באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

הסתה נגד ישראל וחיילי צה"ל הופצה ביום הזיכרון בחיפה

חומרי הסתה נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל הופצו בחיפה היום – יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה (שני, 12/5/24).

בתיבות הדואר בשכונת כרמל צרפתי מצאו היום התושבים פליירים (עלונים) המכילים דברי הסתה קשים נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל. בין היתר, נכתב בפליירים כי המערכה בעזה (הצודקת מעל לכל ספק) כ"רצח עם", לא פחות.

יש לציין כי דברי ההסתה הפרועים הללו הם רק חלק קטן ממערכת רחבה, משומנת ומאורגנת ביותר, הפועלת במרץ רב בהחדרה והפצה של רעיונות המבקשים לחתור תחת קיומה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי ולייצר דה-לגיטימציה לעצם הימצאותנו כאן.

הקמת המדינה – לא מה שחשבנו

כבר בכותרת הפלאייר – "יום העצמאות? למי? האמנם?" – מבקש הכותב לערער על זכותינו הבסיסית בעם במדינתו, כשהיא מציגה את הקמת מדינת ישראל, בדיוק היום לפני 76 שנים, כדבר שהלגיטימיות והמוסריות בו מוטלות בספק ואף דורשות "בירור מחדש".

ההיסטוריה כהמלצה

בהמשך הפלייר, מוצגת "התשובה" לשאלות הללו, עם הטענה שעם קום מדינת ישראל החל "מסע גירוש", שבסופו 700,000 "פלסטינים" הפכו לפליטים.

מכאן נמשכת ההסתה חסרת הרסן, כשישראל מואשמת ב"החרבת 513 כפרים" באירוע שמכונה בכתוב "האסון של 1948". הכותב מוסיף ו"בוחן" את העיר חיפה, תוך הצגת טענות כלפי ישראל, לפיהן טרם מלחמת העצמאות היו בעיר 70,000 "פלסטינים" ובמועד "הגירוש", 23/04/1948, מחציתם כבר ברחו ממנה, מחשש לגורל האיום הצפוי להם תחת ידינו.

אחרי מה שמכונה בטקסט "הגירוש" מסופר כי נשארו בחיפה פחות מ-3,500 "פלסטינים", רובם בוואדי ניסנאס וברחוב עבאס. מכאן עובר הכותב לעוד אוסף של האשמות כלפי המדינה, בינהן גם שקרוב ל-9 מיליון (כמה???) פלסטינים הם עקורים בכפייה, 700,000 מהם "פלסטינים חסרי רכוש" ובעלי אזרחות ישראלית, שלא יכולים לחזור למקום בו גרו לפני 1948.

הפלייר המסית שחולק בחיפה – משני צידיו:

הסתה נגד מדינת ישראל וצה"ל בחיפה - הפליירים המסיתים (צילום: קוראי חי פה)
הסתה נגד מדינת ישראל וצה"ל בחיפה – הפליירים המסיתים (צילום: קוראי חי פה)
הסתה נגד מדינת ישראל וצה"ל בחיפה - הפליירים המסיתים (צילום: קוראי חי פה)
הסתה נגד מדינת ישראל וצה"ל בחיפה – הפליירים המסיתים (צילום: קוראי חי פה)

מי אחראי על הפצת הפלייר?

גם מלחמת 'חרבות ברזל', כך עפ"י הכתוב בפלייר המסית, היא בכלל "רצח עם" שמתרחש כרגע בעזה, והוא, כמובן, המשך ישיר של המדיניות במהלך מלחמת העצמאות.

ברור כי על גבי הפלייר אין כל אזכור באשר לאחראים לכתיבתו ולהפצתו.

