מלחמת מים ענקית לזכרו של אסף צור ז”ל

אסף היה בדרכו מבית הספר באוטובוס בקו 37. הוא היה אחד מ - 18 הנרצחים בפיגוע בכניסה לכרמליה. בערב שבועות יוזמה של ניר שובר ואביו הביאה מאות ילדים והורים לירות ברובי מים אחד עם השני כדי לזכור את השמחה שאסף גרם בחייו לכל מי שהיה סביבו

בערב שבועות נערכה מלחמת מים ענקית לזכרו של אסף צור ז”ל בגן שמואל בכניסה לכרמליה. צור נרצח בפיגוע בקו 37 לפני 14 שנה, כשהיה בדרכו בחזרה מבית הספר שלו. הרעיון להנציח אותו בעזרת מלחמת מים בערב שבועות היה של אביו ובעל המקום, ניר שובר. מי שהגיע לגן שמואל (ברחוב היינה) בערב שבועות לא היה יכול להעלות על הדעת שהעשרות הרבות של הילדים הרטובים והמאושרים, שרצו על הדשא וירו לכל הכיוונים, חגגו את חייו של נער צעיר, שפיגוע מזעזע עצר במחי יד את כל החלומות והתוכניות, שהיו לו.

אביו של אסף סיפר, שביום של הפיגוע אסף נסע באוטובוס עם כמה תלמידות נוספות מבית הספר. במרכז הכרמל הנערות הציעו לאסף לרדת איתן מהאוטובוס על מנת לאכול. אסף אמר להן, שהוא עייף והוא כבר ייסע לביתו ברמת אשכול. הפיצוץ אירע כמה רגעים לאחר מכן מעט לפני הכניסה לשכונת כרמליה. הבנות יצרו קשר מיידי עם אביו של אסף, שהיה בגרמניה באותם רגעים. הן ראו את האמבולנסים ורכבי המשטרה והבינו שהיה פיגוע. תוך זמן קצר התברר שאסף אכן היה בין הנפגעים.

הדס בן ארצי ובנה לביא במלחמת המים לזכרו של אסף צור ז”ל

הפיגוע הביא למותם של 18 אזרחים. ביניהם תלמידים מ – 5 בתי ספר. קרובי המשפחה של הנרצחים שומרים ביניהם על קשר, ובאירוע היו עוד כמה הורים, שאיבדו את ילדיהם בפיגוע, שבאו לתמוך באבא של אסף.

באירוע היו גם האחים של אסף. אחד מהם הוא חייל בן 20, שזוכר את אחיו ואת יום הפיגוע. מי שהתרוצץ ללא ליאות עם אקדח מים ביד היה אחיו הקטן של אסף, שנולד כבר לאחר הרצח, ולא זכה להכיר את אחיו. יחד עם זאת, הוא רואה את ההנצחה היום יומית של משפחתו וגאה להגיד שהוא האח הצעיר של אסף.

שיחה מרגשת נוספת הייתה בין אבא של אסף ואחד מהאנשים שהגיעו לאוטובוס מספר רגעים לאחר הפיצוץ. “היה לי משרד קצת מעל תחנת האוטובוס”, סיפר הבחור, “ואני והשותף שלי שמענו את הפיצוץ, והגענו לאוטובוס רגעים ספורים לאחר הפיגוע. אני לא יודע בדיוק איפה אסף היה, אבל עזרנו לפנות פצועים מתוך האוטובוס. לעולם אני לא אשכח את מה שראיתי שם”.

קרב המים, ששובר ואבא של אסף מקווים שיהפוך למסורת שנתית, מצטרף לאירועים נוספים שמטרתם להנציח את זכרו של אסף.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.