964; תקנות צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים) (הובלת בהמות), תשס”ו-2006.  נוכח האמור, אנו פונים אליך בבקשה דחופה כי תורה לאלתר על השעיה מידית של כל פעולה של שחיטת בעלי-חיים בבית המטבחיים, ועל השעיית כל היתר למשלוח בעלי-חיים לשחיטה במקום, תוך ביטול של היתר הפעילות של בית המטבחיים לאחר ביצוע שימוע כמקובל.  כמו כן, נבקשך להוציא לפועל, וללא כל דיחוי נוסף, את רישות בתי המטבחיים והמשחטות בישראל באמצעות מצלמות במעגל סגור, ואת חיבורן למרכז בקרה ארצי לצורך ניטור, פיקוח ואכיפה של החקיקה, הנהלים והסטנדרטים למזעור סבלם של בעל-החיים.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.