באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

נעמי זידמן מחיפה – דוגמנית הבית בגיל הזהב

הנכנס בשערי הדיור המוגן Avantgarde Residence אשר ממוקם בלב...

מצוקת החניה בבתי החולים בחיפה הולכת וגדלה

(חי פה) – במשך שנים שהתושבים בחיפה שמגיעים לבתי החולים סובלים ממוצקת חניה קשה. על אף שבבית חולים רמב"ם נבנה חניון תת קרקעי, המצוקה עדיין קיימת. בבתי החולים כרמל ובני ציון המצוקה עוד יותר קשה.

מצוקת החניה בעיר חיפה מוכרת מזה שנים. היא נובעת מגידול באחוז האוכלוסייה בעיר, הבנייה וכן ריבוי המכוניות. אם פעם לכל משפחה (בית אב) היתה מכונית שמשרתת את כולם, הרי שהיום בכל בית יש שתי מכוניות ויותר. כל הגורמים האלה מייצרים מצוקה ברחבי העיר ובמיוחד בשכונות המגורים.

כידוע, שלושת בתי החולים בעיר – בית החולים כרמל, בני ציון ורמב"ם הם בתוך שכונות מגורים. כרמל ממוקמת בשכונת אחוזה הצפופה שסובלת ממצוקת חניה עם או בלי בית החולים. בני ציון ממוקמת בשכונת הדר הכרמל שגם כן סובלת ממצוקת חניה, במיוחד ברחובות הסובבים את בית החולים. רמב"ם נמצא בשכונת בת גלים בשכונת מגורים, אך בשונה מבתי החולים כרמל ובני ציון, רמב"ם ממוקם בכניסה לשכונה ומוקף משני צדדיו באזורים לא מאוכלסים כמו ים ואזור תחנת אגד הישנה.

באפריל 2014 נחנך חניון תת קרקעי בן 3 קומות ברמב"ם המכיל 1,500 מקומות חנייה לרווחת הציבור. הוא היה אמור להוות פתרון ולהביא קצת נחת לציבור וכן לצוותי העובדים שגם הם מבזבזים זמן רב למציאת חניה. אמנם החניון הקל קצת, אך לא פעם הוא נסגר לטובת שימוש כמקום לקליטת חולים כמיון או טיפול נמרץ בתקופת הקורונה ובמלחמה. בנוסף, מצד אחד נוספו מקומות חניה אך מצד שני בית החולים ממשיך להתרחב. כלומר, בפועל 1500 המקומות לא תמיד זמינים ולא נותנים מענה למצוקה.

מצוקת החניה בבתי חולים (צילום: חי פה בשטח)

בבית חולים כרמל המצוקה גדולה יותר כי חניון בית החולים קטן מאוד ולכן הרחובות הסובבים את בית החולים סובלים ממצוקה. היו תוכניות לבניית מגדל חניה גדול אך בעקבות החלטת המעבר לקריית אתא התוכנית הוקפאה.

חניון רמב"ם (צילום: רמב״ם)

מבית חולים רמב"ם נמסר לחי פה:

הנהלת רמב"ם עשתה בעשור האחרון מאמצים כבירים לשפר את מצוקת החניה למטופלים, מבקרים ועובדים. החניון התת קרקעי שמשמש בעת חירום גם כבית חולים מופעל ע"י חברה לתועלת הציבור וכולל 1500 מקומות חניה.(קרוב לחצי מהם לא פעילים מאז נובמבר 2023 עקב הכנת בית החולים התת קרקעי להפעלה במקרה מלחמה פתאומית – דבר שגורם למצוקה גדולה בתקופה זו).

בנוסף – לרמב"ם 80 מקומות חניה בתוך שטח בית החולים שמוקצבים לנכים וספקים. רמב"ם מפעיל שירות שאטל מאיזור החניה ברכבל עבור מטופלים שמגיעים לבית החולים, ומפעיל מספר חניונים חיצוניים לעובדים סמוך לרכבת , בתחנת אגד הישנה , וסמוך לנמל. כמו כן פעלה הנהלת רמב"ם בשיתוף עם העירייה להוסיף מקומות חניה רבים ברחוב עפרון ובכביש הטבעת המקיף את רמב"ם.

אנו מודעים למצוקה היחסית שנגרמה כתוצאה מהפחתת מספר רב של חניות בבית החולים התת קרקעי בנובמבר 2023, אך אנו בטוחים שהציבור מבין את המצב הביטחוני הקיצוני בצפון שנכפה על כולנו, ומבין את העדיפות שניתנת להכנת מתקן אשפוז בחירום על חשבון נוחות בחניה.

