ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

יאיר וויטסון בן ה-13, תושב חיפה מצא טבעת בת כ-1,800 שנה בכרמל

(חי פה ארכיאולגיה) טבעת בת כ-1,800 שנה, שעליה חריתה...

נסראללה מאיים: "נשגר טילים למושבות חדשות שלא היו מטרות בעבר"

(חי פה) - כותרות ודיווחים מהתקשורת בעולם הערבי, נכון...
באנר חברה כלכלית 100724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר גורדון 240624
באנר חזית הים רחב
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
באנר מוזאוני חיפה 140724

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

התרמה למען ילדי עזה בחיפה: האירוע פוזר תוך זמן קצר • ההפגנה מול אירוע והשוטרים שהגיעו לפזר ◄ צפו

הפגנה מול אירוע

(חי פה) – עשרות תושבים הגיעו היום (ה' 2/5/24) בשעות אחה"צ להפגין מול אירוע ההתרמה לתושבי עזה שנערך ב'בית הסגול' בשדרות המגינים 32 בחיפה ביוזמת ארגון "עומדים ביחד". תוך כחצי שעה הגיעו עובדי עירייה ובליווי שוטרים פיזרו את האירוע.

חצי שעה מפתיחת האירוע הגיעו עובדי עיריית חיפה ובעזרת המשטרה החרימו למארגנים את המוצרים תוך שהם מסבירים שמדובר ברוכלות לכל דבר ואין ברשותם רישיון מכירה.

אלי בן דיין, חבר מועצת העיר מהליכוד, שבע רצון מפיזור האירוע ◄ צפו

אלי בן דיין, חבר מועצת העיר מהליכוד – התרמה למען ילדי עזה בחיפה: האירוע פוזר תוך זמן קצר (צילום: מיכל גרובר – חי פה -TV)

"שלום, שוויון וצדק חברתי"

תנועת "עומדים ביחד" היא תנועה פוליטית יהודית-ערבית סוציאליסטית, שדוגלת, עפ"י הטענה, בשלום, שוויון, צדק חברתי ועצמאות לישראלים ופלסטינים. לתנועה 12 סניפים ו-14 תאי סטודנטים ברחבי הארץ.

◄ שי גליק, מנכ"ל "בצלמו", לאחר פיזור אירוע ההתרמה • צפו

שי גליק – מנכ"ל בצלמו – התרמה למען ילדי עזה בחיפה: האירוע פוזר תוך זמן קצר (צילום: מיכל גרובר – חי פה -TV)

יו"ר סיעת מחוברים לחיפה ביתנו, טטיאנה ג'ון, באה למחות נגד ההתרמה • צפו

טטיענה ג'ון, חברת מועצת העיר,יו"ר סיעת מחוברים לחיפה ביתנו – התרמה למען ילדי עזה בחיפה: האירוע פוזר תוך זמן קצר (צילום: מיכל גרובר – חי פה -TV)

בתגובה להחרמת משטרת ישראל את אירוע ההתרמה לעזה של עומדים ביחד.
נציג עוצמה יהודית בחיפה עו"ד דרור אוחנה מסר:

אני מודה לידידי השר לביטחון לאומי שפעל לסגירת האירוע המביש ומסית הזה.
אין מקום בחיפה לאירועי התרמה להסתה.
אין מקום בחיפה לנציגי פלסטין. סאלי עבד ורגא זעתרה אמורים לעבור היום לעזה. אסור להם להיות חברי מועצה בקואליציה .
נמשיך וניאבק למען חיפה ציונית.

עו"ד דרור אוחנה (צילום: מיכה בריקמן)
עו"ד דרור אוחנה (צילום: מיכה בריקמן)

"אוכל או פצצות?"

בהזמנה לאירוע ההתרמה נכתב: "מרגישים דיכאון בגלל המצב? רוצים לפעול נגד הרעב? חושבים שאוכל עדיף על פצצות? אתם מוזמנים ומוזמנות למכירת התרמה לתושבי עזה, יצירות אמנות מקוריות, בגדים וספרים יד שניה". בהזמנה נכתב שהכסף ייתרם לארגון Palestine Children's Relief Fun העוסק בסיוע הומניטרי לילדי עזה.