חבר המועצה יניב בן שושן: "הנכבה הומצאה ע״י הרשות הפלסטינית בשנת 1998"

יניב בן שושן (צילום: מיכה בריקמן)
יניב בן שושן (צילום: מיכה בריקמן)

חבר המועצה מטעם הליכוד, יניב בן שושן, אמר היום כי מדובר בשקר מוחלט:
"הנכבה הומצאה ע״י הרשות הפלסטינית בשנת 1998 כקונטרה לאירועי היובל של מדינת ישראל. בעיר חיפה הורו הווקף וחיילי קאוג׳י לתושבים הערבים שחיו בעיר לעזוב את העיר במשאיות ובאוניות וכן הבטיחו להם כי אחרי שהם ינצחו במלחמה יחזרו לחיפה וירשו את בתי היהודים זאת לאחר שישמידו את היהודים בעיר.
הנהגת הישוב היהודי ביקשה מהתושבים הערבים – אל תעזבו! אך אלה לא הקשיבו להם ועד היום חיים במדינות אחרות ולא יחזרו עוד לחיפה.
זה הסיפור האמיתי. לא נרטיב ולא אגדה.
למזלנו ולשימחתנו הישוב היהודי גבר על צבאות ערב ולאחר 2000 שנות גלות זכינו לחזור למדינתנו ולבנות בה בית יציב ונאמן לעם היהודי.
אז זכותנו על הארץ אי אפשר להכחיש, בטח כשמדובר בעם מומצא ששורשיו כשמותיהם בארצות ערב- סוריה עירק מצרים ירדן וכו. לא כאן. ארץ ישראל לעם ישראל".

יעקב בורובסקי, חבר מועצת העיר חיפה: חוליו רדומות שמתעוררות כשמאפשרים להן"

יעקב בורובסקי (צילום: רונן פדידה)
יעקב בורובסקי (צילום: רונן פדידה)

"לא בכדי חולקו לתאי הדואר חומרי הסתה ביום הזכרון וערב יום העצמאות
לא בכדי אין כל גוף שמזדהה עם חומרי ההסתה. משטרת ישראל חייבת לחקור את מי שמסית בזמן מלחמה את בית הדפוס או המחשב שהדפיס את דברי הבלע והנאצה, לראות את תנועתם של המפיצים ולהבין שקיים קו ישיר בין קיום הפגנה שעה לפני יום הזכרון לחללי צהל לטובת חללי חמאס ואחרים, לבין חלוקת דברי הסתה ובלע לבין עידוד לפעילות חבלנית עויינת.
לצערי, מנסיון העבר, מדובר בחוליות רדומות שמתעוררות כאשר הן מרגישות שמאפשרים להם לעשות זאת. על המשטרה והעיריה לפעול בשילוב בכל דרך כנגד התופעות שזורעות בהלה ופחד בשכונות שקטות".

חברת מועצת העיר חיפה, טטיאנה ג׳ון: "זו יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות וניסיון בזוי לחלל את יום הזיכרון"

טטיאנה ג'ון (אלבום אישי)
חברת המועצה טטיאנה ג'ון (אלבום אישי)

חברת מועצת העיר חיפה, טטיאנה ג׳ון, סיעת ״מחוברים לחיפה ביתנו״: ״בבוקר יום הזיכרון פוזרו ברחבי העיר חיפה פלאיירים מבזים ושקריים בגנות חיילינו הגיבורים. מדובר ביריקה בפרצופן של המשפחות השכולות, וניסיון בזוי לחלל את יום הזיכרון לחללי ישראל ונפגעי פעולות האיבה. אני בטוחה שהגוף שעומד מאחורי הצעד הבזוי הזה יתגלה, ואנחנו נדאג שיעמוד לדין. זאת בושה נוספת לקואליציה במועצת העיר, שחלק ממרכיביה תומכים בעזה, ולקחו את הצד של חמאס במלחמה, כמו אותו נסיון של חברת קואליציה לעשות אירוע התרמה עבור עזה, אותו בסוף הצלחנו למנוע. סיעת ׳חיפה ביתנו׳ לא תעמוד מנגד, ותתנגד לכל צעד שמפר את ערכי הציונות בעיר חיפה.״

נציג עוצמה יהודית בחיפה ובקריות עו"ד אוחנה דרור מאיר: "הפליירים האלה הם שכתוב של ההיסטוריה"

