באנר גודון 240624

גשם ביולי 2024: מראה נדיר בצפון

בראשון 14/7/24 תושבי צפון הגולן הופתעו לגלות שמים נפתחו...

פקקי ענק ושיאים של תסכול • תושבי השכונה בחיפה זועמים

(חי פה) - פקקי תנועה ענקיים, המתנה מורטת עצבים,...

יום הבסטיליה • רשמים מקבלת הפנים בחיפה

ביום שישי, 12 ביולי, ערך קונסול צרפת בחיפה, מר...

פולשים מזיקים: איום על חופי ישראל ◄ צפו

כמעט כל בעל חיים שהיגר לאזורנו, בעיקר דרך ים...
באנר גורדון 240624
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר חברה כלכלית 100724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

"לב הכרמל״ בחיפה ממשיך לפעול אחרי השתלה מוצלחת

במרחק של כ-100 מטרים ממגדל המים ותחנת מכבי האש...

ארבעה שיאים בנחל הגיבורים – ואחד בדיבורים • אבי אלבאום

נחל הגיבורים הוא וואדי רושמיה. ראש מיא בארמית פרושו...

שלטי ענק עם הציטוט של פרופ' נדירה שלהוב-קיבורקיאן: "זה הזמן לבטל את הציונות" • סטודנטים מוקיעים את הטרור באקדמיה

במת"מ בחיפה נתלה שלט הכולל ציטוט של מרצה מהאוניברסיטה העברית. השלט הוא חלק מקמפיין של אגודת הסטודנטים הארצית, שקוראת להוציא את הטרור מהאקדמיה. בשלט מופיע ציטוט של פרופ׳ נדירה שלהוב-קיבורקיאן, מרצה באוניברסיטה העברית, שאמרה: "זה הזמן לבטל את הציונות". לצד השלט בחיפה נתלו גם שלטים בנתיבי איילון בתל אביב. בחודש אפריל 2024 פרופ' שלהוב-קיבורקיאן עוכבה לחקירה בעקבות מספר התבטאויות ושוחררה.

התאחדות הסטודנטים לא הסתפקה בתליית שלטים והיא מנסה להעביר יחד עם יו"ר האופוזיציה ח"כ אופיר כץ הצעת חוק להוצאת הטרור מהאקדמיה. על הצעת החוק חתמו נציגים מסיעות הקואליציה והאופוזיציה.

הצעת החוק

על פי הצעת החוק, מוסד אקדמי יחויב לפטר מרצה, איש הוראה או חוקר, אם יתבטא או יפעל באופנים הבאים:

 • שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.
 • ⁠הסתה לטרור.
 • ⁠תמיכה בארגון טרור; תמיכה במאבק מזוין או במעשה טרור, של מדינת אויב, של ארגון טרור או של יחידים נגד מדינת ישראל.

מרצה שפוטר בעקבות דברים האלו לא יהיה זכאי לפיצויי פיטורים ותמיכות מהמוסד. בנוסף, מוסד אשר לא יפטר מרצה לפי הוראות חוק זה, ישללו לו תקציבים על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

מלבד התבטאותה של פרופ׳ נדירה שלהוב-קיבורקיאן, על השלטים מופיעות גם ההתבטאויות של ד"ר ענת מטר מאוניברסיטת תל אביב, שאמרה על המחבל ווליד דקה: ״אהוב ומקור השראה", ואף אמרה "ככה נראית מחלה" על דגלי ישראל בקמפוס.

יו״ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ אמר בתגובה:

לא נאפשר השתלטות של טרור על האקדמיה של מדינת ישראל במסווה ״חופש הביטוי״, לא נאפשר את האמירות תומכות הטרור, והרוח הגבית לפעילות נגד ישראל, הגיע הזמן למאבק בטרור באקדמיה, ואני מחוייב לו.

ועד ראשי אוניברסיטאות המחקר: מדובר בקמפיין רדיפה והסתה נגד חברות סגל

ועד ראשי אוניברסיטאות המחקר (ור"ה) יוצא כנגד הקמפיין של אגודת הסטודנטים הארצית: "אנחנו מביעים שאט נפש ומגנים בכל לשון את קמפיין שלטי החוצות של התאחדות הסטודנטים הארצית. תחת כסות של "מלחמה בטרור" מנוהל קמפיין רדיפה והסתה כנגד חברות סגל, אשר עלול, חס וחלילה להתיר את דמן. לא מתקבל על הדעת שקמפיין הממומן מכספי הסטודנטים, יעודד שיסוי ואלימות. יודגש, כי אנו מגנים בנחרצות כל גילוי של תמיכה באלימות, מכל סוג שהוא, וקוראים להתאחדות הסטודנטים לפעול באחריות ולהסיר את הקמפיין לאלתר. קמפיינים שכאלה הם מסוכנים ופסולים במהותם, ואין להם מקום, בפרט באווירה הציבורית הנוכחית".

יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, אלחנן פלהיימר, מסר:

מאז פרצה המלחמה בשבת השחורה, אנו עדים למקרים מזעזעים שבהם אנשי סגל וסטודנטים תומכים בגלוי בטרור ומבזים את צה"ל וסמלי ישראל. לא ניתן לזה להימשך עוד! אנו נפעל ביד קשה ובכל האמצעים כדי לעצור את ההסתה הפרועה והבזויה הזאת. ההסתה לטרור איננה חופש ביטוי אלא פשע שדינו סילוק מהאקדמיה. יש לשים סוף לטרור באקדמיה ולהבהיר אחת ולתמיד – אין מקום לתומכי טרור במערכת ההשכלה הגבוהה של מדינת ישראל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

48 תגובות

 1. לשרוף את האוניברסיטה העברית שמעסיקה את הטירוריסית הזאת ולפטר לאלתר את ההנהלה שתמכה בתומכת הטירור. הצי6נות תישאר והאיסלאם יעבור לעזה.

 2. הכל מתחיל באלה שעומדים בחורב וקפלן ומפגינים נגד הממשלה האויב רואה ואומר יאללה אפשר לעשות פה מה שרוצים .

 3. כל הכבוד לסטודנטים.
  הגיע הזמן שראשי האוניברסיטאות יפטרו את שונאי מדינת ישראל ואוהבי הטרור.
  לתמוך באוייבינו זה לא חופש הביטוי אלא קריאה להחרבת המדינה.
  מקומם של מרצים אלו בכלא או בעזה.

 4. אלה לא אנשי אקדמיה
  הם מנצלים את חופש הביטוי כקרדום לחפור בו כנגד המדינה
  ארגוני הסטודנטים תמשיכו במאבקכם כדי להוציא את עוכרי ישראל מהאקדמיה
  העם איתכם

 5. לא להרתע!
  אתם דור הניצחון והתקומה.
  זוהי שירת הברבור של דור הקורס תחת השחיתות המוסרית שלו עצמו.
  אטמו אוזניכם והנהיגו למען ילדכם ועתיד כולנו.
  ילדים שלנו , גידלנו וחינכנו אתכם לימים אלה.

 6. להוציא את החלאות מחיינו. יש בדמוקרטיה המתגוננת מספיק עילות לעצור,לשפוט ולכלוא את תומכי הטרור לזמן רב. אין ספק שבהנתן להם ההזדמנות,גם האינטלקטואלים,יטבלו ידיהם בדם ישראלים.

 7. הציונות חיה 3500 שנים, היה לני בית מקדש ומדינה מצליחה.מאז כל המעצמות שהתנכלו לעם ישראל נעלמו, כך יהיה לשונאינו הנוכחיים. שלהוב מנצלת את הדמוקרטיה שלנו. כל המדינות המוסלמיות דיקטטוריות ומצפצפות על זכויות אזרח. שלהוב ומעריציה, תכניסו לראש, ארץ ישראל ניתנה לעם ישראל לפני 3500 שנים, כשאבות אבותיה של שלהוב, עבדו אלילים
  ורעו כבשים. במדבר.

 8. אנחנו האזרחים היהודים והציוניים של מדינת ישראל, מביעים שאט נפש מההתבטאויות של מרצים/ות אנטישמים ומזועזעים מהתמיכה שהם מקבלים מראשי האוניברסיטאות. אפשר למצוא באוניברסיטה השכלה. אבל בהחלט לא שכל והגיון בריא.

 9. מעולה !!!! נלחמים בטרור מבית ומחוץ !!!!!
  בהצלחה רבה !!! עם ישראל חי !!!!
  מי שלא נאה לו שיעבור ללמד באוניברסיטאות שמעבר לירדן !!! נראה איזה חופש ביטוי יהיה לו .

