“יש לנו אפשרות להחנות בכל רחוב, חוץ מברחוב שלנו”: מצוקת החניה בנורדאו

לטענת תושבים בהדר לא ייתכן שהעירייה תקרא לאנשים לבוא ולגור בהדר, ולא תסייע להם עם בעיות החנייה בשכונה. תושבים ברחוב מסדה קיבלו מכתב לפני כחודשיים לפיו פנייתם להפוך חלק מהחנייה ברחוב לחנייה בתשלום על מנת להקל עליהם את בעיית החנייה, תטופל. בפועל, עדיין אין תאריך לביצוע השינוי ברחוב.

תושבים המתגוררים ברחוב נורדאו בהדר טוענים כי אין להם אפשרות להחנות ברחוב המגורים שלהם. לטענתם, הם קיבלו תו חנייה מהעירייה המאפשר להם להחנות בשכונה בכל הרחובות, מלבד ברחוב נורדאו.

רחוב נורדאו הוא מדרחוב, שיש בו כמה עסקים. החניות ברחוב מיועדות למי שמגיע לבתי העסק, אך לטענת דיירים ברחוב, בפועל אנשים מחנים את הרכב בנורדאו והולכים לעשות סידורים בהדר. מה שקורה הוא שאותם דיירים מגיעים לעתים עם ילדים קטנים ועם קניות, ולא יכולים להחנות מתחת לבית, בגלל שתושבים מאזורי מגורים אחרים מחנים ברחוב.

הדיירים טוענים עוד שברחובות הסמוכים לדירות שלהם כמעט שאין חניות, והם נאלצים להחנות רחוק מדירתם. אחת מדיירות הרחוב אמרה שהיא משלמת ארנונה של 600 ש”ח לחודשיים וגרה בשכונה שהעירייה קבעה שהיא מעוניינת להחזיר אליה אוכלוסייה צעירה, ולא ייתכן שבמקום לסייע למי שמגיע לגור בהדר, העירייה עוד תערים קשיים נוספים.

הבעיה קיימת גם ברחובות נוספים בהדר הכרמל

כזכור, תושבים המתגוררים ברחוב מסדה פנו לאחרונה לעירייה על מנת שתסייע להם עם בעיית החנייה שלהם. לדבריהם, מאז שיש ברחוב בתי קפה, פאבים וחנויות, קשה מאוד למצוא חניות ברחוב. העירייה נעתרה לבקשת התושבים ושלחה להם מכתבים לפיהם היא עתידה לצבוע את אחד מצדי הכביש בכחול לבן. בפועל, לטענת תושבים בהדר, אין עדיין תאריך יעד לצביעת המדרכות ברחובות הלל, מסדה וחלק מארלוזרוב בכחול לבן, וכשהם פונים על מנת לבדוק מתי זה יקרה התשובה היא שעדיין לא נקבע תאריך לביצוע השינוי ברחובות.

לטענת העירייה בכל פעם שיש קושי לתושבים להחנות ליד ביתם היא נעתרת לפנייתם וצובעת בכחול לבן את המדרכות. התוצאה היא שהיום לא קל למצוא חנייה ללא תשלום בכל רחבי העיר. ואם לא די שהחנייה היא בתשלום, אז גם תושבים מסתבכים לעתים עם התשלום באמצעות פנגו ולצד התשלום על החנייה נדרשים גם לשלם קנסות.

מצוקת החניה ברחוב הילל (צילום: ירון כרמי)

תגובת עיריית חיפה:

מהעירייה נמסר בתגובה כי העירייה פועלת למציאת פתרונות ותוספת מקומות חנייה בחניונים סמוכים באזור כמו חניון התיאטרון ובתוך כך תבחן גם הסדרת החניה לדיירי רחוב נורדאו.
כיום החנייה בתיאטרון חיפה היא בבעלות פרטית, אך אם היא תעבור להיות בבעלות עירונית, ייתכן שיהיה ניתן להקצות חניות לטובת הדיירים המתגוררים בנורדאו.

הגיבו כאן לכתבה