עו"ד דרור אוחנה (צילום: מיכה בריקמן)
עו"ד דרור אוחנה (צילום: מיכה בריקמן)

נציג עוצמה יהודית בחיפה ובקריות עו"ד אוחנה דרור מאיר: "הפלאיירים האלה הם שכתוב של ההיסטוריה. קשה לקבל שהיום השמח שלנו כעם הוא אסון לאזרחים אחרים החיים במדינה ונהנים מטובה של הארץ. הם יותר ממוזמנים לעזוב. הארץ הזו היא שלנו מכוח הבטחה לאבותינו מהקדוש ברוך הוא ולצערי אנחנו לא מספיק חיים בתחושה ובידיעה הזו. אני מצפה ממנהיגנו צריכים לומר זאת באופן ברור וחד משמעי. כמו"כ עלינו להילחם בכל דרך, לרבות באמצעות מערכת החינוך להפריך ולהעלים מן העולם את השקר הנורא שאנחנו עם כובש בארצו".

מנכ"ל בצלמו, שי גליק: "מסיתים לא מתביישים לכתוב שחיילי צה"ל הם טרוריסטים"

שי גליק, מנכ"ל 'בצלמו' (אלבום פרטי)

מנכ"ל בצלמו שי גליק הגיש תלונה מקוונת במשטרת ישראל על מנת שזו תחקור מי עומד מאחורי הפלאיירים. בתלונתו הוא כתב: "לא פחות ולא יותר בלב יום הזיכרון היום הקדוש ביותר לעם היהודי אחרי יום הכיפורים אותם מסיתים לא מתביישים לכתוב שחיילי צה"ל הם טרוריסטים ומיליציות שעושים התקפות טרור ורצח עם בעזה. מה אמורים להרגיש בני משפחות שכולות שיקיריהם נפלו בחרבות ברזל כאשר הם מקבלים מודעות אלו לתיבות הדואר האישיות שלהם?
מה אמור להרגיש פצוע מלחמה ששילם מחיר כבר על הקרב בחאן יונס כשהוא מקבל דבר כזה לתיבת הדואר האישית שלו? אני קורא לכם לפתוח מידית בחקירת האירוע לגלות מי המסיתים ולמצות עימם את הדין. אין חולק כי מטרת אותם מסיתים היה לפגוע באותם משפחות שכולות ואזרחי ישראל בעיצומו של יום הזיכרון ולהסית. מדובר בשורה של עבירות שאינם מצריכות אישור פרקליטות לפתיחה למשל הפרת הסדר הציבורי, המרדה, ניסיון לגרום למדנים בין חלקי אוכלוסייה, פגיעה ברגשות הציבור כל אלה חקירות שאינם מצריכות כל אישור לפתיחה וכמובן מדובר בעבירת הסתה לכל דבר שכן אמירה שחיילי צה"ל הם טרוריסטים משמעותה אחת – חובה לפעול נגדם ולהרוג אותם".

אלי בן דיין, חבר מועצת העיר חיפה (ליכוד), מסר לחי פה:

אלי בן דיין (צילום: מיכה בריקמן)
אלי בן דיין (צילום: מיכה בריקמן)

לא בכדי חולקו לתאי הדואר חומרי הסתה ביום הזכרון וערב יום העצמאות
לא בכדי אין כל גוף שמזדהה עם חומרי ההסתה.
משטרת ישראל חייבת לחקור את מי שמסית בזמן מלחמה את בית הדפוס או המחשב שהדפיס את דברי הבלע והנאצה.
לראות את תנועתם של המפיצים ולהבין שקיים קו ישיר בין קיום הפגנה שעה לפני יום הזכרון לחללי צהל לטובת חללי חמאס ואחרים לבין חלוקת דברי הסתה ובלע לבין עידוד לפעילות חבלנית עויינת.

