הצעתו של חבר האופוזיציה ירון חנן בעניין האמוניה אושרה פה אחד: הפתעה במועצת העיר חיפה

הצעתו של ירון חנן (הירוקים של חיפה - אופוזיציה), התומכת במאבק העירייה למען אספקת אמוניה בטוחה והזדהות עם עובדי מפעל חיפה כימיקלים אושרה הערב (ג') פה אחד.

ירון חנן (צילום: ירון כרמי)
צילום: סמר עודה

מחזה נדיר במועצת העיר חיפה: הערב (ג’) אושרה פה אחד הצעתו של חבר האופוזיציה ירון חנן, התומכת במאבק העירייה למען אספקת אמוניה בטוחה והזדהות עם עובדי מפעל חיפה כימיקלים.

ירון חנן במועצת העיר (צילום: עומר כרמי)

חנן הסביר כי לאור היעדר ההתבטאות הפומבית, מצד רוב חברי המועצה, אל מול מסע השיסוי וההכפשות שמובילים שרי הממשלה בעיקר איילת שקד, וזאב אלקין, כנגד מי שמתנגד לחלופות אספקת האמוניה המסוכנת להחריד שמובילה הממשלה תוך יצירת איום ממשי לחיי אפי תושבי מטרופולין חיפה, יצירת איום מלאכותי ולא ענייני מצד בעלי והנהלת חיפה כימיקלים לסגירת המפעל הצפוני ופיטורי עובדיו, משמשת ככלי מופרך לניגוח העירייה והעומד בראשה יונה יהב וכן ראשי המאבק לסגירת המיכל.

 


לאור דברים אלה ציין, חנן, כי נדרשת אמירה פומבית ברורה מאוחדת ונחושה מצד כולם וקרא לכל חברי המועצה להצביע פה אחד ולהפגין אחדות מקיר לקיר בהסכמה להצהרה הברורה שאומרת:

“מועצת העיר חיפה מתייצבת כאיש אחד ומגנה בכל פה את התערבותם הבוטה של מספר שרי ממשלה בקביעת גורלם ובסיכון חייהם של תושבי מטרופולין חיפה, תוך מתן עדיפות לאינטרסים צרים, על חשבון האינטרס הציבורי הרחב של תושבי המטרופולין. אנו מגנים את מסע השיסוי, ההסתה וההתקפות האישיות שמפנים מספר שרים וסגני שרים כנגד מובילי מאבק האמוניה בחיפה וכנגד עיריית חיפה תוך הצגת ראשי המאבק כמי שמונעים כביכול את המשך העסקתם של עובדי מפעל חיפה כימיקלים במפרץ. חברי מועצת העיר מאוחדים בקריאתם לבעלים ולהנהלת חיפה כימיקלים להפסיק לאיים, ללא צורך בפיטורי עובדיהם המסורים על לא עוול בכפם. אנו קוראים להם לחדול מלהלך אימים על העובדים ומשפחותיהם בהצהרות המציגות כוונה להביא לסגירה יזומה ומידית של המפעלים, כאשר ידוע כי אין לכך שום צידוק כלכלי ותפעולי שצריך לגרום כביכול לסגירת מפעלי החברה בצפון בצפון או בדרום”.

“אנו תומכים בעובדים המאוימים שאומרים בגילוי כי ישנם פתרונות טובים ובטוחים יחסית לחידוש העבודה התקינה במפעלים כבר בטווח הקצר, כפי שאומרים גם מומחים בלתי תלויים רבים. חברי מועצת העיר ושורת המומחים הבלתי תלויים מודאגים מאד מהזלזול שמפגינה הממשלה בחיי אדם ובביטחון התעסוקתי של העובדים, לאחר שנים של מחדל מתמשך בפתרון לאומי לבעיית אספקת האמוניה בישראל. לא נסכים בשום אופן לניסיון המופרך האחרון של שרים ובעלי חיפה כימיקלים לגלגל את האשם במחדלים המתמשכים הללו לפתחה של עיריית חיפה.  אנו קוראים לממשלה לשנות את מדיניותה ביחס למפרץ חיפה מקצה לקצה ולהעמיד לפני כל דבר אחר את ביטחונו ושלומו של הציבור הרחב ואת הביטחון התעסוקתי של העובדים לפני כל אינטרס עסקי פרטי של בעלי הון ואינטרסים נוספים, כי זהו סדר העדיפות הנכון והיחיד שעל כל ממשלה בכל מדינה מתקדמת לפעול על פיו”.

מיכל האמוניה ושובר הגלים של נמל המפרץ. צילום – חי פה

 

תמיכה גורפת

כל חברי המועצה שנכחו בישיבה הצביעו בעד הצעתו של חנן, ונשמעו דברי שבח  ואהדה מחברי הקואליציה וראש העירייה כלפי חבר האופוזיציה דבר שאינו שגרתי במועצת העיר חיפה.

היועצת המשפטית עו”ד ימית קליין הוסיפה בהמשך לדבריו של חנן: “ירון חנן, נמצא איתנו כתף אל כתף במאבק הזה בהובלתו של ראש העירייה וכי עיריית חיפה מנהלת מאבק משפטי קשה ועיקש בנושא”.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו