באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

נעמי זידמן מחיפה – דוגמנית הבית בגיל הזהב

הנכנס בשערי הדיור המוגן Avantgarde Residence אשר ממוקם בלב...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

לחזור הביתה משדה הקרב • על האתגר והסבלנות עד השתלבות מחדש

החזרה מהחזית לא פשוטה. חיילים שחזרו הביתה מהמלחמה עוברים...

פשיטה על תחנה בלתי חוקית לפסולת מזהמת – נמצאו כלים וחומרים מסכנים תושבים

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה תאגיד החדשות:

עבירות סביבתיות, תשטיפים החשודים כחומרים מסוכנים והפרת חוק רישוי עסקים: המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה בשיתוף שוטרי מדור הגנת הסביבה במשטרת ישראל וכוחות נוספים פשטו על תחנת מעבר בלתי חוקית בסמוך לקריית אתא; מגרסה ועוד 5 כלים ששימשו את החשודים במקום נתפסו ו-6 בעלי תפקידים עוכבו להמשך חקירה תחת אזהרה על ידי משטרת ישראל.

ירות סביבתיות, תשטיפים החשודים כחומרים מסוכנים והפרת חוק רישוי עסקים (צילום: משטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה)

עבד מחאמיד, מנהל המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה:

הפעלת תחנת מעבר שלא כחוק והשלכת פסולת בשטחים הפתוחים וביערות, מהוות מפגע סביבתי משמעותי ומקור פוטנציאלי לפריצת שריפות. המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה תמשיך לפעול בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים למיגור עבריינות סביבתית בנושאים אלו ולמיצוי הדין עם כלל הגורמים המעורבים במקרה.

בתום פעילות סמויה, פשטו בימים האחרונים (12-16.5.24) כוחות משותפים של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה, שוטרי מדור הגנת הסביבה, כוחות ממשטרת קריית אתא, איגוד ערים לאיכות הסביבה, יחידת ינשוף למניעת שריפות בשטחים פתוחים של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, וקק"ל על מתחם תחנת מעבר בלתי חוקית לפסולת בסמוך לקריית אתא.

התחנה שהופעלה ללא רישיון עסק ובעליה, חשודים כמי שהשליכו עשרות טונות של פסולת פלסטיק, ניילון, פסולת גושית, קרטון, פסולת ביתית יבשה, ריהוט, וגזם ובשטחים הפתוחים הסמוכים וביערות קק"ל. על פי החשדות, השלכות אלו גרמו למפגעים סביבתיים חמורים הניכרים לעין.

סככה עם קוביות לשינוע חומרים מסוכנים

עוד איתרו הכוחות במקום ביום ה' 9.5.24, כי בצידו הצפון מערבי של האתר הוקמה סככה שבפתחה מונחות קוביות אשר מיועדות לשינוע חומרים מסוכנים, תשטיפים או נוזלים אשר על פי החשד גרמו לזיהום מי נגר וזיהום מקורות המים כתוצאה מהזרמת התשטיפים של חומרים אלו.

בתום הפעילות נתפסו על ידי הכוחות מגרסה ועוד 5 כלי ציוד מכני כבד: באגר, מיני באגר, שופל גלגלים ומשאית אשר הועברו למגרש ייעודי בחיפה. כמו כן 6 בעלי תפקידים באתר עוכבו להמשך חקירה תחת אזהרה על ידי משטרת ישראל.

המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה תמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם כלל הגורמים הרלוונטיים בכל חלקי המדינה, ובכל כלי האכיפה העומדים לרשותה כדי למגר את העבריינות הסביבתית במטרה לשמור על בריאות הסביבה הציבור.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

  1. אל דאגה במדינת המשפטיזציה הם יצטיידו בעורכי דין עם קשרים מתאימים שיוציאו אותם למעצרי בית וישלמו קנס קטן. על זיהום = טרור סביבתי גם אין הרתעה.
    אם הייתה הרתעה משפטית אמיתית לא הייתם מלכתחילה רואים אנשים מעיזים לעשות דברים כאלו. עצם התפיסה של עוד ועוד פעילות עבריינית היא ההוכחה המוחצת לצורך הדחוף
    ברפורמה משפטית והחזרת ההרתעה במקום דלת מסתובבת בבתי המשפט הליצניים עבור העבריינים.
    ושלא יהיה לכם ספק אותם עורכי דין עם קומבינות אחרכך גם מתמנים כשופטים וממשיכים את הקומבינות עם חבריהם רק הפעם מהצד השני שאמור להרתיע. אין הרתעה כי אין חוק למי שיכול לשלם כדי להיות מעל החוק.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...