העלמת הכנסות מעל חצי מיליון שקלים במבצע ביקורת בחיפה והסביבה

במסגרת ביקורת אותה ערכה רשות המסים בחיפה והסביבה ב-204  עסקים מתחומים שונים נמצא כי 13% מהעסקים שנבדקו אינם מדווחים על הכנסותיהם כדין ויחדיו העלימו מעל חצי מיליון שקלים. טייח מקרית אתא לא דיווח על הכנסות של 520,000 ₪  רופא שיניים קיבל תשלום של 17,240 ₪ בצ'קים דחויים וכן 17,000 ₪ במזומן  מבלי לרשום בספרי העסק והרשימה עוד ארוכה.

רשות המסים ערכה בשבוע שעבר מבצע ביקורת בחיפה ובסביבה שנוהל על ידי פקיד שומה חיפה, במסגרתו ביקרו ב- 204 עסקים מתחומים שונים ונמצא כי 13% מהעסקים שנבדקו אינם מדווחים על הכנסותיהם כדין.

טייח מקרית אתא ביצע עבודות טיח ובעבורן קיבל 520,000 ₪ מבלי לנהל ספרי עסק ותיק ברשות המסים מאחר ובעבר ביקש לסגור אותו. רופא שיניים בטירת כרמל  קיבל תשלום של 17,240 ₪ בצ’קים דחויים ו- 17,000 ₪ במזומן שלא נרשמו בספרי העסק. רופא השיניים בתגובה: “אני רושם אחר כך, בסיום טיפול, ואת הצ’קים בזמן הפירעון”. הטייח ורופא השיניים נחקרו ותיקם הועבר להמשך טיפול במישור הפלילי.

בעלת גן ילדים בקריית חיים, קיבלה 19,880 ₪ מלקוחות בצ’קים דחויים שלא דווחו כחוק. “אני רושמת קבלות כשהצ’קים נפרעים”, טענה הגננת. עוד בקרית חיים, בעל עסק של מספרה לא דיווח על הכנסות של 15,795 ₪ שהתקבלו בעבור השכרת מקום למניקוריסטית. בתגובה טען: “אני מעביר את החומר לרואה החשבון שירשום”. מקרה דומה נרשם במספרה בחיפה, שם נמצא כי בעלת המספרה לא דיווחה על הכנסות משכירות של 8,400 ₪. בתגובה טענה: “לא יצא לי להוציא חשבונית וקבלה עכשיו אני ארשום”.

אם לא די בכך, עו”ד לא דיווח כחוק על 15,555 ₪ שהתקבלו בהעברה בנקאית ימים ספורים לפני הביקורת. לטענתו: “זה בעבור תשלום אגרה לבית המשפט ועדיין לא שילמתי לבית המשפט את הסכום”. ממבצעי הביקורת ניתן ללמוד כי ההעלמות נמשכות והתירוצים לא נגמרים.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע”י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.