◄ מוחים נגד אירוע התרמה לילדי עזה • צפו

התרמה למען ילדי עזה בחיפה: האירוע פוזר תוך זמן קצר (צילום: מיכל גרובר – חי פה -TV)

"למנוע מחברת המועצה תפקיד ציבורי"

באתר "עומדים ביחד" מופיעים שמות השכירים העובדים בארגון, ביניהם שמה של חברת מועצת העיר חיפה, סאלי עבד, בתפקיד מנהלת גיוס משאבים בארגון.

כשנודעו התוכניות לקיום אירוע ההתרמה, מיהרו גורמים בימין לטעון שבהיות עבד חברה ב"עומדים ביחד" משמעות הדבר כי היא בין מארגני האירוע ומן הטעם הזה, כך לטענת הגורמים, יש למנוע ממנה מלכהן בתפקיד ציבורי.

מוחים על ההתרמה לילדי עזה (צילום: מיכל גרובר)

השוטרים חצצו בין הצדדים

אל הכניסה לבניין ברחוב המגינים 32, שנקרא באופן אירוני ״כיכר ההגנה״ הגיעו עשרות מוחים ולצד צפצופי הזמבורות, עמדו וקראו קריאות כלפי נוער, שהגיע להתרים לטובת ילדי עזה. ההתרמה התקדמה בעצלתיים, ולצידה קריאות המפגינים שזעקו שלו היו בעזה לא היו יכולים לעשות דבר כזה מבלי להיפגע. לצד המפגינים היו גם עשרות שוטרים שעמדו חוצץ בין המפגינים והמתרימים.

סאלי עבד, יור דירקטוריון מוזיאוני חיפה (צילום: רוב העיר)

עבד עצמה לא נכחה באירוע, ואף טענה בתוקף כי אין לה כל חלק בארגונו. יצוין שגורמי הימין פנו שוב ושוב לראש העיר יונה יהב כי יתערב ויביע את דעתו לגבי האירוע ובנוגע למעורבותה, לכאורה, של חברת מועצת העיר, אך יהב בחר שלא להתבטא בנושא.

"בזכות גורמי הימין זכה האירוע לחשיפה גדולה במיוחד"

חבר הנהגת תנועת עומדים ביחד אורי וולטמן, מסביר היום מה עומד מאחורי אירוע ההתרמה: "עומדים ביחד מארחת במשרדה בחיפה אירוע התרמה, שאורגן על ידי פעילים חיפאים, שמוטרדים כמונו מהמשבר ההומניטרי הקשה ברצועת עזה והדיווחים על רעב כולל בקרב ילדים. מטרת האירוע, שבו ימכרו מוצרי יד שניה ויתקיימו הופעות להתרים תמורת סיוע לילדי עזה".

המשטרה חוצצת בין מארגני האירוע למוחים נגדו (צילום: מיכל גרובר)

היו תגובות מאוד קשות לאירוע. הופתעתם מהתגובות?

"מי שעורר את הרעש הם פעילי ימין לא חיפאים, שעשו לעצמם הרגל לנסות ולעשות סערות סביב מה שקורה בחיפה. לצערנו, חלק מחברי מועצת העיר באופוזיציה משתפים עם זה פעולה, ואנחנו מפנים לכולם שאלה: האם אנחנו לא צריכים להיות מוטרדים מהרעב ההמוני בקרב ילדי עזה? האם אין לנו אחריות אנושית ומוסרית לשמור על צלמה ודמותה של החברה שלנו? אני חושב שהתשובה צריכה להיות ברורה, וכל ילד זכאי לחיות בביטחון ולא לסבול מרעב".

אורי וולטמן על רקע ההתארגנות לאירוע (צילום: מיכל גרובר)

אתה מוטרד מההתקפות על חברת המועצה סאלי עבד?

"נטען כלפיה באופן שקרי על ידי אותם גורמי ימין כאילו היא מארגנת האירוע, אך זה לא המצב. האירוע מאורגן על ידי פעילים חיפאים, והיא למדה עליו מפניות התקשורת. כמובן שהיא תומכת ואף כתבה זאת ברשתות החברתיות, שהיא תומכת בהגשת עזרה הומניטרית לכל ילד באשר הוא. כנראה שמה שמפריע להם הוא שסאלי עבד היא דמות פוליטית עולה בזירה הציבורית בחיפה ושקרוב ל-4,000 חיפאים, יהודים וערבים, בחרו בה לייצג אותם במועצה. יש מי שמרגיש מאויים כשאישה ערביה היא מנהיגה גם של יהודים וגם של ערבים, ולכן כנראה היה חשוב להם לצאת נגדה בהאשמות".

