השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

חיפה: פגיעה בקו מים ראשי • צפו

(חי פה) פגיעה של קבלן קידוחים בקו מים ראשי,...

הכירו את "הטרמינל" – מתחם ההופעות החדש והגדול ביותר בצפון

בנוכחות חלק ממאות האנשים שעבדו מסביב לשעון בחודשים האחרונים...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות

קבוצת וותיקי העבר של מכבי חיפה בכדורגל בשיתוף עם ארגון "יד לבנים" הארצי ומועדון הכדורגל מכבי חיפה ערכו ביום רביעי, 8.5.2024 במגרש האימון "קצף" שבחיפה משחק הוקרה והצדעה מרגש ביותר למשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהן במלחמת "חרבות ברזל" עם פרוץ המלחמה.

המלחמה נמשכת עד היום וזהו לה היום ה-215 ללחימה והקרבות הקשים בעזה בעקבות ירי הטילים על ישראל, עבור משפחות שכולות אלה, לצערנו, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שיחול בתחילת השבוע הבא יהיה עבור משפחות אלה יום זיכרון ראשון. 

מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות (צילום: יוסף הירש)
מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות (צילום: יוסף הירש)

מנכ"ל אירגון "יד לבנים", גל אברהם, אמר בהתרגשות רבה:

תודה למועדון הכדורגל מכבי חיפה ולעמותת ותיקי מכבי חיפה על השותפות ועל נטילת החלק במשחק כה חשוב זה למענם של המשפחות השכולות. תודה ענקית על שפתחו את ליבם ואת ביתם ואירחו אותנו היום, כאן במגרשם בחיפה.

האגדות של מכבי חיפה

במשחק האגדות של מכבי חיפה נטלו חלק וגם שיחקו על כר הדשא אגדות כדורגל וכוכבי עבר רבים בהם יוסי בניון שכבש את השער השני במשחק, ראובן עטר ושי דהן שכבשו צמד שערים מרהיב כל אחד במשחק, ג'ובאני רוסו, אלון חרזי, זאהי ארמלי, גוסטבו בוקולי, ויאם עמאשה, רפי כהן, השוער דני שושן, אבישי ז'אנו, אילון שווגר, אסי אברהמי, איימן חלאילה, יוסי  ג'נח, מאור ג'נח, אשר בוהדנה, נדיב סימן טוב, פטריסיו סייג ואליהם נוספו 2 שחקני חיזוק והם מנכ"ל מועדון הכדורגל מכבי חיפה איציק עובדיה ומנהל קבוצת מכבי חיפה השוער גיל אופק, את וותיקי מכבי חיפה אימנו שחקני העבר מוטי ברגר ומשה סלקטר.

מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות (צילום: יוסף הירש)
מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות (צילום: יוסף הירש)

איציק עובדיה מנכ"ל מועדון הכדורגל מכבי חיפה שנטל חלק ושיחק במדים הירוקים על כר הדשא, אמר:

וותיקי מכבי חיפה אתם אלופים ! יישר כוח !!! נתתם למשפחות השכולות כמה דקות של אושר וחיוך בתוך השכול והאובדן. תודה רבה לכל אחד ואחד מהשחקנים שנטלו חלק במשחק זה, באופן אישי, מעריך מאוד. 

הסיום – 5:5

המשחק היה דיי שקול כשעם סיום 60 הדקות תוצאת המשחק בסיום היתה תיקו 5:5 האגדות של הירוקים ראובן עטר ושי דהן כבשו 2 שערים כל אחד ואילו חברם לקבוצה יוסי בניון כבש גם הוא שער לירוקים. בתוך כך נציין כי החל מהשבעה באוקטובר קרוב ל-700 משפחות שכולות נוספו למעגל השכול הנוראי והכואב במדינת ישראל, ארגון "יד לבנים" מלווה בכל יום ורגע את המשפחות השכולות מחבק אותם ומסייע להם להתמודד עם הכאב והקושי.  

מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות (צילום: יוסף הירש)

עוד הוסיף זיו אביגל, סמנכ"ל סניפים באירגון "יד לבנים", אמר:

עודד היקר ועמותת שחקני העבר של מכבי חיפה, בשם ארגון "יד לבנים" אני רוצה להודות לכל אחד ואחד מכם באופן אישי על ההענות המדהימה להשתתף במשחק ההוקרה למען משפחות חללי מלחמת "חרבות ברזל". לא מובן מאליו מבחינתי ! מדובר ביום הזיכרון הראשון שהמשפחות הללו חוות בפן האישי. מטרת המשחק מספר ימים לפני יום הזיכרון הוא להקל במעט על כאבם של המשפחות ואפילו לגרום להם לחייך בימים לא פשוטים אלה וכל זאת בזכותכם ! השחקנים עליהם הם גדלו והעריצו בקבוצה אותה הם אוהדים ! תטפחו לעצמכם על השכם. מגיע לכם !  תודה גדולה למועדון מכבי חיפה, יעקב שחר ואיציק עובדיה, שמיד נעתרו לבקשתי לקיום המשחק וחיברו אותי עם העמותה שלכם ואף אחראים על כל הצד הלוגיסטי בקיום המשחק. תודה לכולכם, ירוק עולה !  

עוד הגיעו לכבד את המשפחות השכולות במשחק מרגש זה גם יוזמי ומארגני המשחק מנכ"ל אירגון "יד לבנים" הארצי גל אברהם, סמנכ"ל סניפים זיו אביגל, מנכ"ל מכבי חיפה איציק עובדיה, יו"ר וותיקי שחקני העבר של מכבי חיפה עודד בלוש, מנהל הקבוצה אריה ברזילי, אלי דבי מייסד אירגון האחים השכולים "לנצח אחי" ויוזם חוק הכרה באחים ושדולת הורים ואחים שכולים ויו"ר ועדת שיקום ב"יד לבנים" לשעבר, שחקן העבר ומנהל קבוצת מכבי חיפה לשעבר רפי אוסמו, מאמן מכבי חיפה ונבחרת ישראל לשעבר שלמה שרף שנכדתו האהובה מאי נעים – שרף ז"ל נקטפה בדמי ימיה בעודה בת 24, בהתקפה הטרור הרצחנית והאכזרית של ארגון החמאס באותה שבת שחורה של ה-7 לאוקטובר במסיבה בקיבוץ רעים שבדרום, שגריר מכבי חיפה ציון מרילי, שוער מכבי חיפה לשעבר ניר דוידוביץ', אוהדי כדורגל רבים, בני המשפחות השכולות ועוד, את המשחק שפט כהלכה שופט המשחק יצהר יצחק. 

מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות (צילום: יוסף הירש)

בתום משחק ההצדעה וההוקרה המרגש למשפחות השכולות אמר יו"ר קבוצת וותיקי העבר של מכבי חיפה, עודד בלוש:

תחילה, בתור בן למשפחה שכולה, אני מבטיח לכם כל המשפחות השכולות ששחקני העבר של וותיקי מכבי חיפה יעשו כל שביכולתם על מנת שאת משחק חשוב זה לזיכרם של חיילנו גיבורי ישראל היקרים והאמיצים יהפך למסורת מידיי שנה בשנה ויהיה משוחק לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. קבוצת וותיקי העבר של מכבי חיפה, שחקני העבר וכל הצוות המקצועי והניהולי רואים זכות גדולה לכבד ולחבק את המשפחות השכולות שעברו את הנורא מכל, מאז ה-7 באוקטובר, אנו נעשה כל שביכולתינו כדי לעטוף את משפחות החללים והנרצחים ואת הנפגעים, תודה לכל השחקנים שהגיעו מקרוב ומרחוק. זהו המעט שאנחנו יכולים לעשות עבור חיילנו גיבורי ישראל שנפלו בקרבות הקשים במלחמה. זהו כבוד גדול עבורנו להשתתף היום וליטול חלק במשחק ההצדעה וההוקרה למשפחות השכולות שהיה גם מרגש ביותר, זוהי הזדמנות חשובה עבורנו לחלוק כבוד לנופלים, להנחיל את זיכרון גבורתם לדור הצעיר ולחזק את ערכי הערבות ההדדית והקהילתיות. הספורט ידוע ביכולתו לאחד אנשים מכל קצוות הקשת החברתית, ולקדם ערכים של שיתוף פעולה, סובלנות ואחדות שכל כך חשובים בתקופה זאת, תודה ענקית בפרט למשפחות השכולות שזיכרון יקיריהם ימשיך לחיות איתנו לנצח. כמן – כן תודה למועדון הכדורגל מכבי חיפה ולאירגון "יד לבנים" ולמנכ"ל גל אברהם על היוזמה ועל אירגון משחק מרגש וחשוב זה, יהי זיכרם של כל חיילי מערכות ישראל, ברוך.
מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות (צילום: יוסף הירש)
מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות (צילום: יוסף הירש)