לצערי מנסיון העבר מדובר על חוליות רדומות שמתעוררות כאשר הן מרגישות שמאפשרים להם לעשות זאת על המשטרה והעיריה לפעול בשילוב בכל דרך כנגד התופעות שזורעות בהלה ופחד בשכונות שקטות.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

45 תגובות

 1. הפירסום מקומם ללא ספק. האם הוא בגדר הסתה, כעברה פלילית? לא נראה שהוא מעודד עבירה על החוק, ולכן ספק אם זו הסתה. זהו אחד מחסרונותיה של הדמוקרטיה, שהיא גוזרת עלינו להכיל גם דעות הפוכות לדעות שלנו. גם הציונות ביטאה בעבר דעה מקוממת הפוכה לדעת המימסד היהודי בגולה. האלטרנטיבה עלולה להיות גלישה למקארתיזם. פירסומים כאלה, והיכולת לפרסם אותם, מהווים תשובה ניצחת למי שמטילים ספק בעוצמת הדמוקרטיה בישראל

  • לכתוב "the nakba is ongoing" זה קריאה להתנגדות והתקוממות כי זו קריאה שאומרת שהמדינה פועלת נגד הערבים גם עכשיו ולכן הם חייבים להתנגד.
   הדמוקרטיה מחייבת גם להכיר בדעות הפוכות אבל זה לא אומר שמותר לשקר ולסלף את ההיסטוריה גם בגדרי הדמוקרטיה , הכתובות הללו מכילות לא רק דעות אלא גם שקרים וגם כאלה שקוראים למרד!

  • הם לא יכולים לדחוף את הדיעה שלהם לתיבות הדואר של התושבים. שישמרו את הדיעה שלהם למי שמעוניין לשמוע אותה! בטחמביום כה קשה, במיוחד השנה. מצידי אל תקרא לזה הסתה, תקרא לזה הצקה, אונוואט אבר.. שיחלקו את זה בואדי ניסנאס.

 2. חייבים לחקור ולהגיע למפיצים ולהראות להם את הדרך לסוריה. חוק גירוש שלילת אזרחות לבוגדים מבית חזק ומיידי. לא לתת לחולדות להתרבות.

 3. בזמן מלחמה זאת בגידה,חקירה מיידית נדרשת,הרע הזה יקום עלינו ויצור דברים גרועים יותר

 4. לא רק בתיבות הדואר של הכרמל הצרפתי חולקו זה ממש לא נכון וכדאי לתקן גם לאורך ציר מוריה ואולי בעוד מקומות כל עוד שבספרי ההיסטוריה גם של בתי הספר הפרטיים בחיפה אין אזכור לתוכנית החלוקה וסילוף ההיסטוריה בספרי הלימוד.מכאן זה מתחיל

 5. מתוך מה שידוע:לאחר כיבוש העיר חיפה בידי הכוחות היהודים נמסרו לראשי הערבים בחיפה בתיווך של הבריטים, כתב כניעה.הפסקת הלחימה נגד היהודים ומסירת כל הנשק. הם ביקשו מספר ימים כדי להשיב על כתב הכניעה.כשחזרו,נתנו תשובההשלעלית.המפקד הבריטי הציע להם לחשוב שנית כיון שכתב הכניעה היה הוגן.הם לא הסכימו ועוד באותו הלילה עלו מרביתם על אוניות לכיוון סוריה ולבנון.לא ידוע במדויק מדוע לא הסכימו.בניגוד למה שהופץ בפלאייר בתאי הדואר,הובטח להם שלא יאונה להם רע.הסברה היא שהם
  חששו שצבאות ערב ינצחו בלחימה,ואז כל מי שיישאר בחיפה, למרות שידוע שהובטח לערבים לחזור לאחר הניצחון, הם ייחשבו כמשתפי פעולה עם היהודים ויוצאו להורג. על כן העדיפו לצאת את הארץ ולהמתין לכיבוש המדינה שנית בידי צבאות ערב.

 6. חוליות רדומות של חמאס, ג'ורג' סורוס שמהמר על מטבעות, חד"ש, הקרן החדשה, טרוריסטים… מזל שלא ראיינו חברי מועצה שחושבים שמדובר באנשי הלטאה או חייזרים מן הכוכב זורגון 5.

