פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

התאמות נוספות אושרו לסטודנטים משרתי מילואים ובני ובנות זוגם

המועצה להשכלה גבוהה הכריזה על התאמות נוספות לסטודנטים משרתי המילואים ובני ובנות זוגם, זאת בנוסף להתאמות שכבר מעוגנות בחוק זכויות הסטודנט, המחייבות את כלל המוסדות להשכלה גבוהה בישראל. ההתאמות הושגו בהסכמה של המוסדות האקדמיים, התאחדות הסטודנטים וקצין המילואים הראשי.

שר החינוך ויו"ר המל"ג יואב קיש:

משרתי מערך המילואים הם חומת המגן האנושית של אזרחי ישראל והם אלה שמבטיחים את המשך קיומה של מדינתנו. כיו"ר המל"ג אמשיך להוביל ולקדם הקלות משמעותיות לסטודנטיות ולסטודנטים שמשרתים במילואים, מי שנותן יותר – יקבל יותר.

המועצה להשכלה גבוהה אישרה ביום ג׳ (26.3.24) את ההתאמות בדיון מיוחד שהתקיים בנושא, ועיגנה אותם במסגרת כללי זכויות הסטודנט, בהתאם למספר ימי המילואים שביצע הסטודנט הזכאי (סטודנט הלומד לקראת תואר ראשון בשנת הלימודים התשפ"ד, ונקרא לשירות מילואים החל מיום 7 באוקטובר 2023, או סטודנט הורה לילד עד גיל 13, שבן או בת זוגו שירתו בשירות מילואים כאמור):

מי ששירת במילואים תקופה של 30 עד 60 ימים:

  • פטור מ-6 נקודות זכות, בקורסי בחירה ובקורסים כלליים; פטור מנקודות זכות כאמור בסעיף זה יינתן לכל תקופת לימודיו לתואר; נקודות זכות אשר מחויב מוסד להעניק לפי חוק עידוד מעורבות סטודנטים בפעילות חברתית וקהילתית, או נקודות זכות שכבר ניתנו לסטודנט עקב מלחמת חרבות ברזל, יבואו במניין נקודות הזכות האמורות בסעיף זה.
  • המרת ציון בקורס לציון "עובר" בקורס אחד בשנה"ל תשפ"ד-תשפ"ה במהלך לימודיו לקראת התואר; בקורס לבחירתו של הסטודנט ובתנאי שעמד בדרישות המעבר של הקורס, למעט בקורס בו נדרש ציון מספרי כתנאי לרישוי מקצועי.
  • הערכה חלופית במקום קיום בחינה מסכמת בשני קורסים, בשנה"ל תשפ"ד-תשפ"ה (הקורסים בהתאם לבחירת המוסד); ובלבד שהסטודנט אינו בשנה הראשונה ללימודיו (במידה ובשנה"ל תשפ"ד, הוא בשנתו הראשונה ללימודים, יוכל לממש התאמה זו רק בתשפ"ה) או שאינו לומד לקראת תואר ברפואה, מקצועות הבריאות או תחומי ה-STEM.

מי ששירת במילואים תקופה של 61 עד 99 ימים:

  • פטור מ-8 נקודות זכות, בקורסי בחירה ובקורסים כלליים; פטור מנקודות זכות כאמור בסעיף זה יינתן לכל תקופת לימודיו לתואר; נקודות זכות אשר מחויב מוסד להעניק לפי חוק עידוד מעורבות סטודנטים בפעילות חברתית וקהילתית, או נקודות זכות שכבר ניתנו לסטודנט עקב מלחמת חרבות ברזל, יבואו במניין נקודות הזכות האמורות בסעיף זה.
  • המרת ציון בקורס לציון "עובר" בשני קורסים בשנה"ל תשפ"ד-תשפ"ה במהלך לימודיו לקראת התואר; בקורס לבחירתו של הסטודנט ובתנאי שעמד בדרישות המעבר של הקורס, למעט בקורס בו נדרש ציון מספרי כתנאי לרישוי מקצועי.
  • הערכה חלופית במקום קיום בחינה מסכמת בשלושה קורסים, בשנה"ל תשפ"ד-תשפ"ה (הקורסים בהתאם לבחירת המוסד); ובלבד שהסטודנט אינו בשנה הראשונה ללימודיו (במידה ובשנה"ל תשפ"ד, הוא בשנתו הראשונה ללימודים, יוכל לממש התאמה זו רק בתשפ"ה) או שאינו לומד לקראת תואר ברפואה, מקצועות הבריאות או תחומי ה-STEM.

מי ששירת במילואים תקופה של 100 ימים לפחות:

  • פטור מ-10 נקודות זכות, בקורסי בחירה ובקורסים כלליים; פטור מנקודות זכות כאמור בסעיף זה יינתן לכל תקופת לימודיו לתואר; נקודות זכות אשר מחויב מוסד להעניק לפי חוק עידוד מעורבות סטודנטים בפעילות חברתית וקהילתית, או נקודות זכות שכבר ניתנו לסטודנט עקב מלחמת חרבות ברזל, יבואו במניין נקודות הזכות האמורות בסעיף זה; ואולם, סטודנט הלומד לקראת תואר ברפואה, מקצועות הבריאות, ההנדסה ומקצועות אשר חלה עליהם חובת רישוי מקצועי, למעט הוראה, יהיה זכאי לפטור מ-8 נקודות זכות כאמור.
  • (המרת ציון בקורס לציון "עובר" בשלושה קורסים בשנה"ל תשפ"ד-תשפ"ה במהלך לימודיו לקראת התואר; בקורס לבחירתו של הסטודנט ובתנאי שעמד בדרישות המעבר של הקורס, למעט בקורס בו נדרש ציון מספרי כתנאי לרישוי מקצועי.
  • הערכה חלופית במקום קיום בחינה מסכמת בארבעה קורסים, בשנה"ל תשפ"ד-תשפ"ה (הקורסים בהתאם לבחירת המוסד); ובלבד שהסטודנט אינו בשנה הראשונה ללימודיו (במידה ובשנה"ל תשפ"ד, הוא בשנתו הראשונה ללימודים, יוכל לממש התאמה זו רק בתשפ"ה) או שאינו לומד לקראת תואר ברפואה, מקצועות הבריאות או תחומי ה-STEM.
  • יודגש כי המוסדות יכולים להעניק התאמות נוספות לסטודנטים, בהתאם למתווים שאושרו להם בעבר ע"י המל"ג.

מדברי מנכ"לית המל"ג והות"ת, ד"ר ורדה בן שאול:

משרתי המילואים מהווים אוכלוסייה ייחודית ואנו במל״ג פעלנו ופועלים רבות לסייע ככל הניתן לאוכלוסייה ייחודית זו. המל"ג רואה חשיבות רבה בחיזוק ותמיכה במערך המילואים תוך שמירה על הסטנדרט והאיכות האקדמית, ההתאמות החדשות שנכנסו לתוקפן יקלו על הסטודנטים ויסייעו להם בהתמודדות עם המטלות האקדמיות. ההתאמות שהושגו בהסכמת המוסדות האקדמיים, התאחדות הסטודנטים והקמל"ר ויחייבו את כלל המוסדות.
מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...