באנר קריית אתא עצמאות 080524

שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

בוטל רישיון העסק לחוות המיכלים בקריית חיים

(חי פה) – ראש עיריית חיפה הודיע היום (ג' 16.04.24) לחברת "תשתיות אנרגיה" על ביטול רישיון העסק לחוות המיכלים בקריית חיים וזאת על מנת לשמור על ביטחון הציבור, בטיחותו ובריאותו ומניעת פגיעה קרובה לוודאי בחיי אדם, גופו ורכושו.

הודעה זו מגיעה לאחר הליך שימוע, שנערך לחברה ביום 31/3/24 במשרדי העירייה בגין הקמת עשרות מבנים ומיכלים, ללא היתר בניה כדין, המשמשים בחלקם לאחסון חומרים מסוכנים, בצמידות לבנייני מגורים, מתחמי עסקים ובילוי הומי אדם.

המבנים התגלו במסגרת בדיקה תכנונית שנערכה ובוצעה בהמשך לשימוע שנערך לחברה בדצמבר 2020 נוכח מפגעי ריח קשים בסביבת החווה. החברה התבקשה להציג שרטוטים ומפות ובחקירה נמצא שאין התאמות בין המפות הישנות שלהן ניתן רישיון עסק ולחדשות. בעקבות כך בפברואר 2022 העירייה שלחה לחברה אזהרה לפני נקיטת הליכים בגין שימוש אסור במבנים ללא היתר.

חרף האזהרה ועד לסוף שנת 2023 לא הוגשה ע"י החברה בקשה ללגילזציה או בקשת אורכה להסדרת המבנים. על כן ולאור המצב נערך כאמור שימוע לחברה והתקבלה ההחלטה.

במסמך סיכום הליך השימוע שהועבר לחברה, מציין ראש העיר יונה יהב, כי "בבסיסה של ההחלטה עומד אינטרס העל של שמירה על ביטחון הציבור, בטיחותו ובריאותו ומניעת פגיעה קרובה לוודאי בחיי אדם, גופו ורכושו. קל וחומר הדברים מקבלים משנה חשיבות לאור המתיחות הרבה, השורה על איזורינו כעת".

עוד מציין ראש העיר, כי "במצב הדברים המפורט באריכות במסמך השימוע והעובדה, כי מאוחסנים חומרים מסוכנים בהיקפים ובכמויות משמעותיות בסמיכות לאזורי מגורים, מתחמי עסקים ובילוי הומי אדם, מתחדדים הצורך והחובה בנקיטת כל הפעולות הנדרשות לשם הגנה על שלום הציבור ובטיחותו ולפיכך לא ניתן לאשר את המשך הפעלת העסק במתכונת בה הוא פועל כיום. יצוין ויובהר, כי העירייה התריעה בפני חברת תש"א על החובה לבצע הסדרה במקום, תוך כדי מתן אורכות חוזרות לביצוע ההסדרה וכן הבהירה לחברה מהן המשמעויות המשפטית, הציבוריות, הביטחוניות והבריאותיות במתן הרשאה להפעלת העסק במתכונת ובנסיבות המתקיימות בעת הזו. אשר על כן, החליטה עיריית חיפה על ביטול רישיון העסק של חברת תש"א – חוות המיכלים, על כל המשתמע מכך".

חוות המיכלים תשן
חוות המיכלים תשן

מחברת תש"א נמסר לחי פה בתגובה:

מחברת תשתיות אנרגיה נימסר כי פעולתו של ראש העירייה מר יונה יהב התקבלה בהפתעה מוחלטת. החברה תלמד את ההחלטה ומשמעויותיה ודרכי התגובה האפשריות. יש להדגיש כי חוות המיכלים בחיפה מהווה מתקן תשתיות אסטרטגי למדינת ישראל ובעיקר לגופי הביטחון, בייחוד בעת הזו הכה גורלית, בה לרציפות אספקת תזקיקי הנפט ישנה חשיבות עליונה. ככלל, מתקני האחסון של חברת תשתיות אנרגיה בנויים על פי התקנים הבינלאומיים הנהוגים בתעשיית הנפט ומופעלים בהתאם להנחיות הרגולציה המחמירות ביותר בכל הקשור לבטיחות וכיבוי אש, איכות סביבה , תפעול, תחזוקה, ובניה.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

8 תגובות

  1. במקום לטפל בבעיה ולפנות את המילים אז עוד הוסיפו מיכלים חדשים.במלחמת המפרץ פורסם שהם רוקנו…שקרים.עד שלא יקרה אסון לא יטפלו.עכשיו זה יסחב בבתי דין עוד 30 שנה.

  2. את התביעה לבג"צ על התנהלותם ודרישה לסגור הגיש בורובסקי.
    צריך להבין שיהב עושה הצגות ובפועל הריצו אותו אנשי עסקים בעלי הפטרוכימיה.
    אל תאמינו לספינים – נאמין רק כשנראה את הפטרוכימיה עוברת החוצה ממפרץ חיפה ובולדוזרים מפנים את שטח חוות המיכלים בז"ן וכו. וראש העיר הזה פעל בעברו ובסתר פועל * נגד * הוצאתם

  3. היה צריך לסגור אותה כבר לפני 20 שנה לאחר לבנון השנייה – רק נחשו איזה ראש עיר מנע את זה?!

  4. ראש העיר מר יונה יהב, הבטחת קיימת,כל הכבוד על הנחישות והפקת הלקחים מאז הבחירות הקודמות,שא ברכה והצלחה בתפקידך.

    • זו תביעה שהוגשה לבג"צ מלפני יותר מחצי שנה כשהוא היה עדיין מתחת לפוך

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

תקלה בכרמלית 17/06/24

עדכון לשעה 19:50 הכרמלית חזרה לפעול 17:46 הכרמלית לא עובדת עקב תקלה. עם סיום התקלה נעדכן.

בן 33 נעצר בחשד לביצוע אונס

(חי פה) - שוטרי תחנת חיפה עצרו תושב טירת הכרמל בחשד לביצוע אונס מהמשטרה נמסר לחי פה תאיד החדשות: שוטרי תחנת חיפה פתחו בחקירה בתחילת...

קונפרס ליג: מכבי חיפה תארח את משחקי הבית שלה בלודג' בפולין

בקרוב קבוצת מכבי חיפה תחל את משחקיה במסגרת מוקדמות ה"קונפרנס ליג". הסיבוב השני שיתקיים ביום חמישי ב-25/07/24 ומשחק הגומלין שלו יהיה בדיוק בשבוע שלאחר...

המזהם משלם • ספינה ליברית נקנסה בחיפה

(חי פה) - חברת הספנות Sea Trinity Shipping LTD ומכונאי האונייה נקנסו בסך כולל של 120,000 ש"ח בצירוף מאסר על תנאי לחברת הספנות. זאת...

חזירי חיפה עדיין כאן • האם ראש העיר יקיים את הבטחתו? ◄ צפו

(חי פה) - יונה יהב, שחזר לאחרונה לתפקיד ראש העיר של חיפה, הבטיח, כזכור, כי בתוך חודש ימים בלבד, יטופל מטרד חזירי הבר בעיר....