אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

חסימת כבישים בחיפה • תהלוכת מריה הקדושה היום

(חי פה) - תהלוכת מריה הקדושה מתקיימת היום (יום...

הסיפור מאחורי מוזיאון רכבת ישראל בחיפה

קטרים וקרונות מפוארים הלכתי השבוע למוזיאון רכבת ישראל שנמצא בתחנת...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

לחזור הביתה משדה הקרב • על האתגר והסבלנות עד השתלבות מחדש

החזרה מהחזית לא פשוטה. חיילים שחזרו הביתה מהמלחמה עוברים...

להיוולד מחדש • ״תודה על החופש לחיות את חיי״

עוד רגע ליל הסדר ואנחנו עם זכר ליציאת מצרים....

הכנות לחג פסח עם אמא

30 שנים ללכתה 30 שנים אחרי שאימא עזבה אותנו בעודה...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

תלמידים בחיפה מאיימים בשביתה: "לא הוגן לנהל מאבק על גבינו, ועוד בזמן מלחמה"

(חי פה) – מועצת התלמידים והנוער המחוזית – מחוז חיפה, מצטרפת לאולטימטום שקבעה מועצת התלמידים הארצית ומאיימת להשבית את הלימודים בבתי הספר התיכוניים במחוז ביום חמישי הקרוב, 27/03/2024.


דוברת מועצת התלמידים המחוזית במחוז חיפה, שירה אביטל, הסבירה היום (ב' 25/3/24) שמצד אחד התלמידים מבינים את דרישת המורים לתנאי העסקה הוגנים, אך לא ייתכן שהמלחמה תתנהל על גבם של התלמידים. "אנחנו, כמו כל המועצות, לוקחים חלק בשביתה. שמתוכננת ליום חמישי לאורך כל יום הלימודים. חשוב לנו לקיים את השביתה דווקא ביום חמישי, כי אז מתקיימת ועדת חינוך בנושא העיצומים בכנסת וזה היעד שלנו. כרגע אנחנו פעילים ברשתות החברתיות ובקבוצות ווטסאפ, במטרה להגיע לכל תלמיד ותלמיד.

השביתה תהיה בתיכונים, כשהדרישה שלנו היא שארגון המורים ומשרד האוצר ישבו וידברו, לא על חשבון התלמידים. הדבר שמפריע לנו בכל העניין הוא העיצומים של ארגון המורים, כיוון שבגללם אנחנו לא מקבלים ציונים. השנה פרצה מלחמה, ובתקופה כזו בוחרים לקיים מלחמה נוספת. זה לא צודק להתעסק בדברים כאלה בתקופת מלחמה. אנחנו דורשים לקבל את מה שמגיע לנו ושהלימודים שלנו לא יפגעו. חשוב לנו להדגיש שאנחנו מבינים עד כמה חשוב המאבק שמנהל יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אבל התלמידים מאוד נפגעים מכך. המוטיבציה ללימודים נפגעת כשלא יודעים את הציונים ובסופו של דבר זה משפיע על המשך הלימודים שלנו ועל התוצאות שנקבל".

"לא נאפשר פגיעה בבטחון התעסוקתי של המורים"

ארז פנה למורים באגרת, בה עדכן אותם בנושא, כשהסביר שארגון המורים ניהל משא ומתן עם משרד האוצר לאורך שנה וחצי, וערב פתיחת שנת הלימודים הנוכחית הסכימו משרד החינוך ומשרד האוצר על מתווה כללי. המשא ומתן אמור היה להסתיים עד לתאריך 01/12/2023, אך בפועל, עדיין קיימים סעיפים רבים לגביהם עדיין אין הסכמה ולכן טרם התגבש הסכם שכר חדש.

יו״ר ארגון המורים רן ארז (צילום: ארגון המורים)

לטענת ארז, משרד האוצר דורש להכניס להסכם סעיפים שעלולים לפגוע בביטחון התעסוקתי והכלכלי של המורים. עוד מסביר ארז, כי נכון הוא כי מדינת ישראל נמצאת כעת בימי מלחמה, אך בפועל, "כל זמן הוא לא הזמן המתאים למאבק". ארז מתייחס גם לטענה שהעיצומים מתנהלים הם על גבם של התלמידים, כשלטענתו אין הדבר נכון, שכן מהלך הלימודים הקציף אינו נפגע. העיצומים כוללים את הקלדת הציונים והעברתם לכל גורם אפשרי ואת קיום הפעילות מעבר לשיעור השמיני.

אביטל, תלמידת כיתה י"א, מסבירה שנציגי המועצה הארצית נפגשו עם רן ארז ביום חמישי האחרון. "בגלל זה הצבנו את האולטימטום. אם עד יום רביעי בערב, 26/03, לא תהיה התקדמות במשא ומתן וחתימת הסכם שכר, נשבות ביום חמישי. אנחנו ממש לא נגד ארגון המורים, יש לנו פשוט דרישה שהיא "שבו לדבר" כדי שנגיע לפתרון לזמן ארוך ושהעיצומים לא יתקיימו. יחד עם זאת, חשוב לנו שהמורים שלנו יקבלו התנאים שמגיעים להם, אבל לא על חשבון התלמידים, כיון שזה פוגע בנו. כל תלמיד תיכון, שאמור לקבל ציוני מגן, מרגיש את הפגיעה. פיתרון לטווח קצר הוא טיטוא מתחת לשטיח. המטרה שלנו היא לגרום לארגון המורים ומשרד האוצר לשבת ולדבר ולסכם את הסכמי השכר. בנוסף, זו זכותינו לדעת את ציון המגן, לפני שניגשים לבחינת הבגרות וזכותינו גם לקבל את ציוני הבגרות. החיים שלנו מגוונים, תנועות נוער, חיים אישיים ולימודים, וחשוב לנו לקבל את מה שמגיע לנו מבחינת הלימודים".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

 1. המורים לא עובדים. הם מלמדים ועושים טובה שבכלל נכנסים לכיתות. חלק גדול מהלימודים כבר הפך להיות "קחו חוברת ותמלאו בבית" או "נפתור תרגיל אחד והיתר תעשו בבית" או "הנה לומדה שבו מול המחשב ותלמדו".
  המורים נמאסו על הציבור במדינה.
  לא תרמו יום אחד מאלו שהתלמידים הפסידו במלחמה
  איפה "להכנס תחת האלונקה". הם עלוקות..