עוד אמר כוכב מכבי חיפה האגדה ראובן עטר:

הערב כאן בחיפה היה זה מרגש מאוד לראות את בני המשפחות השכולות מחייכות ומקבלות מאיתנו חיבוק גדול, כל הכבוד לכל המארגנים על המשחק. 
מרגש בצל המלחמה: אגדות מכבי חיפה מחבקים את המשפחות השכולות (צילום: יוסף הירש)

עוד שחקן עבר של מכבי חיפה שהיה אחד מסימליו הענקיים של הירוקים היה יוסי בניון שהגיע במיוחד ממרכז הארץ ונענה ברצון לקריאה להגיע והתייצב במשחק ההוקרה והצדעה למשפחות השכולות על כר הדשא במגרש "קצף" היה אגדה גדולה עם המספר 15, יוסי בניון שאמר: "תודה רבה לשחקני העבר וותיקי מכבי חיפה על הזכות הגדולה להיות חלק מאירוע מכובד, מרשים ומרגש זה, היה כיף גדול לראות את כולם, אודה לכם אם תמיד תקראו לי ליטול חלק במשחקים של אגדות מכבי חיפה". 

בתוך כך, יש לציין כי יוסי בניון היה גם האחרון שעזב אמש את כר הדשא במגרש "קצף" וזאת לאחר שהעניק גם עשרות חתימות, על חולצות וכדורים אותם הביאו האוהדים מהמשפחות השכולות ונענה בשמחה להצטלם עם כל אוהד ואוהדת עד אחרון האוהדים שעזב את המגרש בו שוחק משחק מרגש זה, אין לנו צל של ספק, "האדם לפני השחקן" – שחקן וג'נטלמן, יוסי בניון !    

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

אדיר יזירף
אדיר יזירף
אדיר יזירף: כתב חי פה לענייני חברה וספורט

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

  1. ארוע מרגש ביותר מצד אחד וחווית הכדורגל הייתה בלתי רגילה.הרגשת הנחת והחיבוק של המשפחות השכולות הייתה מחממת את הלב מצד וותיקי מכבי חיפה. הארגון היה מקצועי, מסודר ומשובח.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

אביהו האן נבחר ליו"ר איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה

מועצת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, אישרה בישיבתה ביום רביעי 29/5/24 את מינויו של סגן ומ"מ ראש עיריית חיפה, אביהו האן, ליו"ר...

מעשן יקר – אם לא תמות מסרטן יש לך סיכוי טוב להפוך לאימפוטנט. אז אולי פשוט עדיף להיגמל?

מסר פסימי רמב"ם לרגל היום הבינ"ל להימנעות מעישון שחל ביום שישי 31/5/24 ד"ר יניב דותן, מנהל מכון הריאות של רמב"ם והמומחה מספר אחד שלנו לנזקי...

לראשונה • מעסיקים יורשו להעסיק בני נוער עד השעה 1:00

החל מהשעה 23:00 הם יחויבו להחזירם לביתם (חי פה) - ועדת העבודה והרווחה אישרה בשבוע שעבר (19-23/5/24) לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שמאפשרת העסקת בני...

החזירים אורבים ומתנפלים • אירוע נוסף של התנפלות על שקי קניות ◄ צפו

(חי פה)- אירוע נוסף של התנפלות חזירים על תושבת העיר וחיסול כל תכולתן אירע אמש (רביעי 29/5/24) בשכונת אלמוגי בחיפה. צפו בחזירים - צילום:...

מינויים חדשים בבית החולים רמב"ם

ד"ר יולי וולוביק סמוחה – מונתה לראש רשות המחקר בבית החולים ד"ר וולוביק בעלת דוקטורט בביולוגיה מולקולארית, הינה חוקרת בתחום חקר המוח ותהליכי ההזדקנות; בין...