משרד הרישוי במפרץ חיפה: עמדה אחת פעילה ומעל ל-200 ממתינים

מעל 200 איש נאלצו להמתין היום (א') זמן ארוך במשרד הרישוי סניף אדיסון במפרץ חיפה. בירור קצר העלה מצב עגום וזלזול מצד העובדים. עמדה אחת מתוך 8 היתה פעילה ללא סיבה מוצדקת.

מעל 200 איש ממתינים בתור
האקדמית גורדון – הרשמה – WB

זאת לא הפעם הראשונה שמתקבלות תלונות על התנהלות לא הולמת ומזלזלת במשרדי הרישוי, בעקבותה נאלצים האזרחים שיש להם עניין להסדיר, להמתין שעות ארוכות ומיותרת. היום (א') זה קרה במשרד הרישוי סניף אדיסון מפרץ חיפה. שם נאלצו להמתין מעל 200 איש בתור כל זאת כי רק עמדה אחת היתה פעילה מתוך 8 עמדות.

רון פלדהיים, תושב הקריות שהגיע למשרד הרישוי על מנת לקבל טופס לחידוש רישיון, נדהם מכמות הממתינים ומזמן ההמתנה הארוך. בדיקה קטנה ובירור שערך על מנת להבין את הסיבה הדהימה אותו עוד יותר. מסתבר כי רק עמדה אחת מבין 8 עמדות היו פעילות. פלדהיים, תיעד את המצב והעלה את הסרטונים  לרשת החברתית "פייסבוק" וצירף את הפוסט בו כתב:

"אתם מכירים אותי. 10 שנים בפייסבוק ומעולם לא השתמשתי בו לנגח בו אנשים וגם לא מוסדות ציבוריים. עד היום. הגעתי למשרד הרישוי סניף קריות בצומת וולקן בשעה 10:45 על מנת לקבל טופס לחידוש רישיון. למעלה מ-200 איש יושבים וממתינים לתור שלהם דקות ארוכות. ארוכות מאוד. אחרי המתנה של חצי שעה רציתי לברר מדוע הכל תקוע. איך זה שבחצי שעה התקבלו בודדים. התקרבתי לעמדות הקבלה וחשכו עיניי. מתוך 8 עמדות קבלה רק עמדה אחת הייתה פעילה. אתם קולטים? בחורה אחת נחמדה, אחראית על כל העומדים בתור. ואיפה היתר? אחת לא מרגישה טוב. השנייה רבה עם לקוח אז היא נסערת, שתיים יצאו להפסקה (כי הן עובדות ברצף כבר שעתיים וחצי), ועוד שתיים אבדו עקבותיהן.  הודעתי לשוטר הנחמד שהתרווח באחת העמדות שאני מצלם ומעלה לפייס. בפעם הראשונה בחיי בפייסבוק, אני רוצה שכולם יראו את הזלזול של עובדי משרד הרישוי סניף קריות באזרחים. עכשיו ברור לי איך עבור טופס פשוט, אנשים צריכים להפסיד יום עבודה. כי החבר׳ה במשרד הרישוי מזלזלים בהם. כי אין תחרות כאן. כי מה שלא יהיה, כולנו נצטרך לחזור לכאן מהפעולה הפשוטה ביותר ועד להעברת בעלות.אבל אני בטוח בדבר אחד: אם הייתי מוזמן לכאן בעקבות צבירת נקודות לשימוע לפני שלילת רשיון, הייתי מתקבל תוך כמה דקות. מבקש מכם לשתף את המחדל הזה. בושה".

רון פלדהיים

פלדהיים, אמר בשיחה לחי פה: "אחרי הבלגן שנוצר בעקבות הוידאו שהעליתי לפייסבוק, יצרו איתי קשר ממשרד הרישוי ותוך 20 דקות חזרו כל העובדות לאייש את העמדות, וכשנפתחה עמדה למבקשי טופס חידוש רישיון עברו 20 איש בפחות מרבע שעה". עוד ציין "אם העמדות היו פעילות ובכל זאת זמן ההמתנה היה ארוך היתי מתאזר בסבלנות ,מחכה ולא מתלונן כי אין ברירה, אבל הזלזול הזה שזמני ההמתנה ארוכים רק בגלל שהעמדות שאמורות להיות מאוישות ואינן מאוישות זה לא מתקבל על הדעת וגם גורם לאנשים להפסיד יום עבודה רק בשביל להמתין".

יוסי צזנה – WB
ממשרד התחבורה נמסר לחי פה בתגובה: "משרד התחבורה מודע לעומסים הקיימים במשרדי הרישוי ובכלל זה  גם במשרד הרישוי בחיפה. משרד התחבורה מקדם רפורמה מהפכנית בשירותי הרישוי בכל הארץ שתקצר את זמן ההמתנה ל-15-20 דקות לכל היותר. במסגרת הרפורמה יתאפשר להזמין תור למשרד הרישוי באינטרנט ולחסוך זמן יקר. הרפורמה כוללת בין השאר את הכפלת עמדות הרישיומט המאפשרות לבצע פעולות רישוי בכל מקום בארץ. הקמת 12 משרדי רישוי חדשים. יצוין כי משרד התחבורה מאפשר כיום לבצע את רוב פעולות הרישוי, במגוון של אפשרויות,  ללא כל צורך להגיע למשרדי הרישוי. כך למשל ניתן לקבל את כל שירותי הרישוי באינטרנט, בעמדות האוטומטיות (רשיומט) שבסניפי הסופר פארם,  במוקד הטלפוני או במענה האוטומטי הפועל 24 שעות ביממה ועכשיו גם בסניפי דואר ישראל".

 

 

מעל 200 איש ממתינים בתור
7 עמדות ריקות ואחת פעילה

 

 

 

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...