פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

נקודת רתיחה מול איראן: דיווחים מהעולם הערבי בעקבות חיסול הגנרל האיראני בדמשק • 2/4/24

(חי פה) – בעקבות תקיפת המבנה הסמוך לקונסוליה האיראנית בדמשק, תקיפה אשר לפי מקורות זרים מיוחסת לחיל האוויר הישראלי ואשר בוצעה ביום ב', 1/4/24, חי פה מביא את הדיווחים והכותרות החשובות מהתקשורת בעולם הערבי.

אלמנאר (ערוץ לבנוני):

נשיא איראן סייד אבראהים ראיסי-סאדאתי: הישות הציונית נוקטת בהתנקשויות פחדניות בגלל תבוסתה וכישלונה החוזר ונשנה מול נחישות המוג'אהדין של חזית ההתנגדות. על האויב הציוני לדעת שחזית ההתנגדות גוברת בחוזקה והשנאה לישות זו ולאופיה הפלילי. שיידעו הציונים שהם לא ישיגו את מטרותיהם, ופשע תקיפת הקונסוליה בדמשק לא יישאר ללא מענה.

משרד החוץ המצרי: אנו מגנים את הפגיעה במטה הקונסוליה האיראנית בדמשק ודוחים את המתקפה על מתקנים דיפלומטיים. אנו עומדים בסולידריות לצד סוריה, בכיבוד ריבונותה ושלמות אדמותיה ואזרחיה.

משרד החוץ הלבנוני: אנו מגנים בחריפות את המתקפה הישראלית על בניין הקונסוליה האיראנית בדמשק. התקיפה במטה ובנציגויות הדיפלומטיות מהווה הפרה ברורה של החוק הבינלאומי והפרה חמורה של אמנות וינה.

אלערביה: (ערוץ סעודי):

טהרן קיבלה את ההחלטה: "ישראל תעמוד בפני עונש חמור". המועצה לביטחון לאומי באיראן התכנסה אתמול וקיבלה את ההחלטות המתאימות בנוגע לתקיפה על הקונסוליה, מבלי למסור פרטים נוספים. פקידים איראנים רבים הבטיחו כי תגובה נחרצת תגיע בזמן ובמקום המתאימים, כלשונם.

מיליציות איראניות תוקפות ומאיימות: בעוד האיומים האיראניים ממשיכים בתגובה לתקיפה הישראלית שהרסה אתמול 1/4/24 אחד מבנייני הקונסוליה האיראנית בדמשק, וגרמה ל-11 הרוגים, בהם שני מנהיגים וחברי משמר המהפכה, מיליציות הנאמנות לטהרן החלו לנוע באזור והן תוקפות ומאיימות. פלגים חמושים עיראקים הודיעו בהצהרה היום שלישי כי הם תקפו את בסיס תל נוף הישראלי באמצעות מל"טים.

אלנהאר (אתר חדשות לבנוני):

האתר האמריקאי אקסיוס: גורם אמריקאי דיווח כי ארצות הברית הודיעה לאיראן כי אין לה "שום תפקיד" או ידע מוקדם על התקיפה הישראלית על מתחם דיפלומטי בסוריה. הגורם דיווח כי "ישראל הודיעה לממשל ביידן על התקיפה בסוריה דקות לפני ביצועה". הוא ציין כי "הצבא הישראלי נמצא בכוננות גבוהה בציפייה להתקפות תגמול".

אלג'זירה:

איראן חושפת את הפסדיה בעקבות ההתקפה על הקונסוליה בדמשק ומקיימת ישיבה דחופה של מועצת הביטחון. משמר המהפכה האיראני הודיע ​​כי המתקפה הישראלית על בניין הקונסוליה האיראנית בדמשק, ביום שני, הובילה להרג של שני מפקדי משמרות המהפכה ו-5 יועצים צבאיים נוספים, בעוד שכתב אל ג'זירה דיווח כי מועצת הביטחון תקיים ישיבה דחופה. לבקשת רוסיה לדון בתקיפה.

משמרות המהפכה האיראניים מסרו כי התקיפה הובילה להריגתם של תא"ל מוחמד רזא זהדי, אחד ממפקדי כוח קודס, ועוזרו, תא"ל מוחמד האדי חאג' רחימי. בפיגוע נהרגו גם חמישה יועצים צבאיים נוספים למשמרות המהפכה: חוסיין אמן אללהי, מהדי ג'לאלאטי, שאהיד סדקאת, עלי באבאי ועלי רוזבהאני.

מוקדם יותר דיווחה הטלוויזיה האיראנית הרשמית כי מספר דיפלומטים איראנים נהרגו גם הם במתקפה הישראלית.

הטלוויזיה הסורית:

מדינות ערב מגנות את המתקפה על הקונסוליה האיראנית בדמשק, וטהראן רואה באחריות את וושינגטון.

שגרירויות ישראל ברחבי העולם מעלות את מצב הכוננות שלהן לאחר שתקפו את הקונסוליה האיראנית בדמשק.

ארצות הברית מכחישה בפני איראן כל קשר או ידיעה על הכוונת לתקיפת הקונסוליה בדמשק.

סגן נציג רוסיה באו"ם, דמיטרי פוליאנסקי, הודיע ​​כי מועצת הביטחון של האו"ם תקיים היום שלישי 2/4/24 מושב פתוח, לבקשת רוסיה, בנוגע לתקיפה הישראלית על הקונסוליה האיראנית בדמשק.

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

  1. שכחת רק לציין שאל מנאר משדר עבור חיזבאללה ואלגזירה מזוהה במלחמה כערוץ החמאס שמעביר דרכו תעמולה וסרטונים.
    בשונה מישראל שהתקשורת היא חופשית וברובה ביקורתית כלפי הממשלה בגלל שיקולים פוליטיים.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...