מכירת חפצים לתרומות לילדי עזה (צילום: מיכל גרובר)

אתה יכול להבין את הרגישות של אנשים כשיש חטופים בעזה ונערכת התרמה לילדי עזה?

"כולנו תומכים בהשבת החטופים הביתה למשפחות. יש רוב גדול בציבור שמעדיף עסקה למען חטופים על פני פלישה לרפיח. זו דווקא הממשלה, ששרים שלה התבטאו בימים האחרונים, דוגמת השרה אורית סטרוק מהציונות הדתית שהציעו להקריב את החטופים ולוותר על החזרה שלהם בחיים. נראה לי שאם אותם פעילי ימין קיצוניים היו דואגים באמת לחטופים, הם היו צועדים כמונו בהפגנות במרכז חורב ובקפלן ודורשים מהממשלה להגיע לעסקה עכשיו".

המשטרה חוצצת בין עורכי האירוע למפגינים (צילום: מיכל גרובר)

"מחמם את הלב"

וולטמן מוסיף שמאז שהאירוע זכה לחשיפה, מחמם את הלב לראות את התגובות שהתקבלו מחיפאים ששואלים איך אפשר לעזור, ושטוב לראות שיש בחיפה ציבור כל כך גדול שחשובה לו השמירה על חיי אדם. "האירוע הזה זכה בחשיפה מאוד גדולה דווקא בגלל גורמי הימין", הוא מסביר.

מוחים על ההתרמה לילדי עזה – תומכים בחיילי צה"ל (צילום: מיכל גרובר)

עו"ד אוחנה דרור, נציג עוצמה יהודית בחיפה, אמר שהעיר חיפה גאה בחיילי צה"ל ודואגת לחיילים ולחטופים בעזה. "חיפה איננה בירת פלסטין ובשום פנים ואופן לא יתקיים בה אירוע תמיכה ואיסוף כספים לתושבי האויב. נבוא כולנו למקום ונמחה על קיום אירוע תמיכה באויב בשעת מלחמה".

מחאה נגד איסוף כספים לעזה (צילום: מיכל גרובר)

שי גליק מנכ"ל בצלמו טען שהמציאות שבה חברת מועצה מצהירה שהיא פלסטינית גאה ובמקום לדאוג לתושבי העיר חיפה היא בוחרת לדאוג לתושבי ישות האויב שבחרו בחמאס, לא יכולה להתקיים. "במקום לדאוג למשפחות השכולות הרבות שנוספו לעיר מאז תחילת המלחמה ולמשפחות החטופים, היא דואגת רק לתושבי עזה וכך היא מוכיחה שהיא איננה ראויה להמשיך בתפקידה בהנהלת העיר חיפה ולו לעוד יום אחד. אבא חושי מתהפך בקברו מכך שיושבת במועצה חברה שמצהירה שהיא פלסטינית גאה. אני דורש מראש העיר יונה יהב להדיח עוד היום את סאלי עבד מהקואליציה ומכל תפקידיה. סאלי מוזמנת לעבור לכהן כחברת מועצה בעזה ולהקים שם מוזיאון על שם פלסטין שמעולם לא הייתה קיימת. אנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד שסאלי עבד תודח מהקואליציה".

מתפנים – אירוע התרמה למען עזה פוזר בשל מחאת גורמי ימין (צילום: מיכל גרובר)

חבר מועצת העיר דוד עציוני: "אלפי חיפאים שומרים כרגע עלינו ועל המדינה, ובשעה שיש מספיק נזקקים בחיפה, יהודים וערבים, שאין להם אוכל לחג, אני נדהם שישראלים שגרים כאן במדינה, כאן בעיר שלנו – ועוד כאלה שיושבים בקואליציה העירונית ונהנים מכל זכויותיה – עדיין מעדיפים לסייע למי שנלחם נגדנו".

