הורים לתלמידים בבית ספר דרור: “לא ניתן ללמוד בבית ספר מוזנח”

לטענת ההורים העירייה לא ניצלה את חודשי החופש הגדול לשיפוץ בית הספר ולכן הילדים חזרו לבית ספר עם טיח מתקלף, חצר מוזנחת ודלת כניסה שבורה.

בית ספר דרור

הורים מבית הספר דרור בקריית אליעזר מוחים על מצב התחזוקה וההזנחה. לטענתם, הובטח להם שהליקויים בבית הספר יטופלו במהלך החופש הגדול, אבל כשהם הגיעו לבית הספר בתחילת שנת הלימודים, הם ראו שלא נעשה דבר ממה שהובטח.

“הדבר שהכי הפריע לי הוא שאפילו דלת הכניסה, הדלת החיצונית של החטיבה הצעירה, שהייתה סדוקה בשנת הלימודים הקודמת והובטח לנו שתתוקן, אפילו זה לא בוצע”, אמרה  אחת האימהות לכתבת חי פה, “בסוף שנת הלימודים הקודמת אני ועוד הורים לא יכולנו להתעלם יותר מההזנחה החמורה בבית הספר והייתה הסכמה מלאה בעירייה שחובה בקיץ הקרוב לשפץ את בית הספר. אמרו לנו שינצלו את חופשת הקיץ על מנת לשפץ את בית הספר והיינו מאוד מרוצים. לכן כשהגענו לבית הספר בתחילת שנת הלימודים וראינו שלא נעשה שום שינוי, היינו מאוד מאוכזבים. אני חושבת שלילדים שלנו מגיע הרבה יותר, והסביבה שבה לומדים משפיעה מאוד על ההרגשה של הילדים בזמן הלימודים. כשילדים נכנסים לבית ספר שהטיח מתקלף בו מהקירות והכול נראה מוזנח, זה משפיע מאוד על המוטיבציה שלהם בכיתה. יותר מזה, אנחנו ההורים מאוד מנסים להביא לבית הספר דברים, שישפרו פה את המראה, אבל כל דבר שאנחנו מביאים לבית הספר, אפילו כוננית ספרים שיהיה יפה לשים ספרים, הדברים לא נשמר ואנחנו רואים אותו אחר כך שבור. זה מוריד לנו את הרצון לתרום לבית הספר, והתוצאה היא הזנחה במקום, שבו הילדים שלנו מעבירים שעות רבות מדי יום”.

“ראיתי תמונות בקבוצה של קריית אליעזר של גן משחקים קרוב לבית הספר”, אומרת האימא, “ואז ראיתי שעל אף שהייתי כבר בבית הספר וראיתי שלא נעשה שיפוץ, לא שמתי לב, שאפילו דלת הכניסה, שהובטח לנו שהיא תתוקן, אפילו זה לא נעשה. היה לנו שולחן פינג פונג, שהילדים אהבו לשחק איתו, וגם זה נשבר ולא תוקן. בחצר האחורית בבית הספר גם יש הזנחה ולא נקי. בעיניי המצב הזה הוא לא נסבל. בכניסה לבית הספר יש שומר, שיושב בחום וככה הוא אמור לעשות את העבודה שלו. זה הגיוני, לבקש ממנו לשמור על הילדים שלנו כמו שצריך, כשאין לו מיזוג? בעיניי זה לא אנושי”.

לטענת אימא לתלמידה בכיתה ה’ בבית הספר, לצד בעיות התחזוקה בית הספר דרור מתמודד עם בעיה קשה נוספת, שדורשת טיפול. “חיפה היא עיר קולטת עלייה”, אומרת האימא, “וזה בסדר גמור. אבל בכיתה של הבת שלי ובעוד כיתות בבית הספר יש ילדים, שלא מדברים בכלל עברית. הם יושבים בכיתה ולא מבינים כלום, ובאופן טבעי משעמם להם. מה שקורה בכיתה של הבת שלי הוא שהילדים האלה מתחילים להפריע, וכשיש כיתה של יותר מ-35 ילדים, שגם ככה זה קשה, ובנוסף יש פערים בשפה, אי אפשר לנהל שיעור. הבת שלי חוזרת בוכה מבית הספר, גם בגלל שבשיעורים כל הזמן המורה צריכה להתמודד עם בעיות משמעת וקשה לה ללמד וגם בגלל שקשה מאוד לטפל בבעיות אלימות של ילדים, שגם ההורים שלהם לא דוברי השפה ועסוקים בהישרדות במדינה חדשה. נכון, אני גרה בקריית אליעזר, אבל אני רוצה לשלוח את הבת שלי כמו כל אימא לבית ספר, שבו היא תקבל את הטוב ביותר מכל הבחינות, ואני מרגישה, שזה לא קורה”.

מהעירייה נמסר בתגובה: יבוצע במהלך החודשים הקרובים שיפוץ נרחב בבתי הספר בהמשך לשיפוץ אותו היא ביצעה במהלך הקיץ אשר כלל את ריבוד חצר בית הספר.

 

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. אווה אמר/ה

    דבר ראשון זה לא נכון אני אני בוגרת בית ספר שהשנה סיימה והבית ספר עושה כך שנה בקיץ שיפוץ הבית ספר לא אשם שילדים אחרים נכנסים לבית ספר ומתפסים על הגדרות ומציירים על ציוד בית ספרי וזה ממש לא נכון שהשומר בלי מיזוג בתוך הבותקה שלו יש מזגן חדש אז אל תשקרו ותורידו לבית ספר הבית ספר עשה שנה שעברה שיפוץ וגם מלפני שנתיים אה והחור הזה זה בכלל חור שבחוץ נמצא