יום שבת הפלגה בהפתעה, לפגוש בים את נושאת המטוסים ע"ש ג'ורג' בוש, הגדולה המשוכללת והמתקדמת מסוגה.

מפגן של כוח ועצמה בביקור ידידותי כאן בחיפה, הצי האמריקאי עם נושאת הדגל תרתי משמע, ג'ורג' בוש בהפגנת כוח מול האיראנים הרוסים הסורים וחיזבאללה.

האקדמית גורדון – הרשמה – WB

ביום שבת בצהרי היום של חום אובך ורוח קלילה, יצאתי עם אליזבט הסקיפרית המנוסה וגדי לוסקי בעלה בספינה "ליז לו" היאכטה בוואריה היפה.


 

ענקית באופק

הפלגנו מתוך הקישון אל נמל המפרץ ההולך ונבנה ומרחוק נראה באובך כלי שייט גדול ואפור שלנו היה ברור שזו נושאת המטוסים ע"ש הנשיא בוש שפקדה בבוקר את מפרץ חיפה. הפלגנו לכיוון צפון כאילו לעכו השכנה, הרמנו מפרשים ברוח טובה ונעימה ובגלל האובך לא יכולנו לראות את העיר חיפה אך "מפלצת הברזל" הלכה והתקרבה, עד שאפשר היה לראות מטוסים רבים למרחוק מנצנצים על סיפונה. היתה בים התרחשות גדולה של יאכטות שהפליגו לברך את בואם של האמריקאים ולצפות מקרוב בנעשה. הבחנו בכלי חיל הים רבים, שיצרו חיץ בין הכלי המפלצתי הגדול לבין השייטים והאורחים הלא קרואים.

כללית מוקדים ייעודיים לבדיקות מעבדה WB

 

חיל הים חוצץ בינינו לבין האמריקאים

הגיחה לקראתנו ספינת חיל הים מהירה וקטנה שמפקדה הודיע לנו לפנות מזרחה או מערבה כמייל ויותר מנושאת המטוסים הגדולה. רק "נסיכת עכו" ספינת הנוסעים הידועה על קו עכו חיפה הורשתה להתקרב להוריד אנשי צוות אל החוף לחופשה קצרה. ספינות חיל הים עטפו את "המים הטריטוריאליים" שיצרו האמריקאים על "האי" הגדול שלהם בים, מצפון דרום מזרח ומערב על מנת להגן על הרצף הטריטוריאלי ולעמוד במשימתם ואנחנו נאלצנו להסתפק בצילום מרחוק של כלי השייט הגדול ביותר של הצי האמריקאי והמאיים מכולם.

 

הקפנו מסביב

אנחנו שטים הלאה ועושים איגוף גדול ממזרח למערב ובדרך חזרה שוב שועטת לעברנו ספינת חיל הים, ספינה קטנה של קרב, המפקד מודיע לנו במגפון להתרחק "מהאמריקאית בוש", מפנה אותנו כמה שיותר מערבה ודרומה, שלא נקבל קנסות ומאחל לנו אחה"צ טובים ויום נעים בהרבה נימוס. אני מצלם את "בוש" האימתנית, נושאת המטוסים וספינת חיל הים מכל הכיוונים וגם מסריט ומקליט את המסרים "המאיימים".

אנחנו ממשיכים לשוט בדרכנו ושמים פעמנו לעבר הפולינום של הצוללות, שם מחכות לנו היאכטות של קהילת שייטי כרמל האחרות. נקשרים לסירה של מומו כהן וענת שמלווים במספר חברים, שחלקם קופצים לים ולמים הצוננים. אני מצלם אותם עם כוס בירה ביד וגדי ואני נהנים על "הליז לו" מפיתה עם חומוס טחינה וחמוצים בצד. עוברת לה שעה קלה ואנחנו בדרך חזרה לקישון לעגינה.

חלפה לה השבת ברוח טובה תרתי משמע, "חוויה נשיאותית" בחברה נעימה.

תודה לליז וגדי על ההזמנה וההפתעה של מפגש עם "הנשיא בוש" שהגיע לחיפה.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...