הצגת הבכורה "מהוללת" כבשה את לב הצופים

המחזה מבוסס על חייה האמיתיים של פלורנס פוסטר ג'נקינס- אשת חברה עשירה בניו יורק של שנת 1940, שנודעה בכינויה "הזמרת הגרועה בעולם". על אף שהיה לה קול לא נעים, היא אהבה להופיע כזמרת, ושום דבר לא מנע ממנה מלעשות את מה שנתן משמעות לחייה והפך אותם למאושרים.

במוצאי שבת, 20/05, נערכה הצגת הבכורה למחזה "מהוללת" בכיכובם של ליאורה ריבלין, עידן אלתרמן ויעל לבנטל. ההצגה מבוססת על מחזהו עטור השבחים של פיטר קווילטר.

המחזה מבוסס על חייה האמיתיים של פלורנס פוסטר ג'נקינס- אשת חברה עשירה בניו יורק של שנת 1940, שנודעה בכינויה "הזמרת הגרועה בעולם". אהבתה העצומה של ג'נקינס לאופרה גרמה לה להחליט כי היא רוצה להיות זמרת בעצמה. העובדה שקולה חסר את היכולות הווקאליות הנדרשות לזמרי אופרה (או יותר נכון, חסר יכולות וואקליות בכלל…) לא מנעה ממנה להתמיד ולהאמין בעצמה.

הופעותיה של ג'נקינס הפכו לשם דבר – אפילו את אולם הקארנגי הול הניו – יורקי היא מילאה עד אפס מקום.
היא רכשה לה קהל גדול של מעריצים אדוקים, בהם חיילים רבים שהגיעו להופעותיה כבידור בחופשותיהם וראו בג'נקינס אייקון תרבותי. כספה הרב אפשר לה להמשיך בקריירה שפתחה וחברותיה – אקסצנטריות לא פחות ממנה, אשר העריצו ותמכו בה, ועזרו לה להתעלם ממיטב מבקרי המוזיקה של התקופה.

"מהוללת" נפתח בשנת 1944 כאשר קוזמה, פסנתרן צעיר ורעב, מגיע אל מגוריה המפוארים של פלורנס בשדרה החמישית כדי להיבחן לתפקיד המלווה המוזיקלי שלה לקראת הקונצרט המתקרב. קוזמה האומלל יאלץ להתגבר על רתיעתו הטבעית מקולה המצמרר של המיליונרית השאפתנית על מנת לקבל את העבודה הנכספת.
בהדרגה ילמד קוזמה להכיר ולאהוב את דמותה הססגונית, בעלת הלב הענקי, של האישה השמחה והזייפנית ביותר שנודעה לאנושות.

נועה רבן – במאית ההצגה מהוללת – תאטרון חיפה – (צילום: ירון כרמי)

את ההצגה ביימה נעה רבן, שהייתה 8 שנים בתיאטרון דימונה, וזו ההצגה השנייה שהיא מביימת בתאטרון חיפה. רבן סיפרה שכילדה היא גדלה בחיפה במרכז הכרמל והיו לה קרובי משפחה רבים בעיר, ולכן מאוד משמעותי מבחינתה לביים בחיפה. לאחר ההצגה היא הודתה לצוות השחקנים ולכל מי שתרם להצגה.

יובל כספין ניצה בן צבי ויעל לבנטל (צילום: ירון כרמי)

בסיום הצגת הבכורה התאספו השחקנים, הבימאית ומי שהיה אחראי על התלבושות (המעצב יובל כספין), התפאורה ועוד על מנת להרים כוסית ולהגיד מספר מילות סיכום. מנכ"לית התיאטרון ניצה בן צבי הודתה לשחקנים ולבימאית, וכשליאורה ריבלין אמרה שזה מאוד משמעותי בשבילה שההצגה בחיפה, אמרה שהלוואי שיהיו עוד הצגות עם ריבלין. ריבלין אמרה שהיא מאוד נהנתה מתקופת החזרות, ושהיא חושבת שהמחזה מאוד רלוונטי לעבודת השחקנים, שזקוקים כל הזמן לפידבק מהקהל וכל הזמן מעמידים את עצמם לביקורת.

ניצה בן צבי ועידן אלטרמן (צילום: ירון כרמי)

 

הזמנת כרטיסים כאן:

לא ניתן להגיב