ערב בנושא סייבר והגנה על בתי החולים נערך בחוף דדו

פורצים את גבולות הרפואה: ערב עם הרצאות בסדנון TED נערך בשפת הים. בערב נידונו הסכנות לשירותי הרפואה בעקבות מתקפות סייבר. לפני כחודש פרסמה הרשות להגנת הסייבר כי סוכלו ניסיונות לתקוף מספר מחשבים בבתי חולים בצפון הארץ.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

120 אנשי רפואה, תעשייה ויזמות הגיעו לערב קוקטיילים בסגנון TED בנושא 'סייבר ובריאות' בחוף דדו בעיר. האירוע נערך כחלק מקידום חיפה כזירת חדשנות ברפואה והגיעו אליו בכירים מכל הארץ.


צמרת הסייבר הישראלית התכנסה ביום ראשון בערב בחוף דדו בחיפה, לדון באפשרות של התקפות עתידיות של האקרים על בתי חולים ומכשור רפואי.
למעלה מ-120 משתתפי האירוע נהנו מהרצאות קצרות בסגנון TED וקוקטיילים בשקיעה מול הים. כל אחד מדוברי האירוע נשא הרצאה קצרה בת 7 דקות, ולאחריה התפצל הקהל הרב לשולחנות עגולים להמשיך את השיחה עם המרצים.

בין הדוברים הבולטים היה מנהל מרכז החדשנות והמצוינות לתחום  הסייבר העולמי של אינטל, יעקב מנדל, שחלק עם הקהל את המגמות בתחום, וכיצד נערכים בעולם לסיכונים להתקפת סייבר.

בתי חולים באנגליה שותקו כליל

לפני חודשיים בוצעה מתקפת סייבר חסרת תקדים אשר שיתקה את בתי החולים בבריטניה, ואלפי תורים בוטלו במפתיע. האקרים שפרצו למערכת הבריאות בבריטניה דרשו כופר כספי, ואילו המוטיבציה לתקוף בתי חולים בישראל עלולה להיות גם של גורמי טרור. רק בסוף יוני פרסמה הרשות להגנת הסייבר כי סוכלו ניסיונות לתקוף מספר מחשבים בבתי חולים בצפון הארץ.
לצד ציוד חדיש משוכלל ומוגן, בבתי חולים נמצאות גם מערכות הפעלה ישנות אשר מאובטחות בצורה ארכאית. מנהלת יחידת המחקר בבית חולים רמב"ם, רוניה רובינשטיין, נשאה דברים בכנס וסיפרה לקהל הרב על היבטים שונים של הגנת פרטיות במידע ובטכנולוגיות רפואיות, וציינה כי מחיריהם של רשומות רפואיות בשוק השחור רק מאמיר.

דוברים נוספים היו: ישי ורטהיימר, ראש מחלקת אבטחה ושותף במשרד רו"ח סומך חייקין, טל סרוסקי, מנהל מוצר בסיסקו ודורון סיוון, מנכ"ל חברת Cronus Cyber החייפאית.
האירוע נערך ב- Café Café Breezeומשתתפי הכנס דנו בין היתר באבטחתם של מוצרים אלחוטיים דוגמת משאבת אינוסלין. כך צוין כי סגן נשיא ארה"ב לשעבר, דיק צ'ייני, ניתק את קוצב הלב שלו מחשש שהאקרים ינסו להתנקש בחייו.

ערב ההרצאות נערך ביוזמת BeWell.Haifa, האב החיפאי In-Vent והחברה הכלכלית לחיפה, והוא חלק משלל פעילויות משותפות המתקיימות בחיפה לקידום חדשנות בבריאות דיגיטלית. ההרצאות שודרו ב-LIVE בעמוד הפייסבוק של BeWell.Haifa.
בין הנוכחים בכנס היו רופאים, סטארט-אפיסטים, אנשי כספים ותעשייה וגם קהל צעיר מהאקדמיה.

קניון שער הצפון – מתחלף – WB

גלית מרטולוביץ', (27) סטודנטית שנה שישית לרפואה, אשר מתגוררת בבת גלים, הגיעה לכנס ואמרה: "אנחנו לומדים המון באקדמיה, אבל אני מודה שהתחום של הגנת מידע ואיומיי סייבר הוא חדש לי לחלוטין. שמעתי מקולגה על הכנס ופשוט הגעתי, כיף שיש אירוע כזה מיוחד ואיכותי קרוב לבית בחיפה".

אירוע סייבר בחוף דדו
אירוע סייבר בחוף דדו

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...