אחרי 107 שנים של פעילות תוקם אגודת ידידים לביה"ח האיטלקי בחיפה

אירוע לטובת הקמת אגודת ידידים לביה"ח האיטלקי בחיפה, ייערך בשבוע הבא וזאת אחרי 107 שנים בהם התקיים בית החולים התרחב והתפתח בעזרת האגודה הלאומית האיטלקית לעזרה למסיונירים ותקצוב קופות החולים.

בית החולים האיטלקי בחיפה – התמונה באדיבות בית החולים

בית החולים האיטלקי בחיפה הוקם בשנת 1907 על ידי האגודה הלאומית האיטלקית לעזרה למסיונירים והיה בית החולים הכירורגי היחיד בצפון. כשהשירותים התרחבו ומספר המטופלים גדל המבנה הפך להיות קטן, על כן רכשה האגודה הלאומית האיטלקית את האדמה במושבה הגרמנית בשדרות המגינים 106 ובשנת 1930 נחנך בית חולים המוכר קיום גדול ומרווח והיה לבית החולים הראשון בארץ שמטפל בחולי סרטן בהקרנות. בבית החולים היו שתי מחלקות כירורגית ואונקולוגית לצד מחלקת הוספיס. עם השנים נפתחו מחלקות נוספות שיקום אורתופדי ופנימית בנוסף למרפאות חוץ היחידה להוספיס נסגרה.

המנהל הרפואי של בית החולים משנת 1988, ד"ר אליאס טוב, מומחה לרפואה פנימית ומחלות אימונולוגיות אמר בראיון לחי פה: "הסטיגמה הדבוקה שמדובר בבית חולים לחולים סופניים אינה נכונה מחלקת ההוספיס שהיתה פעם נסגרה לפני כ-15 שנה. כיום ישנן 4 מחלקות בבית החולים שנותנות שירות לכלל האוכלוסיה, מחלקת שיקום אורתופדי, מחלקה אונקולוגית מהמתקדמות ביותר, מחלקה כירורגית, מחלקה פנימית ומרפאות חוץ".

"הרעיון להקמת אגודת ידידים לבית חולים האיטלקי נובע מכך שנכון להיום הצלחנו להסתפק בתקציבים שהקצו לנו אבל בגלל שבכל העולם העלויות בתחום הרפואה הן גבוהות מאוד  וככל שהרפואה מתקדמת יש צורך במכשור חדיש ומתקדם יקר ערך אז התקציבים כבר לא מספיקים לכסות את כל הדרישות. והבנו שאם אנחנו רוצים להישאר ברמה גבוהה גם אנחנו צריכים להקים אגודה כמו רוב בתי החולים שתוכל לעזור לנו להישאר ברמה טובה להתחדש ולהתקדם".

"95% מהרפואה בבית החולים הינה רפואה ציבורית. הוא מוגדר כבית חולים איטלקי כי הוא שייך לאגודה הלאומית איטלקית ואוליי מכאן החשיבה שמדובר בבית חולים פרטי. אבל הפעילות שלו היא ציבורית תחת פיקוח משרד הבריאות. המטופלים מגיעים עם הפניות מכל קופות החולים ומשלמים את אותן עלויות לבתי החולים האחרים והתקציב מקופות החולים אינו מספיק כדי לשמור על רמה גבוהה בבית החולים לכן אנחנו נמצאים במצוקה וזקוקים לאגודת ידידים בתקווה שתעזור לנו לשמור על רמה גבוהה".

עיריית טירת כרמל – רחב

"התוכנית לשנה הבאה הוספת מיטות ותאורה לחדרי ניתוח אמנם לא מדובר ציוד יקר מאוד אבל אנו זקוקים לו ואנחנו תקווה שהאגודה תוכל לגייס ולממן חלק מהם לבית החולים".

המעוניינים להשתתף באירוע הקמת אגודת ידידי בית החולים  שיתקיים ביום שני 05.06.17 באודיטוריום חיפה בשעה 20:00 מוזמנים לרכוש כרטיס בעלות 100 ₪ כל ההכנסות יהיו קודש לביה"ח.

לא ניתן להגיב