כיכר על שם גיורא פישר נחנכה בקריית חיים

 

 

 

כיכר גיורא פישר – צילום עיריית חיפה

עשרות מבני קריית חיים, בהם חברי וועד הקריה בעבר ובהווה, חברי מועצת עיריית חיפה, אנשי משטרת ישראל, בני משפחתו בהם אלמנתו מיכל ובתו חגית, חברי משפחה רבים ומוקירי זכרו השתתפו אמש  בטקס חנוכת כיכר גיורא פישר בצומת הרחובות אח”י אילת השיירה שבקריית חיים.

ההחלטה על קריאת הכיכר ע”ש גיורא פישר ז”ל, התקבלה ע”י מועצת עיריית חיפה בשיבתה מיום 5.6.2016. בכך אימצה מועצת העיר את המלצת ועדת השמות העירונית בה נכתב בין היתר: “גיורא פישר ( 1937- 2014) , כיהן כיו”ר וועד הקריה במשך 39 שנים, חבר מועצת העיר חיפה, סגן ומ”מ ראש העיר פעל רבות לקידומה של הקריה בפרט ולרווחת תושבי העיר חיפה בכלל.  בנוסף כיהן עשרות שנים כיו”ר ועד העובדים של קרן קיימת לישראל, ובהמשך כיו”ר ועד הגמלאים של הארגון”.

את הטקס פתחה בתו חגית שהודתה לראש העיר ולהנהלת העירייה על ההחלטה לקרוא את הכיכר הנושאת את שמו בסמוך לביתו ממנו פעל לאורך כל השנים למען קריית חיים וחיפה. קריית חיים הייתה כל חייו אמרה חגית. את עבדותו עשה בהתנדבות והנתינה למען הציבור הייתה ערך חשוב מאוד בביתו”.

ראש העיר יונה יהב סיפר בטקס על הכרתו רבת השנים עם גיורא פישר, מי שעשה ופעל באהבה רבה במשך עשרות שנים למען חיפה בכלל וקריית חיים בפרט. גיורא אהב מאוד את קריית חיים ונשאר נאמן לה ולתושביה לאורך כל דרכו.   גיורא בלט בצניעותו ודלתו הייתה פתוחה תמיד בפני כל אדם ותושב שנזקק לעזרתו”.

חבר מועצת העיר ישראל  סביון, סיפר בהרגשות על מי שהיה חברו הקרוב עוד מימי ילדותו בקריית חיים. גיורא פישר היה זה שדחק בי להיכנס לחיים הציבוריים ותמך בי לאורך כל הדרך והתפקידים הציבוריים אותם מילאתי במהלך השנים.  קריית חיים הייתה כבבת עינו וחלק אינטגראלי מחייו. סביון סיים את דבריו באומרו גיורא חסר לי כחבר וכאיש ציבור ומעל לכל חסר למשפחתו אותה הוא אהב כל כך.

 

כיכר גיורא פישר – צילום עיריית חיפה

את הטקס ליוותה הלהקה הייצוגית של תיכון קריית חיים בניהולו של דורון צור.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.