באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

קבלת שבת עם הנרי – צב הים הירוק

ביום שישי 5.4.24, פתחתי את הבוקר בגיחה קצרה למים...

תערוכת ״בתי הקולנוע השכונתיים של חיפה״ עוברת מקום

תערוכת הציורים "נוסטלגיה חיפאית - בתי הקולנוע של פעם״ של ד״ר דוד בר און אשר...

האגודה למלחמה בסרטן למען חולים ומחלימים • אירוע גאלה

ביום ראשון 2/6/24 התקבצו כ 900 א.נשים לאירוע ההתרמה השנתי של האגודה למלחמה בסרטן, סניף חיפה.

את המופע המכבד והמכובד פתחה ברכה סלע, חברת ועד היגוי של סניף האגודה למלחמה בסרטן, בהודיה עמוקה לכל התורמים היושבים באולם ובכלל, לאלה שהושטת יד לזולת זו דרך חיים. ברכה סלע סקרה חלק מפעילויות האגודה בחיפה, ולצד זה הדגישה את הימים המורכבים בהם אנו נמצאים כעת, ומכאן נשאה תפילה בשם כל הנוכחים לשובם במהרה של החטופים, תפילה להחלמתם המהירה של הפצועים ושלחה תמיכה למשפחות השכולות. אירוע חשוב בצל עננה כבדה.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא -563x1000.jpg
האגודה למלחמה בסרטן למען חולים ומחלימים • אירוע גאלה (צילום: חנה מורג)

משה בר חיים מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן

משה בר חיים ציין את חשיבות קיום הטקס במיוחד בימים לא פשוטים אלה שכולנו חווים, וקיום המסורת הטובה והקשר החשוב של האגודה עם קהילות הצפון.
משה בר חיים ציין כי במשך למעלה מ-70 שנה, האגודה למלחמה בסרטן פועלת ללא לאות להציב את המאבק בסרטן בעדיפות עליונה ברמה הארצית, וממשיכה להוביל מאבק זה.
המטרה העיקרית של האגודה היא צמצום שיעורי התחלואה והתמותה ממחלות הסרטן על ידי קידום מניעה וגילוי מוקדם, מחקר, שיטות טיפול מתקדמות, וסיוע בשיקום איכות חייהם של חולים ומחלימים מסרטן.
בחצי השנה האחרונה מאז אירועי השבעה באוקטובר, האגודה עושה כל מאמץ להבטיח שחולים, מחלימים ובני משפחותיהם ימשיכו לקבל את התמיכה השוטפת למרות התקופה המורכבת.
האגודה פועלת להקמת מרכזי תמיכה בתוך המרכזים הרפואיים ברחבי הארץ.
מרכזים אלה, בהובלת עובדות סוציאליות מטעם האגודה, יהוו מוקד ראשוני וזמין עבור המשפחות ברגע הקריטי ביותר, בעת קבלת הבשורה הקשה, כמו גם למחלימים המשתתפים באופן שוטף בקבוצות המגוונות שאנו מציעים.
בהמשך לפעילות ושימת הדגש על הצרכים של חולי הסרטן בימי שיגרה בכלל ובימי מלחמה בפרט, החל פרויקט מחקרי ייחודי בצפון במימון האגודה 'מלחמה וסרטן בחדר הטיפול האינטגרטיבי', בהובלתו של פרופ' ערן בן אריה, ממרכז רפואי לין בחיפה, על שיפור איכות החיים של מטופלים בסרטן הסובלים ממצוקות המחלה, הטיפול וההתמודדות עם אתגרי המלחמה, באמצעות טיפול מותאם אישית ברפואה משלבת (קונבנציונאלית ומשלימה).

משה בר חיים בישר כי בימים אלה עומד להיפתח הוספיס אשפוזי בבית החולים האיטלקי בחיפה ביוזמת האגודה ובסיועה לטובת תושבי הצפון כחלק מאסטרטגיית האגודה, לתיעדוף פרויקטים לטובת החולים המחלימים ובני משפחותיהם באזורי הצפון והדרום.