מצוקת החניה בבתי חולים (צילום: חי פה בשטח)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

בעקבות מצב החירום המתמשך, משמשים חלקים מהחניון התת קרקעי בבית החולים רמב"ם לצרכי חירום, ומשכך ישנה עליה בביקוש לחניות ברחובות הסובבים אותו. לרשות ציבור הבאים לכלל בתי החולים בחיפה עומדים חניונים ציבוריים, וכן תחבורה ציבורית תדירה סביבם. בימים אלו מקדמת העירייה עדכון לתוכנית האב לחנייה, לצד תוכנית לתחבורה ציבורית, אשר יתייחסו גם לסוגייה זו.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

 1. הבעיה מתחילה מהקונספט של חניה חינם. תל אביב סגרה את כח חניוני החופים שלה לתשלום עם מחסומים ונותנת הנחה רק לתושבי תל אביב.
  גם עיריית חיפה צריכה לסגור את חניוני החופים, כולל חניוני החוף השקט ובת גלים באותו אופן ומיידית מאות אנשים יגיעו בתחב"צ ובמוניות כי לא ישתלם להגיע ברכב.
  הגיע הזמן שעיריית חיפה תתבגר, תגדל, תעשה סיור בתל אביב ותיראה איך מנהלים את משאב החניה. להציף את בת גלים באלפי רכבים מכל הצפון שבאים לרמב"ם – זה לא יעבוד יותר.

 2. סיפרה לי חברה שפעם הייתה נוסעת לאיכילוב לבדיקות ברכב שלה, נכנסת לתל אביב, מחפשת חניה, מתעצבנת בפקקים.
  בלית ברירה החליטה לנסות אוטובוס. המתינה בדבר המוזר הזה שנקרא תחנה. הגיע רכב גדול שלא הייתה צריכה לנהוג בו כלל. נהג בשבילה עד איכילוב ואפילו עצר לה ליד בלי שהייתה צריכה לבזבז דקה על חניה. וכך הפכה אנרכיסטית – היא קנתה אופניים. נסעה בהן דקה לחברתה שגרה ליד תחנת אוטובוס. החנתה את האופניים במחסן שלה. ולקחה אוטובוס לאיכילוב וחזרה. מאות שקלים חסכה בדלק. עשרות שעות חסכה בנהיגה עצבנית וחיפושי חניה. ומאז היא החלה לדפוק ככה את השיטה עוד יותר – מכרה את הרכב שלה והחלה לגלות קוים ותחנות למקום העבודה, לחוף הים, לקניות. ובכל הכסף שחסכה מלהחזיק רכב? היא נוסעת – אבל לחו"ל, פעמיים בשנה.

 3. אין מצוקת חניה יש מצוקת חינוך לקוי של אי שימוש בתחבורה ציבורית
  לרמבם אפשר להגיע בתחבורה ציבורית כמו תחנת בת גלים של הרכבת, מוניות, אוטובוסים רבים לבת גלים ואוטובוס מטרונית.
  המפונקים דורשים לבוא רק ברכב לפעמים חמולה שלמה ב-8 מכוניות ומתפלאים שאין מקום. תשכרו מיניבוס או תגיעו באוטובוס.

 4. תשובות העירייה אינן מספקות, במיוחד בנושא רמבם. כבר בתקופת הקורונה התעקשו לתת קנסות חנייה כולל לחולים אונקולוגיים למרות כל ההוכחות שסופקו. הץנהלות חסרת רגישות ולב. ..לא די שנגררנו רגלית ממרחקים, אלא שאף המחלקה המשפטית בעירייה לא התייחסה להוכחות שסופקו, וכך גם עתה!! חידלו , עירייה יקרה להישען על שאטל מטופש שלא יכול לסייע לחולים כי אינו מונגש אלא רק לאורחיהם!! חידלו!! בתקופה זו הפעילו שיקול דעת וסלקו משם את הפקחים! אתם גם כך עם תוספת המגדלים בשכונה ללא פתרון תחבורה מסכנים חיי אנוש. שוב ושוב העליתי לרשת כיצד אמבולנס אחד אחר השני לא מגיעים לבית החולים! נאומים ובדיקות זה לא פתרון. אני כבר שנה לערך מתחנמת שתיפנו לנצב" א ותפתחו את שטחי הענק באגד הישנה, אז כל עוד לא עשיתם זאת הפסיקו מקנסות. אתם צריכים להיקנס. צר לי כי החרפתי.

  ולגבי כרמל ובני ציון … גם כאן העמסתם בשרותים נוספים של הקופה ללא פתרון חנייה היא בעייתית בלשון המעטה. נראה שמי שעונה לצערי לא חווה אישפוז ומחלה ומדקלם כמו משרד הרישוי לחולים: סעו באוטובוס. לא! זה אינו ישים ולא מטעמי פינוק. לא מקרבים חולים רגישים שבקושי עומדים או עשויים להידבק לאנשים אחרים. הותרתם לנו רק את המוניות..וכאן מתנהל שוק שחור. נסו נא…ראשי העיר להכנס שם למונית ולהיתקל ישר במשפט..עם מונה? ? די חידלו כולכם! אתם רק מכאיבים לנו! לא רק בכיס…גם בלב באטימותכם. ויום צח לכולם ובריאות

 5. ממש טמטום.
  להשאיר את החניה רק לעובדים ונכים בחינם!
  כל השאר שיגיעו בתחבו"צ, מוניות או אמבולנס.

 6. מצוקת החניה גם כי לא חייבו את בתי החולים לדאוג להוספת חניה
  במקביל מנצלת העירייה את המצוקה של הבאים לקבל שירות בבית החולים ורושמת דוחות חנייה ללא רחמים גם שזה לא ממש נחוץ.
  יש מגדל חניה ברחוב העצמאות. ממליצה להכניס כזה לחנית בית חולים כרמל. יש שם מקום.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...