חנוכת מקטע המסילה החדש ברציף הקישון בנמל חיפה

מנדי זלצמן, מנכ"ל נמל חיפה:  "שיתוף הפעולה בין נמל חיפה ורכבת ישראל לא מתחיל ונגמר עם פריקת המטען, אלא תוצר של עבודה משותפת בכל דרגי ההנהלה".


שחר איילון מנכ"ל רכבת ישראל ומנדי זלצמן, מנכ"ל חברת נמל חיפה חנכו הבוקר (חמישי) את מקטע המסילה החדש ברציף הקישון בנמל חיפה אשר מטרתו לשנע מטענים ישירות מהרציפים אל כל חלקי הארץ.
פרויקט הקמת המסילה החדשה לרציף, באורך של שני קילומטרים נמשכה כשנה, וכבר בשבוע הבא יפרקו ברציף היישר למסילה הרכבת החשמלית הראשונה של רכבת ישראל המיועדת לקו המהיר לירושלים, במסגרת פרויקט הענק של חישמול הרכבת. האוניה שנושאת את הקרונות יצאה לפני כשבועיים מנמל ברמן מגרמניה ונמצאת כעת בים התיכון בדרכה לנמל חיפה עמוסה בקטר חשמלי ושישה קרונות.

חנוכת המסילה היום היא שלב נוסף בשיתוף הפעולה ההדוק בין חברת נמל חיפה לרכבת ישראל שכבר הניבה פרויקט של הקמת מסילה נוספת והארכת הקיימות ברציף המזרחי לטובת שינוע מכולות. המסילה בקישון מיועדת, פרט לפריקת הקרונות והקטרים, לשינוע מטען כללי, בעיקר ברזל לבניה. הרכבת מסוגלת לשאת כ-1000 טון ברזל לבנייה בכ-22 קרונות שיצאו מרציף הקישון לאחר שנפרקו מהאוניה לקרונות.

מנדי זלצמן, מנכ"ל נמל חיפה:

"שיתוף הפעולה בין נמל חיפה ורכבת ישראל לא מתחיל ונגמר עם פריקת המטען, אלא תוצר של עבודה משותפת בכל דרגי ההנהלה".

מצולמים מימין: שחר איילון מנכ"ל רכבת ישראל; גבי בן הרוש יו"ר מועצת המובילים והמסיעים; מאיר חן, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית וחבר דירקטוריון חברת נמל חיפה; מנדי זלצמן מנכ"ל חברת נמל חיפה. צילום:צילם: אריאל ורהפטיג

שחר איילון, מנכ"ל רכבת ישראל:

"עולם התחבורה מהווה אתגר לאומי ומחייב שיתופי פעולה רעיוניים כמו זה שמושק היום. בשנים האחרונות גדל היקף הובלת המטענים ברכבת ל-400 מיליון ש"ח בשנה והחזון שלנו הוא הובלה מדלת לדלת מהנמל למפעל ובחזרה. כל רכבת משא מורידה מהכבישים העמוסים עשרות משאיות".

אורי שריר סמנכ״ל מטענים רכבת ישראל:

"שיתוף הפעולה בין רכבת ישראל לנמל חיפה מואץ כל העת ואת התוצאות רואים בכל הארץ, בהרחבת מספר המסילות ובהגדלת מספר רכבות המטען הנוסעות בכל הארץ."
דוד כהן סמנכ״ל תפעול נמל חיפה: ״שיתוף הפעולה עם הרכבת הוא יוצא מן הכלל. אומרים שחברות פרטיות יותר זריזות מחברת ממשלתיות, אז הנה, הוכחנו שאפשר גם אחרת, עבודה משותפת יעילה ומהירה. לא מדובר בפרויקט תשתיות ענק, אבל התרומה שלו יכולה להיות ענקית״

מאיר חן, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית וחבר דירקטוריון נמל חיפה:

״בדיוק כפי שרשום בשלטים מסביבנו, שיתוף הפעולה הזה בין הרכבת לנמל חיפה הוא פורץ גבולות״

 

לא ניתן להגיב