מחלקת שיקום ותמיכה של האגודה ממשיכה לקיים פעילויות רבות לטובת החולים, המחלימים ובני משפחותיהם במרכזי "חזקים ביחד" ב- 70 סניפי האגודה ברחבי הארץ.

כיום כשהרפואה מתקדמת, ישנם מחלימים רבים. אותם מחלימים המסיימים את הטיפולים וחוזרים למעגל העבודה, מעגלים חברתיים ומשפחתיים זקוקים לסיוע. הוספנו לשיקום האונקולוגי הקיים באגודה גם פיזיותרפיה לשיקום הגוף, קבוצות תמיכה לנפש וטיפולים פרטניים במיניות, תזונה ועוד.
לקראת חודש המודעות לסרטן העור, החל בימים אלה, מקיימת האגודה פעילות הסברה מגיל הגן בחלוקת ערכות "חכם בשמש" ועד הסברה בכל אמצעי הדיגיטל השונים.

משה בר חיים ציין והדגיש את המחקרים המראים ששמירה על אורח חיים בריא כמו תזונה מאוזנת ושמירה על משקל גוף תקין, הפחתת אלכוהול, הימנעות מעישון, התנהגות חכמה בשמש, והשתתפות קבועה בבדיקות סקר לגילוי מוקדם, בממוגרפיה ודם סמוי, מפחיתים עד 50% את הסיכון לחלות בסרטן.

את דבריו סיום בברכה לבריאות טובה, חוסן נפשי לעבור גם את המלחמה והדגגעש את התקווה לחזרתם הביתה של כל החטופים והחטופות.


משה בר חיים (צילום: חנה מורג)

בני ברנשטוק יו"ר סניף חיפה

בני ברנשטוק יו"ר סניף חיפה האיר את הפעילות באזור הצפון. תרומה וסיוע חומרי ראשוני ל 500 חולים, חיבור לחונכים לצורך השלמת תכני לימוד ל 130 ילדים, וכן תרומה של 25 מחשבים ניידים לילדים. באזור הצפון הושקעו מעל 52 מיליון ₪ בתקנים לפרוייקטים, למחקר וציוד רפואי ולמחלקות האונקולוגיות.

רק בבית חולים רמב"ם הושקעו מעל 26 מיליון ₪. במהלך שנת 2023 (ינואר עד דצמבר) הועברו 297 הרצאות לתלמידים (כיתות) בחיפה. ניתנו 12 הרצאות למבוגרים והתקיים כנס תלמידים לרגל יום הסרטן הבינלאומי. במחוז צפון, התקיימו 585 הרצאות לתלמידים.

את פעילויות האגודה ב"בית רוזנפלד" בבת גלים בחיפה סקרה נחי פיינגולד, פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאלית מנחת קבוצות ואחראית על מרכז "חזקים ביחד" בחיפה.

מרכז "חזקים ביחד", הינו מרכז לסיוע ותמיכה בחולים ומחלימים מסרטן, אחד מכמה מרכזים של האגודה למלחמה בסרטן הפזורים ברחבי הארץ. נחי ציינה את השבעה באוקטובר, תחילתה של טראומה אישית ולאומית והעמקתה בקרב החולים שחוו התעלמות מקשייהם האישיים מול השואה הלאומית הגדולה.

החולים במחלת הסרטן אשר חוו כבר שבר מהותי ומשמעותי עם גילוי המחלה, החולים ששגרתם נהרסה עם גילוי המחלה, חווים כעת שבר נוסף.

לאיזו שגרת יומיום יכולים לחזור? מה יכול לסייע להם בהתמודדות של שבר ועוד שבר?

מרכז "חזקים ביחד" מאפשר חזרה לשגרה באמצעות השיחות הרגשיות, קבוצות התמיכה לחולים, לבני משפחה, קבוצות לחולים צעירים, קבוצות להתמודדות עם שכול פעילויות הגופניות כריקוד יוגה, צ'י קונג, ציור, תכשיטנות, פוטותרפיה, ומעל הכל היחס האוהב והתומך, הרגשה של בית המסייעת לחזרה לשגרה. הפעילויות מותאמות ללא עלות לחולים צעירים, לחולים מבוגרים, לבני משפחות החולים וכן לבני משפחות שחוו אובדן עקב מחלת הסרטן.

