משחקי המכבייה מגיעים לחוף מרידיאן בחיפה – צפו בווידאו מהשטח

הקיץ בחוף לאונרדו פלאזה מעולם לא נראה לוהט יותר- לראשונה הוקם מתחם לתחרויות כדורעף חופים כשהכניסה לציבור חופשית עם הרבה ספורט ואווירה אולימפית מסביב

כדורעף חופים - המכביה בחיפה. (צילום - בן סער)
האקדמית גורדון – הרשמה – WB

ביום ראשון ה- 09.07.17 בשעה 17:00, בחום של 33 מעלות (שהרגיש כמו 40), יצאתי לבדוק את מתחם המכבייה בכדורעף החופים שהוקם בחוף הכרמל מתחת למלון ליאונרדו פלאזה. אני חייב לציין שתכנון המתחם והארגון לפחות למראית עיניי היו למופת ובסטנדרטים שלא הכרנו קודם לכן בחיפה- מגרשים מוסדרים על החול, סככות מוצלות ואף ממוזגות לשחקנים, עמדות מנוחה ושתייה ועוד הן רק חלק מהמתחם שהוקם וניתן היה לחוש כאילו אנחנו נמצאים במיני אולימפיאדה בעיירת חוף במקום אחר בעולם.

צפו בווידאו מהשטח

צילום: בן סער  |  עריכה – ירון כרמי – חי פה

שפות זרות נשמעו מכל עבר והמתמודדים דאגו להבליט את תלבושות ארצם גם אם כבר סיימו להתחרות באותו יום או חיכו למשחק שלהם גם אם הוא מתקיים בעוד שעה. על משטח החול התחרו גם הנוער וגם הבוגרים, כאשר בצד הוקמה טריבונה לצופים עם סככה שתצל מפני השמש היוקדת ובכך הקלה במעט מפני החום הכבד ששרר.

מגרש מדוגם להנאת המתחרים

תפסתי כמה מהמתמודדות לשיחה קצרה על התרשמותן מארגון התחרות והמתחם, האם הן שוהות בעיר (מסתבר שחלק גדול הגיעו לתחרות מבתי מלון במרכז למרות שהן מתחרות רק בחיפה) ומה ההתרשמות הכללית שלהן מעירנו היפה?

גולדשטיין WB
  • מלודי בן חמו בת 32- מורה ליוגה שנולדה בגואדלופ שבקריביים, חיה בקנדה ומייצגת את ברזיל (בוגרים !)  למלודי זוהי השתתפות שנייה במכבייה אך פעם ראשונה בחיפה, מלודי התרשמה מאוד מהארגון של התחרות בחיפה והתלהבה מיכולתה על המגרש של הנבחרת הישראלית מקטגוריית הנוער. לסייר בעיר עוד לא יצא לה עד כמה מפאת לו"ז התחרות אך היא בהחלט מתכננת לעשות זאת בהמשך.
  • קמרון לסנר בת 16- תלמידת תיכון המייצגת את ארה"ב (נוער) ציינה כי היא נהנית מאוד מהשהייה בעיר, המתחם והתחרות עצמה, קבוצתה השתכנה במלון לאונרדו פלאזה ממש מעל המגרש והיא קוראת לכולכם לבוא ולראות את התחרויות בין יהודים מכל העולם.
  • ולקינוח, הייתה לנו גם נציגה ישראלית כמובן, מאי דסאו 26 –  שחקנית כדורעף בהפועל כפ"ס אלופת המדינה וכעת במכביה, שחקנית נבחרת ישראל (בוגרים) בכדורעף חופים. מאי ציינה שהמתחם מדהים וניכר שהשקיעו בו. כמו כן, שיבחה את התנאים הכוללים אהל עם מזגן. הבנות בנבחרת לא מתארחות בחיפה ומגיעות כל יום מת"א עצמאית אף על כך שאורגנה להן הסעה. מאי חושבת שבגמר התחרות שיערך ביום חמישי יהיה "דרבי" ישראלי בין נבחרת ישראל 1 ל- 2 וקוראת לקהל הרחב לבוא ולעודד.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...