העירייה: "האקדמית גורדון לא תתרחב על חשבון התושבים המתגוררים במקום"

בטקס הענקת תארים תקף נשיא המכללה פרופ' יחזקאל טלר את העירייה. לטענתו, העירייה לא מאפשרת למכללה להתרחב. העירייה: לא נאפשר למכללה להתרחב אם היא לא תמצא פתרונות לבעיית החנייה של תושבי השכונה.

מצוקת חניה בקרבת מוסדות לימוד בחיפה (צילום: נגה כרמי)

העירייה הודפת את טענותיו של נשיא האקדמית גורדון פרופ' יחזקאל טלר, לפיהן היא מונעת מהמכללה להתרחב וטוענת שהמכללה תוכל להתרחב רק כשלא תפגע ביכולת של התושבים להחנות את רכביהם בשכונת רמת שאול (כרמל צרפתי) בסמוך למכללה. בטקס הענקת תארים לבוגרי המכללה אמר טלר כי ראש העיר יונה יהב פוגע במכללה בכך שהוא לא מאפשר לה להתרחב על אף שיש לה תכנית מאושרת להקמת בניין נוסף.

 

חניה עמוסה ברחוב טשרניחובסקי – רכבים שברובם תלמידי מכללת גורדון

בשנים האחרונות מספר הסטודנטים במכללת גורדון גדל בצורה דרמטית, ותושבי רחוב טשרנחובסקי ברמת שאול פנו שוב ושוב לעירייה, על מנת שתעזור להם. לטענת תושבים, הם היו חוזרים הביתה בשעות הלימודים במכללה (משעה 8:00 בבוקר ועד 20:00) ולא הצליחו למצוא חנייה בקרבת ביתם. העירייה סייעה לתושבים וקבעה שחלק ממקומות החנייה יהיו מיועדים רק למי שמתגורר בשכונה. יש לציין, כי דיירי הרחוב ערכו מספר הפגנות על מנת להציף את הבעיה. הם תיארו מקרים בהם נאלצו להחנות במרחק גדול מביתם, בגלל עשרות רבות של סטודנטים, שמגיעים מדי יום עם כלי הרכב שלהם לרחוב טשרנחובסקי ותופסים מקומות חנייה רבים.

לטענת העירייה כעת לפני שמאפשרים למכללה להתרחב, מה שיכול להביא לעלייה במספר הסטודנטים ובמספר כלי הרכב, צריך לבדוק שתושבי השכונה לא יפגעו מהמהלך הזה.

עיריית חיפה: ״עיריית חיפה לא תאפשר פיתוח ובניית מוסדות חשובים ככל שיהיו על חשבון התושבים המתגוררים במקום וללא התייחסות לצרכיהם. למרות דרישות חוזרות ונשנות של העירייה כלפי המכללה טרם ניתן על ידה פתרון למצוקת החנייה הבלתי נסבלת הנגרמת כבר היום לתושבי האזור״ 
תושבי שכונת טשרניחובסקי ואדמונד פלג מפגינים בפתח מכללת גורדון

לא ניתן להגיב