אירוע הגאלה (צילום: חנה מורג)

את חלקם של הדוברים עיטרה במילותיה ברכה סלע: "צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר. וצריך שכל איש ידע ויבין, שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו. הרב קוק.  ומכאן פנתה לתורמים הרבים, לתורמים ולמתנדבים, המביאים אור לאגודה למלחמה בסרטן בתקווה ובתפילה שבמהרה ימצא מזור למחלה.

אירוע הגאלה (צילום: חנה מורג)

את פעילות מרכז ה"אגודה למלחמה בסרטן" בחיפה, מרכזת עדי רובין עם מזכירת האגודה ליאורה מושקוביץ. הופעה מצויינת וסוחפת של אייל שחר ואסנת הראל ולהקתם בשירי ה- Bee Gees סחפה את כל היושבים באולם. 

מעבר לתרומה הגדולה למטרה שכולה קודש למניעה וטיפול במחלת הסרטן, ממנה תושבי העיר חיפה סובלים בעודפות מערים אחרות בארץ, הצליחה הלהקה להרקיד מאות חולים, מחלימים בני משפחותיהם, מתנדבים ותורמים בתנועה ושירה כאילו כולם בני עשרה השולטים בכל מילות שירי ה be gees.

אירוע הגאלה (צילום: חנה מורג)

פסק זמן קצר בין מציאות קשה, התנתקות מהיומיום הלאומי הפצוע מהיום יום הפרטי השזור התמודדויות של הנוכחים באולם.

ערב הגאלה ◄ צפו

זו הזדמנות להודות גם למארחים, היכל התיאטרון קרית מוצקין ולעומדת בראשו דפנה צורי על פתיחת הבית והלב לאירועי האגודה גם בעבר וגם בערב זה. לחברת REWINE המתמחה ביצירת פסטיבלי יין נודדים על תרומת היין לערב הגאלה ול"אביבה ארועים" על תרומת 500 כוסות יין לאירוע וכמובן לצוות ההיגוי של הסניף ולכל המתנדבים הפועלים יום יום להיטיב. מי ייתן שפעילויות המניעה יישאו פרי ונדע דעיכה של המחלה בחיפה עירנו ובכלל.

אירוע הגאלה (צילום: חנה מורג)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

חנה מורג
חנה מורג
אשת חינוך, פרשה לגימלאות לאחר קריירה ארוכת שנים בתפקידי הוראה, ניהול והובלת חדשנות במשרד החינוך עליהם זכתה בפרס . יזמית חברתית, אמא לארבעה וסבתא לחמישה. שלשה ספרים מפרי עטה יצאו לאור בשנים האחרונות.

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

  1. שלום ! מה עוזרת כל ההשקעה הברוכה הזאת, אם נערכים קמפיינים שלמים נרחבים לטובת הפצת העישון ע"י סדרות טלויזיה ותכניות "פופולאריות" בטלויזיה (לכאורה). נכחתי בזמן ממושך של עישון ע"י שחקן ידוע ומוארך ואף בסצנות שלא היה בהן שום תכן, מלבד השחקן שמעשן. אם ארגוני השחקנים והאמנים לא ירתמו לקמפיין של "אנטי" עישון, לא תהייה להם שום הצדקה מוסרית, להוביל שום קמפיין ערכי אחר. כל מי ש"מטיף"/מעודד/מקדם עישון, ניתן לראותו כ"שופך דמם" של קרבנות העישון. עיקר הכאב הוא בניצול הצעירים התמימים ש"נופלים" קרבן להתמכרות בצפייה בסדרות "איכותיות" כאלו, לכאורה ובאלפי אברכים, שנראים מעשנים, כאשר "אסור" לבטל את זמן לימוד התורה, ואני בטוחה שבכספים הללו, שלרוב אנחנו מממנים, ניתן היה לעשות מצוות גדולות הרבה יותר !!!

  2. שוב עם הפמינאציזם א.נשים?!
    האם נשים אינן אנשים?!
    לא הפסקנו עם זה אחרי 7.10?!
    די.כבר

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...