ספורט זמין לציבור? האצטדיונים בנו"ש יקרים או מוזנחים

תמונת מצב של מגרשי הספורט הידועים בשכונת נווה שאנן בחיפה

בחיפה 2017, עדיין יש מחסור במקומות לעשיית ספורט, בעיקר לציבור הרחב. בימינו אלה, כשהמודעות לספורט ובריאות גבוהה, האדם הפרטי בחיפה עדיין שובר את הראש איפה לרוץ וכמה זה יעלה לו.

להלן תמונת מצב של מגרשי הספורט הידועים בשכונת נווה שאנן.

כעיר השלישית בגודלה במספר התושבים בישראל, חיפה מתגאה בספורטאים שיצאו ממנה, בעיקר בשנה האחרונה דוגמת: חנה מייננקו (מקום רביעי באליפות העולם באתלטיקה), ענבל שמש (ג'ודו), גיל קיזלר (שיאן ישראל בשחייה) ועוד. האבסורד הוא, שבעיר כה גדולה ומרכזית, יש מחסור רציני במגרשי אימונים הפתוחים לציבור.

בשכונת נווה שאנן ישנם שני מגרשים המהווים דוגמה: הראשון הוא הספורטק והשני הוא האיצטדיון העירוני לאתלטיקה, שפעיל לשימוש בתשלום גבוה ובכך למעשה אינו נגיש לציבור.


ספורטק: הזנחה משוועת וצואת כלבים על הדשא

מתחם הספורטק הצמוד ל"גרנד קניון"- החיפאים הותיקים שבינינו זוכרים אותה לטובה בשנות ה-80 וה-90 כששימש בנאמנות את תושבי נווה שאנן וחיפה בכלל. היום מה שאפשר לראות שם בעיקר זה עזובה ו"תצוגה מרשימה" של צואת כלבים שיכולה להכנס לספרי גינס. במקום יש מסלול ריצה קצר שאינו נחשב תקני במונחי המקצוע, שיחים סבוכים שמסתירים את עמודי התאורה במקום ותלי עפר שהם זכר לעבודות הבנייה של מנהרות הכרמל הסמוכות.

ספורטק. עזובה ואי עמידה בתקנים של מגרש ספורט.

אצטדיון האתלטיקה העירוני: שעות פעילות מוגבלות לציבור הרחב, מחירים גבוהים.

עיריית חיפה מתגאה בשנים האחרונות במתקן הנמצא סמוך לכביש דורי וליד הטכניון, כשהיא מגדירה אותו כאצטדיון המקצועי הגדול ביותר לכל מקצועות האתלטיקה הקלה באזור חיפה והצפון.  המתקן משמש מגוון רחב של ספורטאים וחובבי ספורט בטווח רחב של גילאים, ענפים ומסגרות.

ש', מדריכת קבוצות ריצה וכושר, הלינה בפני חי פה על כך שהנהלת האצטדיון פותחת אותו לציבור הרחב רק בשעות הערב (משעה 19:00) ושעד לא מזמן, היו כרטיסיות לאנשים במחיר סביר וכיום אין יותר כרטיסיות.

אצטדיון "קרלי קריגר" בנו"ש. צילום: ויקיפדיה.

תגובת גיא כלב, מהנהלת אתו"ס, האחראית על המתקנים:

ספורטק:

  "בעבר הוגשה תכנית לבניית מתחם ספורט מודרני, מאובטח ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר. התכנית כללה 6 מגרשי קט רגל מקצועיים, מערכות תאורה חדשות, חדרי הלבשה ושירותים ולצדם מסלול ריצה איכותי, מתקני כושר ומשחק אשר היו אמורים להיות פתוחים לציבור הרחב בחינם, 24 שעות ביממה. לבקשת דיירי השכונה התכנית נגנזה ובימים אלה בוחנת העירייה תכניות חלופות לשיקום המתחם-כמתחם ספורט".

האצטדיון העירוני בנווה שאנן – תגובה לגבי זמינות האצטדיון לציבור וביטול הכרטיסיות:

"אצטדיון האתלטיקה זמין לציבור בימים א' עד ה' למעט שישי, שבת וחגים. יחד עם זאת ניתנת עדיפות לספורטאים מקצועיים וקבוצות ספורט חיפאיות שאינן יכולות להתאמן בשעות המקובלות או שאינו יכולות להתאמן עם קהל. האצטדיון פתוח לציבור בימים א' עד ה' משעה 19:00-21:00 תמורת 10 ש"ח/אימון. היו כרטיסיות של 50 ש"ח/10 אימונים אך לצערנו כמות המשתתפים הייתה נמוכה ולא ניתן להפעיל אצטדיון למספר מצומצם של משתמשים".

בנושא הטענה כי המחירים הגבוהים שנגבים לשימוש במתקן:

"לדעתנו המחיר אינו גבוה כלל. יש לנו מחירון למזמינים פעילות אתלטיקה(למעט רשות הספורט העירונית): 250 ש"ח/שעת אימון בוקר ו400 ש"ח/שעת אימון ערב על בסיס זמן פנוי. למשל: הטכניון, אגוד השופטים (ההתאחדות לכדורגל) משרד הביטחון וכו'.


אוהבי הספורט בציבור החיפאי הרחב ייאלצו לחכות בינתיים להבטחות העירייה ושות' לשיפוצים ומגרשים חדשים, לשלם מכספם "מחיר השווה לכל נפש" על מנת להתאמן בשעות הנקבעות להם מראש או להסתפק במגרשים החופשיים המעטים הלא מוגדרים.

לא ניתן להגיב