השיוט לזכר אמיר רוסו צילום - גבריאל קונפינו

השיוט השלישי ע”ש אמיר רוסו ז”ל אתמול במפרץ חיפה

שיוט תחרותי שונה מאתגר ומרגש, לזכרו של אמיר רוסו ז"ל עיוור מלידה שנהרג במהלך הפלגה ליוון והשייט היה חלק בלתי נפרד מחייו בער בעצמותיו כמו "שדה קוצים עולה באש".

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

אמיר השתתף בחוגי שייט של “אתגרים” מאז הקמתם, אליהם נחשף כאשר למד בביה”ס רימון למוזיקה והחל חיים עצמאיים ברמת השרון לצד התושבים כולם.
אמיר היה איש אתגרים אמיתי, מוזיקאי מחונן אוהב אנשים בעל חוש הומור מפותח ואדם מאוד אנושי.

השיוט לזכר אמיר רוסו (צילום – גבריאל קונפינו)

לשיוט חברנו יחד קהילת שייטי כרמל המארחים, צופי ים, זבולון ואנשי אתגרים גם העיוורים וגם האחרים.
היה זה הפנינג צבעוני וחגיגי ברוח טובה תרתי משמע ובים הכחול, של שייטים בכל הגילאים מפרשים מנופחים ומתנפנפים, ביאכטות סנוניות “סונארים” ואחרים והכל מתערבב בכל.
לפני המשט קיבלנו למזכרת חולצות כתומות, דברי פתיחה נישאו ע”י מנכ”ל אתגרים אבנר, השקת “סונאר” “תמר” ע”י אורלי מנהלת אתגרים המקומית, כל החברים המשתתפים ישובים על כסאות לבנים עם החולצות הכתומות, לבסוף תדריך לקראת יציאה לשיוט התחרותי מאת איציק אבו עזיז איש שייטי כרמל הוותיק כמו “בקבוצת פקודות”.

השיוט לזכר אמיר רוסו (צילום – גבריאל קונפינו)

אנחנו על ספינת השיפוט ארבעה, מומו כהן איש חיל הים ומנהל העמותה של קהילת השייטים, איציק אבו עזיז בעל “הסולארה” ואחד השותפים והשייטים הבכירים, יהודה אדרי הסקיפר של “מבואות ים” הספינה ומדריך בבית הספר הימי, שהוא גם אבא של אורלי ועבדכם הנאמן זה אני.
זרקנו מצוף כתום בוהק באמצע המפרץ לים, גם עגנו לא רחוק משם. בין המצוף למקום העגינה “מתחנו קו דמיוני” לסימון תחילת וסיום השיוט התחרותי.
הסנוניות והמפרשיות הקטנות של זבולון וצופי ים יצאו ראשונות ובעקבותיהן היאכטות הגדולות.
העיוורים במקצה נפרד על “הסונאר” החדשה עם מצופים צופרים בקולות שונים לתת להם אותות והכוונה.

השיוט לזכר אמיר רוסו (צילום – גבריאל קונפינו)

הרוח הייתה ערה והתחרות לא ערכה הרבה יותר משעה. כולם חזרו בשלום אל קו הסיום וביתר הצלחה, מהיאכטות של שייטי כרמל ה- “Cyclop” של יוחאי פלצור הסקיפר, 58.46 פחות משעה הגיע ראשונה, מהסנוניות בצוות זבולון “איריס” שעה ועוד ארבע עשרה דקות תוצאה בהחלט טובה.

בשעה ארבע אחה”צ כולם מכונסים במועדון אתגרים לחלוקת גביעים, סיכום ונאומים.
אבי רוסו האח של אמיר ואחותו מהמשפחה, הדס הבת דודה מנהלת “בית שניאור” מרכז אתגרים בתל אביב אורלי המנהלת המקומית ואבנר בלנקאי מנכ”ל העמותה. כל אחד בתורו נושא מילות ברכה עידוד ותודה.
מחלקים גביעים למנצחים העיוורים שייטי אתגרים האחרים, ילדי זבולון והצופים שייטי כרמל כולם בתורם מצטלמים, עם מחיאות כפיים והבזקים ואנחנו כל אחד לדרכו ובהתרגשות נפרדים, בידיעה שיש עמותה נפלאה בשם “אתגרים” שעושה למען החלש בחברה כל השנה הרבה מעשים טובים…

הקרן לחיפה – תורמים ומנציחים WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...