  והכל כדי לכסות – על מה? על הזיכרון של מה שהתרחש בארץ ב-1948. חיפאים אמיתיים זוכרים טוב מאוד – בעצמם או מסיפורים של בני-משפחה, שכנים, מכרים – את הגירוש של שכנינו הערבים. מבצע ביעור חמץ, ההפגזה לעבר השוק, העמידה מנגד של כוחות הליגיון הירדני, בריחת האוכלוסיה הערבית אל הנמל, אל הסירות, אל לבנון – ולחזור הביתה אי-אפשר; ישראל לא נותנת. רק מתי-מעט, כמה מסתננים פה ושם, אולי מישהו עם פרוטקציה אצל הש"י/שב"כ.

  אבל לא אלמן ישראל! חבר המועצה המהולל שלנו יודע לספר ש"הנכבה הומצאה ע"י הרשות הפלסטינית בשנת 1998"…

 7. אני רוצה להבין למה הטרוריסט שמחלק את הפליירים עדיין חופשי?! באיזה מדינה זה הייה קורה החלאה הזה צריך להתפס ולעמוד לדין אסור לשבת בשקט הם פצצה מתקתקת תתעוררו !!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. מה בכל הרחובות אין מצלמות ? על משטרת ישראל לעשות הכל על מנת לתפוס את הגייס החמישי שהתפיסו את דבריי ההסתה האלה . ויפה שעה אחת קודם. כי זה מתחיל בהסתה על פליירים ובסוף מקבלים נאת ה-7/10 לגדוע אותם מהשורש בעודם קטנים.

 9. מיכלי כתבה מדהימה, מקווה שבורובסקי יגיש תלונה והעניין יחקר, הסתה וחתירה תחת מדינת ישראל שוות בגידה ובוגדים יש להם דין אחד כיתת יורים

 10. איפה התגובות מיהב וכל צאן מרעיתו "הליברלים"?
  אנחנו יושבים באולפנים ומקטרים על מה שקורה במאלמו,מישיגן,פריז,בריסל ועיוורים למה למתרחש בעיר שלנו.
  אני אפילו לא רוצה לדמיין איך חיפה תיראה בעוד 20 שנה.

 11. ואו איזה עבודת תחקיר עשיתם, משהו. סיפור של שי גליק עם תגובות נזעמות של חברי מועצה. ממש אור לגויים. דיון מעניין? דעות מגוונות? זה נשאיר לעיתונאים אמיתיים

 12. את הפליירים הוציאה חד"ש, הקרן החדשה שתומכת בטרור נגד ישראל – פנימי חיצוני והכל במימון קרנות סורוס אופן סוסייטי.
  סורוס מהמר נגד השקל ונגד מטבעות רבים ויוצר במכוון אי יציבות, הפגנות וטרור פנימי כדי להחליש את ממשלות הימין בעולם וככה הרויח את הונו מיל 10 מליארדי דולרים מגרימת סבל, אומללות, מהפכות, הצפת מדינות המערב במליוני מהגרים, ומטרת העל היהלום שבכתר שהוא דוחף בכח זה הרס ישראל.
  כל עוד הקרן החדשה פועלת כאן יהיה טאור פנימי קשה ביותר היא מפעילה מעל 50 עמותות וארגוני הסתה נגד המדינה כולל מימון הגנה משפטית לכל אסיר בטחוני ולכל מרצחי ישראלים.
  הממשלות מאפשרות לטרור של חדש ובלד לפעול באין מפריע כולל תומכיו וסניפיו באקדמיה, במשפטים וכמובן חסיון דפלומטי בכנסת למפיץ הטרור הזה בחיפה – אימן עודה, שהוא מייצר הכרוז יחד עם "רוב העיר" סאלי עבד מערגנת התרמות לאויב
  מה אנחנו תמימים, לא יודעים מי ומה?!
  יודעים ומאפשרים למטה חד"ש במושבה הגרמנית ולמטה בחד בבית איימן עודה לארגן הסתה בלתי פוסקת.

