משרד החקלאות פתח בחקירה בבית מטבחיים חיפה והורה על הפסקת השחיטה במקום לאלתר

  בביקורת שערך המשרד בבית מטבחיים חיפה בעקבות פרסום התחקיר שפורסם בערוץ 2 נצפו ליקויים הן מבחינת תברואתית והן מבחינת צער בעלי חיים.

משרד החקלאות פתח בחקירה בבית מטבחיים חיפה והורה על הפסקת השחיטה במקום לאלתר עד לקיום שימוע לבעלי המפעל במשרד בשבוע הבא. זאת בעקבות החקירה של אנונימוס ששודרה  אמש (ד’) בחדשות ערוץ 2, שהציגו חשד סביר להפרות של חוק צער בעל חיים, תקנות שחיטת בהמות וליקויים ביישום נוהלי השירותים הווטרינריים.

יש לציין כי בית המטבחיים מפוקח על ידי רופא וטרינר מטעם הרשות המקומית, ולכן השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות יבדקו במקביל לעובדי ובעלי המפעל גם את מערך הפיקוח הרשותי של העיר חיפה. בית המטבחיים בחיפה אחראי על שחיטה בהיקף של 20% משוק הבשר המקומי.

מפקחי המשרד ביקרו בבית המטבחיים, אחרי שהצטיידו בצו בית משפט לתפיסת ציוד, מסמכים וצילומים ממצלמות המקום. בביקורת נצפו ליקויים הן מבחינת תברואתית והן מבחינת צער בעלי חיים, ולכן הוחלט להפסיק את פעילות השחיטה במקום  לאלתר, עד לקיום שימוע.

המשרד קורא לגופים שמחזיקים בידיהם מידע אודות עבירות צער בעלי חיים, לדווח לו באופן מידי וללא דיחוי, ולהעביר לידי הרשויות המוסמכות את מלוא המידע המצוי בידיהם, בכדי למצות את הליכי החקירה ולמנוע סבל נוסף ומתמשך לבעלי החיים.

 

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.