סטודנטים הפגינו נגד הכוונה לסגור את המרכז האקדמי כרמל

המכללה הגישה היום עתירה לבג"ץ בדרישה שלא לאפשר לסגור את המכללה. יו"ר הבוגרים במכללה, עו"ד דינה רוב: אם חלילה המכללה תיסגר, לא יהיה מענה לסטודנטים למשפטים בצפון.

משה חדיף – וילות – רחב

200 סטודנטים הפגינו היום כנגד הכוונה לסגור את מכללת כרמל מול בניין הטיל בו ממוקם משרד החינוך בעיר התחתית. בהפגנה קראו הסטודנטים לבג”ץ שיבדוק את חוקיות הדרישה של המועצה להשכלה גבוהה (המל”ג) שיפסול את הדרישה ובכך יאשר כי המרכז האקדמי כרמל קיים את כל התחייבויותיו ויקבל אישור קבוע. במקביל, הוגשה היום עתירה בהולה לבג”ץ ע”י עו”ד רענן הר זהב על מנת למנוע את סגירת המכללה.

וידאו מההפגנה (צילום: עו”ד דינה רוב)

 

יו”ר הבוגרים במכללה, עו”ד דינה רוב, טענה היום כי המל”ג דורש מהמרכז האקדמי כרמל התחייבות מהיזם (שהינו בעלי הנכס) שלא יתבע את המכללה למרות החוב של המכללה ליזם.

מובן שהיזם לא יכול לתת למכללה אישור כזה, ולמכללה גם אין אפשרות לבקש אישור כזה. בג”ץ בדרך כלל לא פוסק כנגד המל”ג ובוחר לא להתערב. הפעם בניגוד לפעמים הקודמות לא מדובר בשיקול אקדמי, אלא שיקול זר, פסול שאין למל”ג שום זכות שבחוק לדרוש. ידוע שהמל”ג מנסה לצמצם פעילות של מכללות בכלל ובצפון בפרט. אוניברסיטת חיפה תהיה המרוויחה הגדולה של העניין. חלק ניכר מחברי המל”ג נמנים על חבריה.

עיריית חיפה – רחב

המל”ג סגר לפני כשנה את ההרשמה למכללה ובכך גרם, לכאורה, לעוד נזק כלכלי קשה למכללה. “הדרישה כי המכללה תבריא, דומה לבקשה להרבה מים בבאר בעוד הבאר סגורה על ידם. מכללת כרמל אמורה להתמזג עם מכללת נתניה שגם נמצאת בקשיים משל עצמה. מיזוג של שתי המכללות יכול להביא לפריחה. את המיזוג דרש המל”ג, ולאחר שנחתם ההסכם (שהיה די קשה להוציא לפועל), באה הדרישה הזו. אם כרמל תיסגר, ונתניה תקרוס, וצפת שגם ככה יש לה מיעוט נרשמים תיסגר, הצפון עלול להישאר ללא מכללות כלל. לי נראה שהמל”ג שואף שלא יהיו מכללות בצפון. כרמל נותנת אפשרות לאנשים שעובדים להגשים לימוד אקדמאי, בעיקר למגזר הערבי”.

יש לציין כי הסטודנטים מתכוונים בימים הקרובים להמשיך בצעדי המחאה.

הפגנה מכללת כרמל

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
תגובות
בטעינה...