 2. רן ארז נמאסת הכל על הגב של התלמידים , הלימודים במערכת החינוך לא שווים בישראל, המורים בלי מוטבציה בקושי מלמדים ויש רק תלונות על השכר ? יש להם ימי חופש שהלוואי על השכירים במדינה כ 100 ימים בשנה והילדים רק לומדים עם מורים פרטיים ובעצמם ובסוף אפילו את התוצאות של המבחנים הם לא מקבלים , בגלל השביתות שאתה אחראי להם כל הזמן.
  עברו קורונה עוברים מלחמה מה עוד….נמאס מהאיומים של השביתות , דור שלם לא השכיל הלימודים כמו שהיה אמור להיות.

 3. עובדים כמה שעות ביום ,יש להם כ-100 ימי חופש בשנה ורוצים עכשיו שוב תוספת שכר?
  מתי כבר הגופים השמנים האלה במדינה יופרטו? כן שמורים ירוויחו 15,000 שקל אבל יעבדו 9 שעות ביום ו15 ימי חופש בשנה כמו רוב השכירים במשק ,שיעבדו בקיץ כמו רוב השכירים במשק ויעזרו לתלמידים חלשים במקום שההורים יצטרכו לשלם למורים פרטיים,מורים שאכפת להם מהתלמידים ואכפת להם מהישגי התלמידים.מתי כבר הגופים השמנים האלה במדינה יופרטו?

  • תלכי להיות מורה במקום לבלבל את המוח ונראה אותך -במקום לבכות שאת משלמת למורים פרטיים תקחי אחריות על הילדים שלך ואל תפילי את זה על המורים בואי נראה אותך עומדת ומלמדת כיתה בתיכון ומכינה לבגרויות נערים מתבגרים של היום שהיותר גרוע מהם זה ההורים שלהם! בודקת מבחנים נותנת ציונים מגיע לכל תלמיד ותלמיד אם במקצוע הוראה לא היו תנאים כאלה אף אחד לא היה מלמד הוראה שגם ככה המשכורות בדיחה!

  • צודקת 100 אחוז הגיע הזמן להפריט את כל מערכת החינוך, להפוך אותה לתחרותית וליעילה.
   להוריד את כל השומנים וההטבות כמו שעושות מדינות בצמרת ההישגים בעולם.
   לימודים נטו, בלי בזבוז זמן על חירטוטים וטיולים ושעת מחנך ופינת ליטוף.
   את הכסף שנזרק על מערכת החינוך 70 מליארד שקל בשנה אין לזה אח ורע באחוז מהתקציב בעולם ומקבלים חינוך כושל
   מורים עצלנים שעושים טובה שבאים ללמד ומתוגמלים על חוסר ההישגים שלהם, בכך שיש תעשיית שיעורים פרטיים ואחרי
   בית הספר תעשיית השלמת בגרויות פרטית. זה נזק כפול למשק גם עלות ה"חינוך" שרובו שמרטפות ברמה נמוכה ואחרכך
   עלות הנזק של עלות כח אדם חסרי מיומנות שצריכים לבזבז שנים רבות על לימוד עצמי במכונים פרטיים.
   אפשר לקצץ את חינוך חובה עד גיל 6 ומשם בתי ספר פרטיים, כל אחד ישלם על סוג החינוך שהוא רוצה ומה שהוא רוצה שילמדו ו-4 בגרויות כלליות יפוקחו על ידי המדינה בעברית אנגלית מתמטיקה ומדעים.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

חיפה גבר כבן 70 נמשה מהמים ללא הכרה

מאיחוד הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה בהחייאה בדקות אלו על גבר כבן 70 שנמשה מהמים ללא הכרה בחוף הכרמל בחיפה....

קרית אתא: בת שנתיים במצב בינוני לאחר שטבעה

מאיחוד הצלה הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע לילדה (כבת שנתיים) שנמשתה מהבריכה בחצר ביתה ברחוב זלמן שניאור בקרית...

קייטנת אנגלית קטנה ומיוחדת בחיפה – לגילאי 5-12 • קיץ 2024

פעילות של כיף הנאה ולימוד אנגלית: 21/07-08/08/24 • 15 ימי קייטנה 11-15/08/24 אופציה לשבוע נוסף לפרטים והרשמה – שוש קולין: 04-8364464, 052-3324117 קייטנת אנגלית מיוחדת במינה צוות מדריכים...

אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה והוראות פיקוד העורף נדחתה לאחרונה מלפני חודשיים, נוטלים חלק אלפי מאמינים מהעדה הנוצרית שהגיעו מכל...

כריכים מיוחדים ליום הפיקניק הבין לאומי

עטפו טעמים ושמחה לסלסלה שלכם עם מתכוני כריכים מעוררי השראה ליום הפיקניק הבין-לאומי! בין פיתה מלאה בטעמים, לחם גזר ניחוחי ולחם שיבולת שועל מפתה,...