באנר טירת כרמל עצמאות
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

הילה לאופר נפרדת ממועצת העיר חיפה, אבל לא מהעשייה

(חי פה לאחר הבחירות) – הילה לאופר, 49, תושבת קריית חיים, היתה במקום 4 ברשימה של יעקב בורובסקי – "מחוברים לחיפה ולקריית חיים". בבחירות שהתקיימו השבוע לראשות העיר ולמועצה, קיבלה הרשימה של בורובסקי מקום אחד במועצה, כך שלאופר לא תהיה במועצת העיר הבאה.

לאופר נכנסה למועצת העיר חיפה בשנת 2018 עם סיעת הירוקים של חיפה בראשותו של אביהו האן. במהלך הקדנציה פרשה מהירוקים, ולקראת הבחירות האחרונות חברה לבורובסקי.

איך את מסכמת את 5 השנים שלך במועצה?

"אני מעולם לא כיוונתי, להבדיל משאר חברי המועצה, להיות במועצת העיר", אומרת לאופר. "רצה הגורל ונכנסתי למועצה בשנת 2018. קיבלתי החלטה שאם ככה נגזר, אני אעשה הכי טוב שאני יכולה. החלטתי דבר ראשון שלא להיכנס למלחמות, ודבר שני – להיות תמיד בצד של הציבור.

אני באמת אומרת בגאווה גדולה שעמדתי בשתי המשימות האלה. נתתי עבודה של 20 אנשים ביחד, הייתי זמינה 24/7. אנשים היו מתקשרים אליי באמצע הלילה, בעיקר עם בעלי חיים במצוקה. פתחתי בלי סוף תלונות במחלקה הווטרינרית באמצע הלילה ובסופי שבוע".

הילה לאופר "הירוקים של חיפה" (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)

היחס לקריית חיים

העליתי נושאים שאף אחד לא רצה להתעסק בהם, כמו החינוך המיוחד, הרווחה, בעלי החיים. כל נושא שהתושב לא מצא לו מענה, אני נתתי אותו. טיפלתי בהארכת הקייטנות של החינוך המיוחד מתאריך ה-15/07 עד 15/08. עד אז ההורים היו צריכים לצאת לחופשה כפויה. צריך להבין שעם ילדים עם צרכים מיוחדים אי אפשר לקחת לסבא וסבתא, לכן כל כך חשובות הקייטנות האלה, שמאפשרות להורים לעבוד. עסקתי גם בשינויי הנחיות לא הגיוניות של הפיקוח העירוני, אין נושא שלא נגעתי בו. דבר מאוד מרכזי בפעילות שלי היה המאבק על קריית חיים וכל ההתייחסות אלינו. רצינו להציב את קריית במרכז הבמה ולקבל יחס. שום ראש עיר לא היה מוכן לעשות את זה".

הילה לאופר והחתולים (אלבום אישי)
לאופר והחתולים (אלבום אישי)

איך את מרגישה עם תוצאות הבחירות?

"בבחירות אנחנו מקבלים את רצון הבוחר, זה מה שהוחלט. אני מאחלת הצלחה גם לחיפה וגם לקריית חיים. אני רוצה לקוות שיהיה שם מישהו שיהיה באמת קול לתושב. ברמה האישית, אני לא פוליטיקאית ב-DNA שלי, אני באה נטו למטרה של עשייה. הרגשתי שקשה לי לשבת עם חברי מועצה שהעיר לא עניינה אותם, הם היו עסוקים במלחמות אחד עם השני. בעולם הפוליטי החיפאי, רואים לא פעם מישהו שנופל ואז כולם עוד בועטים בו. זה מזעזע, אני מקווה שמועצת העיר הבאה תראה אחרת לגמרי".

היית רוצה להגיד לתומכים שלכם למי להצביע בסיבוב השני?

"אני כרגע עושה חשיבה, כי הבחירה היא בין שני מועמדים שלא רציתי. אני עוד לא יודעת את התשובה".

מה היית רוצה להגיד לציבור שתמך בך?

"אני רוצה להגיד תודה לציבור שתמך בי. התפנו לי עוד כמה שעות ביום וסוף סוף אני אוכל ללכת לגלוש ולעשות לביתי. מגיע לי אחרי 5 שנים של עבודה אינטנסיבית ובהתנדבות מלאה, שאעשה לביתי".

תמשיכי בפעילות הציבורית?

"כלפי האחר והסביבה – תמיד, כי ככה נולדתי וככה אני אמות. השפעתי לפני מועצת העיר ואמשיך להשפיע גם אחריה, זו עוד תחנה אחת מני רבות".

את חושבת שבורובסקי יישאר חבר במועצה?

"אני לא מדברת בשמו, אבל אני בטוחה שבורובסקי יישאר במועצת העיר ויהיה המבוגר האחראי. זו קדנציה שתהיה קשה מבחינת הרכב המועצה, בגלל שיש הרבה מאוד סיעות. הוא כבר כיהן 7 שנים כחבר מועצה. ראש העיר, לצערי, יהיה באיום תמידי של התפרקות הקואליציה, לכן זה לא יהיה מופרך אם נמצא את עצמנו שוב במועצה לעומתית, והלוואי שאני טועה. אני קוראת לכל בעלי הסיעות לנהוג באחריות ולהניח בצד מלחמות אגו, ולהתחיל לפעול לטובת הציבור".


