האפליקציה – מצב האוויר במפרץ חיפה – מאת איגוד ערים להגנת הסביבה

כאן תוכלו להוריד את האפליקציה. לראשונה: איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה משיק אפליקציה לקבלת מידע על איכות האוויר במפרץ חיפה

רוצים לדעת את מצב איכות האוויר ליד הבית?

יש כ 16 תחנות ניטור וכל 30 דקות יש עדכון 

איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה משיק השבוע, לראשונה, אפליקציה לקבלת מידע אודות מצב איכות האוויר בזמן אמת במפרץ חיפה. מדובר באפליקציה ידידותית המרכזת מידע ונתונים מ-18 תחנות הפזורות (בחיפה, הקריות, רכסים, נשר, טבעון, מועצה אזורית זבולון, דליית אל כרמל ובקרוב תוצב תחנה בטירת הכרמל), וכוללת מפה מפורטת, גראפיים והסברים על המזהמים השונים באוויר.


הורדת האפליקציה למכשירכם האישי

משתמשי אנדרואיד – הקליקו כאן

משתמשי אפל – הקליקו כאן


אודות האפליקציה להצגת איכות האוויר במפרץ חיפה

האפליקציה של איגוד ערים נועדה להעניק לתושבים ולציבור מידע עובדתי על המתרחש בזמן אמת. בעזרתה ניתן להתעדכן במדד איכות האוויר (מא”ה) ובנתונים הנמדדים בתחנות, מהם מחושב המדד על פי הנחיותיו של המשרד להגנת הסביבה. האפליקציה פותחה הן למכשירי אנדרויד והן למכשירי אפל (IOS), מאפשרת איתור תחנת ניטור קרובה לפי מיקום שהוכנס על ידי משתמש תוך הצגת המדד בתחנה זאת.

 

תמונת מסך מתוך האפליקציה להצגת ניטור איכות האוויר במפרץ חיפה בזמן אמת

 

באפליקציה מדד המורכב מארבעה צבעים המסמנים את איכות האוויר בהתאם למדידות של תחנות הניטור:

צבע ירוק  – איכות אויר טובה

צבע צהוב – איכות אויר בינונית (אך לא חורגת מהתקן)

צבע אדום – איכות אויר גרועה

צבע חום – זיהום אוויר גבוה

הצבע בכל אחת מהתחנות נקבע על ידי המזהם שערכו באותו הרגע הוא הגבוה ביותר. כלומר, גם אם כל המזהמים להוציא אחד עומדים בתקן אך אחד מהם עובר על התקן, גם אם אין חריגה, המדד ישנה את צבעו. המדד נע ממאה כאשר הוא מסמל אוויר נקי לחלוטין שזו מצב אוטופי, עד מינוס 400 שזהו הגבול התחתון. כאשר רמת הזיהום של המזהם מגיעה ל-50 אחוז מערך התקן שנקבע על ידי המשרד להגנת הסביבה והאיחוד האירופאי, איכות אוויר תיחשב לבינונית והתחנה תסומן בצהוב.

 

איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה הוא הגוף הראשון בארץ שפיתח אפליקציה העבירה מידע בלתי מסונן ומתווך, מתוך הבנה כי זכותם של האזרחים והתושבים לבדוק את מדד איכות האוויר והשפעתו בכל רגע נתון, בדומה להתעניינות במדד מזג האוויר.

תחנות הניטור ומערך דגימות האויר מודדים 27 מזהמים, בהם חלקיקים נשימים, חלקיקים זעירים, תחמוצות חנקן, דו תחמוצת חנקן, פחמן חד חמצני, אוזון ועוד. לא בכל תחנה יש מדידה של כלל המזהמים, במקרה כזה נלקחים הערכים מהתחנה הסמוכה.

 

 

ד”ר עופר דרסלר מנכ”ל איגוד ערים: “האיגוד במסגרת המדיניות שלו לשקיפות והעמדת כל נתוני הניטור לציבור, פיתח אפליקציה לטובת הציבור הרחב, שבלחיצה אחת יכול  לראות את איכות האוויר בסביבה בה הוא מתגורר או בכל מקום אחר במפרץ. כמו כן הוא יכול לקבל פרטים מפורטים יותר על המזהמים שבאוויר, לצבור ידע והבנה על המתרחש בסביבתו.

האפליקציה עונה על הצורך של הציבור שמודאג מזיהום האוויר ואנחנו מגישים לו כלי שהוא נגיש וקל להבנה. כגוף ציבורי חשוב לנו לעמוד לטובת התושבים ולעשות הכל כדי שהמידע, שעלול להיות מורכב ומסובך, יהיה בהיר וזמין לכל אחד”.

2 תגובות
 1. ברעד ניסים אמר/ה

  שלום רב,

  איך אני מוריד את האפליקציה למחשב הנייח שלי?

  בתודה מראש.

  1. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

   לפי ההנחיות
   https://haipo.co.il/item/57501

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

קייטנות בחיפה
תאטרון חיפה – רחב
אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב