שמשון ובלומנטל תומכים בארגון בצלמו ודורשים מיהב להסיר את השם אונסק”ו מהכיכר בבן גוריון

בעקבות החלטת אנוסק"ו מיום 7/7/17 כי מערת המכפלה והעיר העתיקה בחברון הם אתר מורשת עולמי ומבחינתו הריבון במקום היא פלסטין, שיגר מנכ"ל ארגון בצלמו מכתב לראש עיריית חיפה יונה יהב מכתב בו הוא דורש לשנות את שם הכיכר אונסק"ו  לכיכר מערת המכפילה או הכותל, דרישה שבה תמכו סגן ראש העיר עידו שמשון ושי בלטמנטל.

סטודיו לפילאטיס – WB

לפני כשבוע החליט ארגון אונסק”ו שעל שמו קרוי הכיכר בשדרות בן גוריון בחיפה כאות כבוד, כי  מערת המכפלה והעיר העתיקה בחברון הם אתר מורשת עולמי ומבחינתו הריבון במקום היא פלסטין,  ולכן מערת המכפלה וחברן יירשמו ככאלה ברשימת אתרי המורשת העולמית של אנוסק”ו. יש לציין שזאת לא ההחלטה היחידה שגונתה מהצד הישראלי אלא גם בתחילת חודש מאי אישר הארגון החלטה הקובעת שישראל היא כוח כובש בירושלים.

בעקבות כך שיגר מנכ”ל ארגון בצלמו שי גליק, מכתב לראש עיריית חיפה יונה יהב וחברי המועצה בדרישה לביטול כיכר אונסק”ו בחיפה.

“לפני מספר שנים החליטה העיריה לכבד את ארגון אונסקו ולהכריז על כיכר בשמם. לצערי הארגון הזה נהפך לארגון המכחיש כל קשר בין ישראל למדינת ישראל בהחלטותיו לגבי ירושלים,הכותל ומערת המכפילה. אין ספק שלו יעשו הצבעה על חיפה לפי אונסקו זה גם אתר מורשת ערבי פלסטיני . מכובדי על לנו להגיש את הלחי השני . ככל שהחלטות אלו לא ישתנו אני קורא לכם לפעול לשינו שם הכיכר מכיכר אונסקו לכיכר מערת המכפילה או הכותל . ובכך להראות לארגון המכחיש כך קשר למורשת העם היהודי את האמת”. לשון הכמתב.

לבקשה זו גם הצטרפו סגן ראש העיר שמשון עידו והחבר המועצה שי בלומנטל שאף העלו את בקשתם ופנייתם בנדון ברשת החברתית פייסבוק.

סגן ראש העיר שמשון עידו: “החלטת ארגון אונסק”ו מיום שישי האחרון להכריז על מערת המכפלה כאתר מורשת פלסטיני הינה החלטה הזויה ובלתי מציאותית. אני מברך את רוה”מ על החלטתו לקצץ כספים מתשלומים המועברים ע”י ישראל ולהעבירם לטובת הקמת מוזיאון יהודי בחברון. זוהי תשובה הולמת לארגון ההזוי הזה. כמו כן בכוונתי לפנות לראש העיר ולדרוש החלפת השם מכיכר אונסק”ו שבמושבה הגרמנית. למותר לציין שישנם מספיק גופים או אישים בארץ ובחיפה בפרט הראויים שכיכר זו תיקרא על שמם”.

קניון שער הצפון – מתחלף – WB

חבר המועצה שי בלומנטל: “ארגון אונסק”ו קיבל לפני מספר ימים החלטה הרואה במערת המכפלה אתר מורשת פליסטיני. החלטה זו המנוגדת לאמת ההיסטורית המוחלטת מוכיחה מעל לכל ספק שארגון זה הינו אנטי ישראלי ואנטי יהודי. חיפה ראתה בעבר בארגון זה ארגון השואף לשלום ולסובלנות ואף קראה כיכר בעיר על שם הארגון

אני חושב שיש לדון בכובד ראש על המשך קריאת הכיכר על שם ארגון המקבל החלטות שיקריות כנגד העם היהודי ומדינת ישראל במיידי אני חושב כי עליך ראש העיר להוציא מכתב מחאה חריף בשם כל תושבי העיר וחברי מועצת העיר על החלטה אומללה זו.דוקא אנו שכיבדנו את הארגון רואים היום כפיות טובה ואף פגיעה בכבוד העיר ותושביה”.

מעיריית חיפה לא התקבלה תגובה.

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...