שי גליק מנכ"ל בצלמו ולירון חולצה אפורה (צילום: מיכל גרובר)

חבר מועצת העיר מסיעת הליכוד, אלי בן דיין: "חברי מועצת העיר חיפה אמורים לפעול לטובת תושבי העיר חיפה ולא למען תושבי ערים אחרות, בוודאי לא תושבי עיר אויב ש-133 מאחינו ואחיותינו שם, נמקים וסובלים. אני קורא לראש העיר ולכל חברי מועצת העיר מהסיעות הלאומיות לא להיות שותפים בקואליציה שחבריה פועלים למען האויב ולא למען אזרחי העיר".

יו"ר סיעת מחוברים לחיפה ביתנו, טטיאנה ג'ון אמרה: "נדהמתי לגלות שחברת מועצת העיר חיפה, שחברה גם בקואליציה במועצה, מארגנת אירוע התרמה גדול למען עזה. רק לפני פחות מחודש נשבענו כחברי מועצת העיר לשמור אמונים למדינת ישראל ולעבוד לטובת העיר חיפה ותושביה. כעת חברת המועצה סאלי עבד, במקום לדאוג לתושבי חיפה, דואגת דווקא לתושבי עזה, בזמן מלחמה.

בזמן ש-133 חטופים שלנו נמצאים בשבי של חלאות החמאס, בלי מזון ובלי תרופות. בזמן שחיילינו מסכנים את עצמם למען ביטחון אזרחי ישראל, וכשאלפי משפחות איבדו את יקיריהם ולצדם אלפים שנותרו ללא בית, חברת מועצת עיר במדינת ישראל קוראת לתרום כסף לעזה, כסף שיגיע בסוף לידי לחמאס. אסור לאפשר לה לכהן בשום תפקיד ציבורי במדינת ישראל ובטח לא להיות חברה בקואליציה במועצת העיר".


תגובת 'עומדים ביחד':

מתנועת עומדים ביחד, שאירחה את אירוע ההתרמה במשרדה, נמסר: "לכל ילד, יהודי או ערבי, מגיע לחיות בביטחון ולא לסבול מרעב. נוכח המשבר ההומניטארי הנורא בעזה, אנחנו גאים לארח אצלנו את היוזמה של פעילי שלום חיפאיים צעירים, שביקשו להתרים למען הילדים ברצועה, ומקומם לראות שהמשטרה מתנהגת כמשטרת בן גביר, במקום לשמור על הסדר הציבורי. מאז שהתפרסם בתקשורת על אירוע ההתרמה, שמחנו לקבל תגובות חיוביות רבות וחיזוקים מתושבי העיר שביקשו לסייע. התושבים בחיפה טובים יותר מהממשלה בירושלים".

יוזמי אירוע ההתרמה מסרו בתגובה: "אנחנו, בני נוער וצעירים, החלטנו לעמוד עם בני גילנו בעזה. פגיעה בחפים מפשע היא לא צודקת. לא הפגיעה בחפים מפשע והחטיפות האכזריות שהתקיימו ב-7 באוקטובר, ולא ההרס והרעב בעזה. אנחנו מאמינים בפתרון מדיני ובשלום. למרבה הזעזוע, תגובת המשטרה לאירוע שלנו – שהתנהל בשקט, ולא היה מחאתי – הייתה לשבור את השולחנות ולהחרים לנו ציוד".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

11 תגובות

 1. סיוע הומניטרי שניתן לתושבי הרצועה, בין אם זה דרך היבשה, ובין אם זה מהאוויר, ובקרוב מהים, נלקח ומחולק ברובו ע"י החמאס.
  מדינת ישראל לא החזירה את החטופים לביתם, לא מוטטה את החמאס, ולא הגיעה
  ל"נצחון המוחלט", שכל כך רצו בו.
  אז אזרחי ישראל צרכים לתרום לעזה?
  עניי עירך קודם.
  עם ישראל חי.
  בשורות טובות

 2. הלוואי שהאויב היה נזקק לאירועים האלה כדי לשרוד. לצערינו בוא נודה מדינת ישראל והעולם נותנים להם ברצועה מזון ציוד תרופות דלק ובחינם ,בלי שום תמורה ובלי שום מאמץ.
  הזייה הזייה הזייה.
  במצב נורמלי אחרי אירוע כזה שעברנו הם היו צריכים להיות במצור עוד מה07/10 ללא שום אספקה כלשהי ואז הלחץ והאנדרלמוסיה ברצועה היו עושים את שלהם ומשיבים לנו את חטופינו.