 10. הגיע הזמן לעקור את הריקבון באקדמיה ולהזרים דם צעיר וחדש נימאס לישאול איך אפשר לממן ולתחזק את אוייבי ישראל באשדמיה כמו במקומות אחרים.אגב דמוקרטיה רק למי שמאמין בדמוקרטיה.תראו לי על הגלובוס גוף או מדינה ערבית דמוקרטית הם מישתמשים בטיפשים כדי לחסל את הדימוקרטיה

 11. מציע גם לפטר ראשי אוניברסיטאות המתנגדים ךהצעה,'מי הם בכלל שיחנכו אותנו…..חצופים!

 12. ראשי ועדות האוניברסיטאות חבורת צבועים לבנים הזויים נותנים במה לתומכת טרור הזה.סטודנטים תמשיכו בסוף ננצח גם את בגץ שבצו על תנאי מצווה לנמק מדוע "המנוח" ואליד דקא המחבל.מעניין אם אחד מילדכם היה נרצח על ידו הוא גם היה המנוח

 13. אתם כל כך צודקים, סטודנטים יקרים ותמימים. ועד ראשי האוניברסיטאות בארץ הוא המאשר והמקבל כל הסטה בתרוץ של חופש אקדמי. כמובן שגם בג"ץ יפסול את החוק. הציבור הרחב תומך בכם אבל האליטה המחליטה, נגדכם.

 14. זה חופש הביטוי לא? או שחופש הביטוי שמביע שנאה ליהדות לציונות שהוותה מנדט להקמת המדינה זה נחשב בסדר
  התיפיפות צביעות ועוד מאוניברסטאות ??? איך שדווקא מהמשכילים ביותר יוצאת השנאה ההתנשאות .
  בורות לשמע
  לאן הגענו

 15. ביחד או לא היחד, עלינו לנצח את הציונות, ולמה זה? עד שננצח את הציונות, היא תמשיך להתקיים רק ביחד עם הקטל וההרס הבלתי נפרדים ממנה. יש מי שמעיז להאשים על כך את החמאס בעיקר. בעלי האשמות מן הסוג הזה, לא זו בלבד, שהם נופלים למלכודות ציוניות, הם גם תומכים ברציחותיה ובהריסותיה. ולשים סוף לכל זה, משמעותו לשים סוף לציונות ול ומכים בה, כמו וושינגטון כאיחד אמריקאי ולוקסנבורג וברלין כאיחוד אירופי. ויש עוד – לא לשכוח את הבריטים והקנדי למשל.
  אנג'לו איידן

 16. אנחנו מדינה קטנה מוקפת אויבים שרוצים להשמידה! לאנוס, לטבוח ולשחוט את ילדינו!!! אין לנו את הפריווילגיה לאפשר קולות שקוראים להשמדתנו מבפנים!!! אנחנו פה שמורת טבע ליהודים שנועדה להגן על העם היהודי שנרדף ונשחט במשך אלפי שנים!!! מי שתומך בהשמדת שמורת הטבע הזאת לא יכול לחיות בה, לקבל ממנה משכורת ולהתנהג כאילו הכל תקין! אתה לא יכול להיות חלק ממפעל שאתה פועל לחיסול!!! תמיכה באויבי המדינה נקראת בגידה ואינה חוקית בשום מדינה נאורה. אז אצלנו?!? במקום הקטן והשברירי הזה?!?

 17. אף אחד לא מוקיע את המסיתים מימין ומהחרדים, אף אחד לא קורא לכלוא את מוצצי הדם הנצלים שניזונים מדם חיילנו שמגן עליהם. מליארדים שסורמים לידים של בטלנים חורשי רעתנו.
  אם לצאת ב 7000 אז על כולםםםםם. בלי צביעות בלי אינטרס אישי.רק אינרס לאומי.
  מה שפוגע היום הכי הרבה באינטרס הלאומי אלו העלוקות מהכיוון החרדי שמחנכים לניצול המדינה באפס תמורה על חשבוננו.
  גם הם לגירוש, לרעב, לכלא או לצבא ולעבודה.
  לא להיות צבועים אנשי ימין בתחפושת.

  • גם נכון. גם בהם נטפל. זה מתחיל בלהפסיק את כל התקציבים לעלוקות החראדיות. טוב שיש בגצ שיעשה זאת כי ממשלת החורבן לא מעיזה. בלי למצוץ לנו את הדם העלוקה החראדית תתכווץ לגודלה הטבעי.

