כיצד עוברים את פסח בשלום ומחדשים את הגוף והנפש?

כיצד עוברים את פסח בשלום וכיצד מונעים את תחושת הכבדות, העייפות וחוסר האנרגיה וכיצד מעלימים אותה באם נוצרה? כיצד ניתן לחדש את הגוף והנפש יחד עם האביב המתחדש והפורץ? כל השאלות והתשובות בראיון עם אוהד כהן נזנין, נטורופת ומטפל בצמחי מרפא בכללית רפואה משלימה בחיפה.

שנה טובה

“חג הפסח נמצא בתקופת האביב ,תקופת הפריחה, ההתפרצות שהכל רוצה לצמוח קדימה” אומר אוהד כהן נזנין, נטורופת ומטפל בצמחי מרפא בכללית רפואה משלימה בחיפה, “ואנחנו בחג הפסח שזה חג מאוד משפחתי, חג נפלא יושבים עם השפחות שלנו אוכלים ארוחות נהדרות מופלאות עם הרבה ריחות והרבה טעמים וגם עם הרבה מצות. שבסופו של דבר בעקבות אכילתן שוקע ונדבק משהו שמערכת העיכול שלנו צריכה להתמודד איתו בטווח הארוך. בעצם אותן מצות או צריכתן משתקף לחיי היום יום כשאנשים אוכלים הרבה בצקים, הרבה מאפים, מזון עם סוכר, פחמימות פשוטות ומטוגן בסופו של דבר זה משהו שיוצר לחות בתוך מערכת העיכול שלנו אותה לחות שאפשר לתאר אותה כמו מסטיק שנדבק בנעל וקשה להוציא אותו. אז הלחות הזאת שוקעת לנו במערכת העיכול וצריכים להתמודד איתה ולהוציא אותה מאותה מערכת”.

מה הן ההשלכות של צריכת מזון המכיל הרבה בצקים, סוכר ופחמימות פשוטות על הגוף ומה מרגישים בעקבות כך?

“תזונה זו אם נאכל אותה לטווח הארוך היא תצור תחושה של כבדות, עייפות וחוסר אנרגיה במיוחד אחרי ארוחות כבדות שזה בעצם מה שרוב האוכלוסייה רגילה לאכול ולצרוך. זאת התחושה הכללית שתהיה”.

כיצד נפטרים מתחושת הכבדות העייפות וחוסר האנרגיה והרעלים שהצטברו?

“קודם כל מה שנהוג לעשות זה ניקוי אביב. העלים הירוקים מעבר לזה שהם מכילים ויטמינים ומינרלים מסוג בי ומגנזיום הם גם עוזרים בפינוי של אותה לחות מהגוף”.

אחרי החג רוצים לעשות ניקוי או להתחיל באורח חיים בריא. מה השלבים או הצעדים ומה צריך להוסיף לתזונה?

מה כדאי לעשות בתקופת הניקוי וגם השגרה היום יומית זה בעצם לצרוך דגנים מלאים: אורז מלא קינואה וכוסמת שזה אותם דברים שיכולים לספוח אותה לחות צמיגית שנוצרת במערכת העיכול. בנוסף אם מגבירים את כמות הירקות והפירות זה תומך בכבד נותן מנוחה לכבד והוא יכול לפנות את הרעלים שהצטברו בו כל השנה”.

הסטודיו – הרשמה לסדנאות
צום מיצים או צום מים?

“צום מיצים ומים זה מהניקויים העוצמתיים ביותר שיש אני לא ממליץ לעשות את זה לבד בבית או בלי הדרכה וליווי. בדרך כלל עושים את זה במחלות קשות כשאנשים סובלים ממחלה קשה או סופנית זה יכול לעזור להם. אבל ככה סתם בשביל לעשות ניקוי עונתי לאורך השנה אין טעם ואין צורך, יש דברים הרבה נכונים ופשוטים לעשות”.

המתכון המושלם לחיים בריאים וטובים זה שיטת ה- 8/8/8

“הייתי ממליץ להתחיל לעשות פעילות גופנית, לצאת לטבע להניע את האנרגיה והדם בגוף זה הדבר הראשון שעליו אנחנו צריכים להתבסס, לא רק תזונה. תזונה זה דבר מאוד חשוב ובעצם כל מה שדיברנו יכול להתאים בנוסף לזה אומרים שצריך לחלק את סדר היום 8 8 8 זאת אומרת 8 שעות שינה, 8 שעות עבודה ו-8 שעות של פנאי ותחביבים וזה המתכון המושלם ליצור אורח חיים מושלם וטוב”.

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...