 3. אני לא תורם ולא אתרום לעזה, אבל זכותם לתרום למי שהם רוצים. אין הצדקה לפזר את האירוע.

 4. כל הכבוד לקבוצת הימין ועיריית חיפה שמנעו את קיום האירוע הביזיוני הזה, קבוצת ילדים טיפשים שאם היו בנובה היו לומדים על בשרם מי הם החמאסניקים ושולחיהם, במדינת ישראל אין מקום לתמיכה באויב בשיגרה קל וחומר בלחימה.

 5. איזו בושה לעיריית חיפה ולתובים המפגינים. הפגנה נגד סיוע הומניטרי, מזון ומניעת הרעבה היא ערלות לב ואובדן צלם אנוש. זה מזיק לא רקלעזתים אלא גם לנו החיפאיות, שחיות במקום שמוזיל חיי אדם. אנחנו רואות את ערלות הלב של הממשלה הזו מול החטופים והאזרחים שהיא דורסת. חבל שגם עיריית חיפה נופלת לדפוסים האלה

 6. וולטמן אני ימנית ומאוד חשוב לי החטופים ולגבי ילדי עזה מצידי שימותו מרעב מה אכפת לנו מהם הם מחבלים העתיד עם לא הבנת

 7. אני הפגנתי ואני מחיפה, הגעתי חולה באוטובוס 24 מאחוזה ומכירה מלא חברות שלי שהגיעו וכולן מחיפה.

 8. בושה לעיריית חיפה שעוצרת אירוע של איסוף כסף לילדים רעבים בעזה ועוד באמתלת שווא של רוכלות והחרמת המוצרים. כל שבוע מתקיימים בחיפה ארועי מכירה/התרמה לטובת חיילינו הנלחמים -אותה הרוכלות בדיוק.
  וכדי שלא תהיה טעות- אני חושבת שלא צריך להפסיק לא את ההתרמות האלו ולא את ההתרמות האלו.
  אנחנו אמורים להיות אנשים. כאלו שלא חושבים שיהודים נמצאים ברמה אחת מעל לגויים. אוי לנו שאנחנו לא יכולים לראות את הסבל של ילדים רעבים.

 9. זו סתם הפצת שקרים ודמגוגיה זולה שמי שהפגין הם לא מחיפה. אני אישית מכירה חיפאים רבים שהפגינו היום והייתי עצמי נוכחת אילולא ניבצרתי.
  כל הכבוד למפגינים. יש לשקול את התפקיד שניתן לסאלי עבד מחדש. לא הבנתי מדוע קיבלה תפקיד כזה חשוב.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

על דגי ״נסראללה״ שבקרקעית הים

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום מתחת למים שונה מקודמו. רשימת המינים הפולשים במימי ישראל ארוכה, אך ישנו דג אחד שהצליח למשוך...

מחיפה תצא בשורת הכתיבה • תחרות הכתיבה של ילדי ישראל

תעודת הוקרה ייחודית הוענקה לעיר חיפה על כמות המשתתפים הגדולה ביותר בישראל ב"תחרות הכתיבה של ילדי ישראל על שם ריקה ברקוביץ' ז"ל," תשפ"ד. יום רביעי...

היכל הספורט רוממה • הבית של הכדורסל בחיפה

היכל הספורט רוממה הוא היכל הספורט העירוני של חיפה, ביתו של הכדורסל החיפאי, השוכן בדרך פיק״א 69. היכל הספורט היכל הספורט הוקם כדי לארח תחרויות ספורט...

לקחת את הדברים בפרופורציה – על ויסות רגשי ומידתיות בתגובה

ויסות רגשי הוא מצב בו המערכת הרגשית מאוזנת ומתכווננת לפי מצבים. למעשה זהו מנגנון שמאפשר שליטה על הרגשות ועל התגובות, מונע תגובות אוטומטיות קיצוניות, מונע...

אלי לינסקיל שור • החיפאי ששינה את חייו באמצע החיים

המוטו: קבלת השונה והאחר אלי לינסקיל שור החיפאי (יליד 1955) הינו ביו-כימאי, צייר אוטדידקט המצייר בעיקר רגשות, אשר המוטו בחייו הינו קבלת האחר והשונות. הוא...