 18. יש פה משהו מוזר במדינה שלנו. שולחים שוטרים לבית של תושבת מג'ד אל כרום צעירה שעשת לייק לכתבה אנטי-ישראלית או שכתבה איזה הערה מגעילה תומכת טרור. מה אפשר כבר לצפות מאיזה צעיר או צעירה מהמגזר הערבי ? אבל כשזה מגיע למצדיקי הטרור באקדמיה הישראלית , על אנשים שהגיעו לתפקידים בכירים כמרצים או חוקרים -פתאום מדברים על רדיפת אנשי סגל, על עקרון חופש הביטוי וערכי הדמוקרטיה. ומה פתאום לערב את המשטרה או לפטר? צביעות במיטבה. סטודנט צעיר שעשה לייק פחות מעניין אותי, מרצה שמבזה את כבודה של המדינה – יהודי או ערבי – צריך פשוט לעוף. לא מוצדק שסטודנטים ישלמו מכספם כדי להחזיק אותו.

 19. כל הכבוד להתאחדות הסטודנטים.הגיע הזמן להגדיר את המושג חופש ביטוי .גם במדינה דמוקרטית חופש הביטוי הוא לא החופש לשיסוי נגד מדינת ישראל

 20. אותי באופן אישי זה לא הפתיע אני יודע מי גרים בחיפה ואיזה חומר אנושי לומד באוניברסיטה ומי נותן להם כוח מתוך בית ( קפלניסטים ואלה שעומדים בחורב ) שורה תחתונה כהנא צדק טרנספר עכשיו.

 21. מי שתלה ומי שקיבל תשלום על שטח הפרסום וביחד עם המנוולת המתהדרת בנוצות אקדמיות – כולם צריכים להיאסר מיד. עוכרי ישראל וגיס חמישי צריכים לאבד את כל זכויותיהם לאלתר

 22. שאפו ענק!
  סטודנטים עם כבוד לאומי,ישראליים אמיתיים!
  איפה אפשר בבקשה לתרום להמשך הקמפיין?
  האם תוכלו בבקשה למסור חשבון בנק או קישור לדף גיוס המונים?

 23. מילה טובה הפעם ופידבק חיובי למערכת חי פה וגם לכתבת הגב' גרובר על הכתבה ועל העלאת המודעות.
  אסור לאפשר לחיפה (ולשום עיר אחרת בישראל) לאפשר את התהליכים המסוכנים שקורים באירופה וגם כמו שאנו רואים בקמפוסים בארהב שהפרו פלסטינים צעד אחד צעד יוצרים מציאות אלימה ושקרית ומשנים דעת קהל והמקומיים לאט לאט מפחדים ומתביישים בדתם ובזיקתם לישראל.
  צריך לרדוף את האויב הפלסטיני בכל הדרכים החוקיות ולא לאפשר לו שום לגיטימציה.

 24. הצעת החוק מגוכחת.
  זה רק מראה כמה המחוקק מפוחד מול מערכת משפט שבעצמה חייבת רפורמה, מנותק וחסר הרתעה.
  כל העבידות שפורטו ורק יחויבו לפטר אותו/אותה?
  מה אתם עושים צחוק? מדובר בעבירות שמחוקק חייב להשוות לפשע מדרגה ראשונה ושבתי המשפט בהתאם לכך יחויבו למינימום מאסר עולם.

 25. רק הרכיכות הפשיסטיות של מרכז הליכוד (אגודת הסטודנטים) יכולים לקדם מהלך של הוקעת האקדמיה הישראלית וחיסול עתידם של הסטודנטים עצמם…
  באיטליה הפשיזציה של הסטודנטים לא נגמרה טוב, רק אומר…

  • להבנתי הם אינם מוקיעים את האקדמיה, ואף לא התבטאות של חבריה, רק התבטאויות אלימות או כאלו שמסיתות לאלימות או תומכות באלימות.
   הציטוט הזה לא טוב, איך שלא תסתכל עליו… דמיין שהיו מצטטים מישהו אומר "זה הזמן לבטל את הפלסטיניות" או "זה הזמן לבטל את זכות הקיום של אוכלוסיה x" – לא היית רוצה שבן אדם כזה יורחק מהאקדמיה ומעמדת השפעה על מוחות צעירים?
   קיצוניות היא כמעט תמיד משהו שכדאי להמנע ממנו, גם אם היא מרגישה לנו קיצוניות "לטובה"

 26. אוניברסיטת חיפה = אוניברסיטת חרפה
  תעודות אקדמיות לתומכי חמאס שהיללו את טבח 7-10
  עשרות מרצים חותמים מיידית על עצומה בעדם אחרי שהושעו.
  אוניברסיטת בזיון וחרפה,
  כולל כל העובדים הדוממים ששמים דגל ישראל וסרטים צהובים
  אבל שותקים כשהמוסד שבו הם עובדים מעסיק ומשאיר אצלו תומכי חמאס.