  • פתרת הכל חביבי. באמת למה צריך חקירות של המשטרה כשיש תאוריות קונספירציה מטורללות של ימנים

 13. בושה וחרפה
  איך עדיין לא תפסו אותם
  העיר מרושתת במצלמות
  איפה העירייה והמשטרה

 14. קשקושים ודיבורים חסרי תכלית. אין בעיה לאתר את מפיצי השטנה ולהביאם לדין או לפחות למרר להם את החיים.
  במקום לקשקש ולטחון תתחילו כנציגי ציבור לעשות.

 15. יותר מדי סימנים נגד האוכלוסיה הערבית בחיפה, בעיקר הצעירים, המאתגרים חוק, סדר וא
  ת מדינת ישראל. במקום למקד מאמצי משטרה במיגור המשטרה מטפלת במוחים ממשפחות שכולות וחטופים. סדרי העדיפות של ממשלת האופל.

  • לממשלת האופל אין קשר.
   אין להם שליטה אמיתית על המשטרה והעדפות כאלה ואחרות הם נקבעות ע"י פיקוד המשטרה המקומי.
   בן גביר ניסה לעשות טונה רפורמות וכולם מנפנפים אותו למרות שהוא אמור להיות הבוס שלהם.
   הם (השרים) יכולים למנות אנשים רק מרשימות מוכנות שאנשי הדרג המדיני נותנים להם והם אפילו לא יכולים לפטר אותם אחר כך.
   כל מה שיש להם שליטה עליו זה איך עובר הכסף מהממשלה למערכת ומתי.

 16. אני מעביר את הכתבה הזו למי שצריך ולדעתי יש להגיש תלונה למשטרה על הסתה כנגד חיילי צה"ל והמדינה! אסור להשלים עם כל הסתה לא מצד זה ולא מהצד ההפוך!

  • גם אתה? לא מתאים. זהו פירסום מקומם, משקף דעה הפוכה לשלנו, אך לא הסתה למעשה בלתי חוקי, ולא סיבה להיסטריה. להפך, רק מוכיח שאנחנו בכל זאת עדיין דמוקרטיה.

 17. לאן היגענו. בושה וחרפה.
  צריך לתת דין עם מי שהפיץ
  את הפליירים.
  אסור לישון בעמידה

 18. חלאות גרורות סרטן שמקומם מעבר להרי החושך אני סומך עלשירותי הביטחון שיידעו למצות את הנושא שהוא חמור מאין כמותו🙏

 19. בטוח שיש מצלמות אבטחה בחלק מהמקומות
  צריך לדרוש מהמשטרה לבצע חקירה
  במידת הצורך לצרף השבכ
  ולמצוא את הפושעים שהעזו לחלל את יום הזיכרון לחללי צה״ל
  עצם המעשה הוא בגידה במדינה בזמן מלחמה
  והם חייבים לעמוד לדין

 20. תשכירו להם עוד קצת דירות בחיפה ונראה לאיפה נגיע. אתמול בניין לידי ברחוב ארלוזורוב 51 דיירת ערבייה עם החברים שלה התחילו לדבר בקול רם ולצחוק דקה אחרי הצפירה.

 21. רמה מאוד נמוכה של "עיתונאות". אין לכם יותר על מה לדווח. תשנו את השם שלכם ל"מועדון המעריצים של שי גליק" וזהו

  • בערוצים אחרים וחבורת "רק לא נתנייהו" המצב לא יותר טוב.
   אם היו לכם רעיונות מבוססים, תוכניות פעולה ברורות ואנשים כריזמתיים (יותר מנעל כי גם לנתנייהו אין כמעט כריזמה ) אז הייתם מנצחים ברוב הבחירות ורמת האמון בערוצים שלכם לא היתה צונחת.

