חיים פייגלין מזהיר: “300 אלף בתי אב מתפרנסים בענף הנדל״ן, זה כוח אלקטוראלי״

לנו נשארים 90 אלף שקל ולמדינה 700 אלף שקל אז מי כאן חוגג על חשבון הציבור?

חיים פייגלין - יו"ר איגוד הקבלנים

בכנס שהתקיים במלון דן כרמל בחיפה, אמר יו”ר איגוד הקבלנים, חיים פייגלין כי יש דה – לגיטימציה לקבלנים בענף הבנייה ויש גם גורמים שהופכים אותנו, הקבלנים, לאויבי העם.

דירה ממוצעת עולה מיליון וחצי שקל. חברות הבנייה מרוויחות נטו 6% לכל דירה לעומת זאת, המדינה מרוויחה חמישים אחוז, כלומר לנו נשארים 90 אלף שקל ולמדינה 700 אלף שקל.

 

אז מי כאן חוגג על חשבון הציבור ? אנחנו ? 

 

יו״ר ארגון קבלני חיפה, חיים פייגלין, הגיב היום לנתונים בדבר קיפאון בענף הבנייה ואמר כי

השוק אינו קפוא וכאן במחוז חיפה הייתה ב-12 החודשים האחרונים עלייה של 6% במכירת דירות חדשות על פי הלמ״ס. יש ירידה במכירות אבל השוק חי ונושם. אני חוזר מסיור בדרום צרפת. לא ראיתי שם מנופים כמו בטירת הכרמל ובחיפה.

חשבון ייסגר בסופו של דבר בקלפי. לדבריו, אנחנו יודעים לנהל את עסקינו מצוין ואנחנו גם כוח אלקטורלי. ענף הנדל״ן מעסיק 300 אלף בתי אב בישראל וכל מי שמתפרנס מענף הנדל״ן ראוי שפעם הבאה ייתן את קולו למי שיעזור לענף לשגשג ולא למי שהופך אותנו לאויבים ורוצה להקפיא את השוק

.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:


רוני בריק נשיא התאחדות בוני הארץ אמר בכנס:

פתחתי היום עיתון וראיתי שוב נתונים מוטים. המטרה של הממשלה בפרסומי הנתונים האלה אחת – להקפיא את שוק הדיור. האם זו מטרה ראויה בעיניכם?

האם זו הדרך שתביא אותנו לשיפור מצבם של חסרי הדיור?

אני מוכרח לומר, השר כחלון באמת רוצה לעשות שינוי. הוא באמת רוצה להיטיב עם הזוגות הצעירים. אני משוכנע בכך. אבל האמת היא שמה שיוצא בסופו של דבר, הם נתונים כאלה שמצביעים על ירידה וירידה וירידה בפעילות. ירידה בפעילות היא לא פתרון. היא בעיה. אנחנו אלה שנפתור את משבר הדיור. אנחנו רוצים שעצירת המחירים תימשך. אנחנו נתמוך בכל שר וממשלה שתשמור על יציבות ובהירות בשוק שלנו. אבל בינתיים מה שאנחנו רואים זה כותרות ונתונים שתפקידם למנוע ממי שצריך דירה לרכוש אותה.

 

בריק התייחס בהרחבה על מצבם של קבלני הביצוע – הקבלנים שבונים בנייה ציבורית.

אין יותר אפשרות להתעלם ממה שהמדינה עושה לקבלני הביצוע. הם אלה שבונים כאן את הכבישים ובתי הספר והם לא יכולים לעבוד.

המדינה צריכה לשנות את התמונה ולעצור את ההתעמרות בהם. משלמים להם מתי שמתחשק ומאשימים אותם בכל טעות שעושים המתכננים של העיריות והממשלה. אני אומר לציבור שלא ישכח שבלי כביש ביוב פעיל ובית ספר לא יהיו דירות. אין שום אפשרות לאכלס דירה גם אם בנייתה הסתיימה בזמן ומזמן כשאין חשמל מחובר ואין מערכת טיהור שפכים אזורים תקינה. אל תשכחו שכל קבלן שקורס עולה לכל אחד כסף.

 

רוני בריק סיכם:

“אנחנו אלה שנפתור את משבר הדיור. נתמוך בכל שר וממשלה שתשמור על יציבות בשוק״

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.