 27. סוף סוף צדיקים בכל הסדום ועמורה באוניברסיטאות. כל הכבוד 👏👏👏 להעיף אותם משם ולא לתת להם פרנסה

 28. הטענה לפגיעה בחופש האקדמי משולה לנוסע המבקש לעלות לרכבת עם מטען חבלה בטענה שהרכבת היא תחבורה ציבורית וחייבת לאפשר לכולם לסוע.

 29. לפעמים סטודנטים לוקחים את המרצה שלהם כתורה מסיני” ואינטרסים וזה האחרון רוכש את אמונם, זה בסדר למקצועיות בפקולטה שבה הם לומדים אבל כשמרצה נכנס לפוליטיקה ומשמיע את קולו אותם סטודנטים ממשיכם לקבל את תורתו, זו הסתה!!! ואל תירקו לבאר שאתם שותים ממנה.
  כל הכבוד ליו״ר הסטודנטים/ות על פועלו, האקדמיה צריכה להישאר ללימודים אקדמאים ולשאוף לעתיד טוב ומוצלח יותר. יש דעות ויש כבוד, השאלה איך מביעים אותם. כל פעילות פוליטית לאחר התואר!
  את דעות ההסתה והמרמור תשמרו מצידי בבטן.

 30. אנטישמיות וביזוי סמלי המדינה חייבים לצאת מתחום האקדמיה!!!

  איך עושים זאת מבלי שנרה לעצמינו ברגל?

  בעתיד עלולה המדינה לאבד מהדמוקרטיה וחלילה יכפו עלינו חוקי דת, כשרות, צניעות וכו׳ ויאסרו עלינו למחות.

 31. זה הזמן להעיף את כל חובבי הטרור ותומכיהם מהאקדמיה. שיעופו לביר זיית או לכל מוסד בסוריה, תימן, מצריים ודומיהן.
  בזכות הציונות זאת המדינה היחידה במזרח התיכון שמנסה לשרוד בכבוד בין פירעי אדם, אנסים, רוצחים ותתי אנוש.

 32. כן
  מקומה לא איתנו. יש די מדינות באזור שיהנו מהכישורים שלה, והיא, מסביבת חיים שמאמינה בה.
  שלום ולא להתראות 🙏🏻

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

תאונת דרכים עם 5 פצועים

(חי פה) תאונת דרכים ברחוב הרצל בטירת כרמל. ממד״א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 03:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על תאונת דרכים בין 2 כלי רכב ברחוב הרצל בטירת כרמל. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח רמב"ם, 5 פצועים בהם: 2 בינוני, גבר בן 63 עם חבלת בטן, אישה בת 39 עם חבלה בפלג גוף עליון ו- 3 פצועים במצב קל. 

ישר מהאולימפית: איתן אזולאי חתם ל-4 עונות במכבי חיפה

מכבי חיפה ממשיכה במלוא המרץ את הכנותיה לעונת המשחקים החדשה לשנת 2024/25, ואחת מהכנותיה היא שהקשר, איתן אזולאי, קפטן הנבחרת האולימפית של ישראל, חתם...

לא חוזרים ל-6 באוקטובר • יוצאים למחות בצומת בחיפה • חמישי 8/8/24

(חי פה) - ביום חמישי 8/8/24 ייערך בחיפה אירוע האחדות הגדול במסגרתו החיפאים יוצאים לצומת מרכזית בליווי משפחות החטופים. 100 ב 100 - 100...

ותיקים • אירוע סוף שנה בקריית ביאליק

(חי פה) - ביום שלישי 23/7/24 ייערך אירוע סוף שנה מיוחד ומרגש לותיקים של קריית ביאליק. האירוע ייערך באשכול פיס רחוב דפנה 52. האירוע...

בריא, טעים ומקומי: הגיע הזמן שתתנסו בתזונה עונתית

כולנו מכירים את זה: אנחנו משלמים הון על פירות בסופר, רק כדי לגלות שהם לא טעימים, קשים מדיי, רכים מדיי, או חסרי טעם. אבל...