 22. כל היהודים שקיימו טכס המשותף עם הערבים שיתביישו. שיקראו ויראו שהם לא תמימים אותם הערבים שקיימו את הטכס המשותף . הם מנצלים את ליבם רימו את המטומטמים שקיימו איתם את הטכס. כי אלה הערבים במי משפחתם או הוריהם הם שנלחמו נגד היהודים ורצחו אותם את שכניהם היהודים . סבתי שכנה רצח אותה .אסור להאמין להם . הם במכוון שופכים שקרים רק לעורר את רחמים שיסכימו איתם ויקימו. את את הטכס הזכרון .מסכן אותו חייל צה"ל שנהרג הוריו או אחיו בחרו לקיים ביחד את הטכס .אותם רוצחים הפכו אותם למסכנים שנהרגו לחינם . ההיפך הם שיצאו נגדנו . אותם הערבים מוכיח שפניהם לא לשלום אלה מחפשים דרכים רק לפגוע בנו או להכפיש. כמו האו"ם עושה שרק מכפיש כך הם מנצלים מצבים ורק מסכנים אלה הנגררים אחריהם בתמימות . הם לא מבינים . הם בכל הזדמנות יהפכו את עורם לאנשי חמאס היו הורגים גם אותם בכל הזדמנות . גם התנך נאמר לא לחוס עליהם . כי הם יקומו עלינו
  כך היו עם תושבי עוטף עזה שרחמו על העזתים ודאגו להביא אותם לטיפול ובסוף רצחו אותם ואת ילדיהם ןחטפו . אתם תתעוררו אנשים
  תמימים! .

 23. מִי שֶׁהוֹלֵךְ לִישֹׁן עִם כְּלָבִים צָפוּי לְהִתְעוֹרֵר עִם פַּרְעוֹשִׁים

  • אני לגמרי מסכימה.

   זאת אינה הסתה. זו התייחסות שונה, הפוכה למעשה, מנקודת המבט המקובלת עמה אנו רגילים להזדהות.
   אין פה קריאה לפעולה מכל סוג שהוא.

  • קריאת "the nakba is ongoing" זו קריאה שאומרת שישראל מנסה לגרש אותם באופן אקטיבי (מה שבנוסף לכך מהווה שקר) ולכן דורשת מהם להתנגד.(למרוד) אם זה לא הסתה אז גם כל התעמולה של הנאצים נגד היהודים גם לא הסתה.

  • הנאכבה עדין מתמשכת, ישראל מנסה לגרש אותם בכוח, וזכותם להתנגד.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה של חברת אקולאב – קריאה להחזרה

חברת אקולאב ע.מ 309938322 קוראת להחזרת מוצר: סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה. בעקבות פעולת פיקוח שביצע שירות המזון מחוז מרכז נמצא כי המוצרים...

הברק הירוק חזר: ברק בכר חתם לשנתיים בחיפה!

מאמן מכבי חיפה לשעבר ברק בכר חתם ביום רביעי, 29/5/2024 רישמית כמאמן הקבוצה לשנתיים הבאות הקרובות, זאת לאחר שסיכם עם נשיא המועדון, יעקב (יענקל'ה)...

אביהו האן נבחר ליו"ר איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה

מועצת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, אישרה בישיבתה ביום רביעי 29/5/24 את מינויו של סגן ומ"מ ראש עיריית חיפה, אביהו האן, ליו"ר...

מעשן יקר – אם לא תמות מסרטן יש לך סיכוי טוב להפוך לאימפוטנט. אז אולי פשוט עדיף להיגמל?

מסר פסימי רמב"ם לרגל היום הבינ"ל להימנעות מעישון שחל ביום שישי 31/5/24 ד"ר יניב דותן, מנהל מכון הריאות של רמב"ם והמומחה מספר אחד שלנו לנזקי...

לראשונה • מעסיקים יורשו להעסיק בני נוער עד השעה 1:00

החל מהשעה 23:00 הם יחויבו להחזירם לביתם (חי פה) - ועדת העבודה והרווחה אישרה בשבוע שעבר (19-23/5/24) לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שמאפשרת העסקת בני...