תושבי רחוב מסדה ביקשו לסמן את הרחוב בכחול לבן והעירייה נעתרה

חניתם עד עכשיו בחינם ברחוב מסדה בהדר? מעכשיו כשתרצו לקנות באחת החנויות או לשתות קפה באחד מבתי הקפה ברחוב, תצטרכו להפעיל פנגו ולשלם על החנייה.

חניה ברחוב הילל בהדר הכרמל בחיפה (צילום: ירון כרמי)

תושבים המתגוררים ברחוב מסדה בחיפה פנו לעירייה בטענה שאין להם אפשרות למצוא מקומות חנייה בסמוך לביתם והעירייה החליטה לבצע הסדרת חנייה של אחד מצדי הכביש. המשמעות היא שבעוד כמה שבועות מי שיגיע לרחוב מסדה ייאלץ להפעיל פנגו בשעות 9:00 – 20:00.

יש לציין שבמרכז הכרמל, אחוזה וכיכר ספר קשה מאוד בשנים האחרונות למצוא חנייה לרכב, שלא דורשת תשלום ורחוב מסדה היה בין הרחובות האחרונים בהדר בהם ניתן להחנות את הרכב ולא לשלם.

מהעירייה נמסר שכנהוג באזורים בהם קיים עירוב בין מגורים לבין מסחר, עיריית חיפה מבצעת הסדרת חניה, על מנת לתת עדיפות לתושבים הגרים במקום.

רחוב מסדה בחיפה (צילום: מיכל ירון)

 

| סוחרים: "מדובר בהענקת ייתרון לקניונים על פני הדר"

בעלי עסקים רבים מתלוננים על כך שתושבי העיר מעדיפים לקנות בקניונים, בהם החנייה היא על פי רוב חינם, ולא להגיע לאחוזה, מרכז הכרמל, העיר התחתית או הדר. אחת הבעיות בקנייה מחוץ לקניונים היא החנייה, וככל שיותר רחובות נצבעים בכחול לבן יותר ויותר קשה ויקר למצוא חנייה. בעבר כל שעתיים היה צורך להגיע לרכב על מנת להפעיל את הפנגו, והעירייה טענה שהדבר מסייע לתחלופה של רכבים ומעודד מסחר, אך כיום רבים מפעילים את הפנגו באמצעות אפליקציה וכך הם מחנים יום שלם בכחול לבן בלי להגיע לרכב. מי שמרוויח מכך הוא העירייה, שגובה את התשלום ואת הקנסות באמצעות פקחים, ולא בעלי העסקים ברחוב.

 

| פגיעה בציבור העובדים בהדר

בעיה נוספת שמטרידה תושבים בעיר היא העובדה שלעתים אין להם אפשרות להחנות ליד מקומות העבודה שלהם. בעיר התחתית יש אפשרות להחנות בחניון של בתי המשפט העלות חודשית של כמה מאות שקלים, ויש עובדים, שמעדיפים להגיע בתחבורה ציבורית או בטרמפ ולא לשלם את העלות ממשכורתם. אותו הדבר קורה גם באחוזה. החניון של מרכז חורב הוא לא בחינם, אם משאירים את הרכב כל היום. יש עובדים, שמחנים ברחוב הנטקה, שעד עכשיו לא סומן בכחול לבן או שמגיעים ללא רכב. הבעיה הכי קשה היא במרכז הכרמל. אם מחליטים לא ליהנות משירותיו של חניון בקניון, לא קל למצוא חנייה במרכז הכרמל, העובר עכשיו שיפוץ כללי, שאין עליה תשלום.| מעיריית חיפה נמסר בתגובה:

כנהוג באזורים בהם קיים עירוב בין מגורים לבין מסחר, עיריית חיפה מבצעת הסדרת חניה, על מנת לתת עדיפות לתושבים הגרים במקום.  כמו-כן, הסדרת החניה באמצעות תשלום והגבלתה בזמן מאפשרת פינוי מקומות חנייה ברחוב לרווחת כלל הציבור.
במסגרת התכנית הנוכחית ברח' מסדה, תבוצע הסדרת החניה בצד אחד בלבד של המדרכה, ואילו צדה השני יישאר ללא צורך בתשלום.
במהלך החודש שעבר הסתיימה חלוקת תווי החנייה לתושבים וביצוע העבודה צפוי להתחיל בקרוב".

לא ניתן להגיב