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

11 תגובות

 1. הי הילה. כ"כ עצוב שאת האמיצה היחידה לא תהיה יותר במועצת העיר.מאחלת לך חיים טובים ועשיה חזקה למען ק. חיים. ואני, תושבת הדר, לא אשכח את התמיכה שלך בעניין בעלי חיים במצוקה כולל חזירי בר שהיית בצידם. ואיך היית המתמודדת היחידה בישיבות המועצה מול השקרונה בתקופתה. חבל שאנשים כמוך לא יתחברו לעציוני ואנחנו שוב חוזרים לתקופת המפיה.

 2. חלק מהמגיבים זוכרים ליהב תקופות פחות "ירוקות". המצב עכשיו שונה לגמרי. השותפות עם אביהו היא ערובה לשינוי הזה. לא רק אביהו חבר ליהב, זה גם יהב שחבר לאביהו!

 3. הצבעתי לאביהו האן לראשות העיר ביום 27.2.24. האמנתי בכוונה שלו לסלק את יצרני הסרטן ממפרץ חיפה. נ-ד-ה-מ-ת-י כאשר האן הודיע על תמיכה באבי אבות הטומאה וזיהום האוויר – יהב. מי שקיבל שלמונים גלויים ממשפחת עופר ובתי הזיקוק בדמות אצטדיון "סמי עופר", היה מזמן צריך להימחק מספרי ההיסטוריה של חיפה. מי שנכשל יום יום שעה שעה בניהולה של חיפה, הרס את כבישי חיפה ודירדר את העיר למצבה הכללי הגרוע מאז יום הקמתה, צריך לשבת לבד בביתו בחדר חשוך, ולא להתמודד לראשות העיר. מצבה של העיר גרוע עד כדי כך שכל אישיות בעלת יכולת ברחה מהתמודדות על ניהול העיר כמו מאש… יהב וקליש – 2 עשורים אבודים!!! חורבן שממה וחרבה. לעולם לא נשכח, לעולם לא נסלח !!!!

 4. הילה יקרה
  הימרת על סוס לא נכון כושל בדרכו
  תמיד היית בעשייה מבורכת וערכית
  ועל כך תודת תושבי העיר שמורה לך

 5. שלום שמואליק גלבהרט אשמח חדעת איך אתה מדבר על יושרה כאשר מי שהצביעו לירוקים מקבלים הערב תמיכה שלהם בטונה יהב, הכי אפור ואנטי-סביבתי שרק קיים. אביהו רץ לזרועותיו ממניעים אישיים של סגן בשכר ולאחר שאפילו גנץ לא עזר לו וקיבל רק 9 אחוז בלבד תמיכה, זאת כולנו מבינים. כולנו יודעים מי עומד מאחורי יהב ומי מימן לו את הקמפיין ומה המטרה שלהם. בין המממנים והמצביעים ליהב ועדי הפטרוכימיה, והטא יכול להצהיר שיפעל לסגור ואנחנו יודעים את האמת שיפיל וידחה כל סגירה משיקולים "בטחוניים ומשק האנרגיה" שיגיעו עם המלחמה. אזמה, אביהו מכר את נשמתו ויושרו הערב כבור משכורת?

 6. היי הילה, מהרגע הראשון וגם היום לא מבין מדוע פרשת מהירוקים, אבל לא רציתי להגיד כלום. אני מכיר היטהב את הסיעה, הרי ייסדתי אותה. ומכיר אישית את חבריה. רואה בהם אי של אמינות, יושרה, מסירות לשליחותם, בהשוואה למועצת עיר שמיישרת קו עם הכנסת המטורללת. אינני מאמין שיעקב ישאר. מקווה שבשיקול דעת, לאחר שאבק הבחירות ישקע, תחברו ותחזקו את אביהו. בהצלחה.

 7. מקווה שכעת יהיה דילול חזירים. בעבר נהגתי לשבת בחוץ עם כוס קפה וביסקויטים. אחרי שחזיר חמד את הבחסקויטים חדלתי. היה מ פ ח י ד !!!

 8. כל אלו שהתנגדו לדילול חזירי הבר בהם קליש ציוני שובר ולאופר – מחוץ למועצת העיר.
  יש לכם עכשיו יותר זמן להסתובב עם משרוקיות ולנסות להחזיר אותם לואדיות.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

פעילות אכיפה כנגד טרקטורונים ואופנועים משופרים שמסכנים את הציבור וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר • צפו

(חי פה) מאבק המשטרה בם שנוסעים בניגוד לחוק, מסכנים את הציבור ברכס הכרמל וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר https://youtu.be/Ct3yu5crbE0 מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: במסגרת...

הנחיות להדלקת מדורות ל"ג בעומר לתושבי חיפה

(חי פה) - השנה יחול ערב ל"ג בעומר במוצאי שבת הקרובה 25/5/24 ובעיריית חיפה פועלים ליישום הנחיות צו נציב הכבאות הארצי, האוסר על הדלקת...

רוכב אופניים נפגע מרכב ברחוב נתן אלבז בחיפה

ממד"א נמסר לחי פה: בערב יום ג', 21/5/24, בשעה 18:40, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על רוכב אופניים שנפגע מרכב ברחוב...

המשך השבעת חברי מועצה וקידום מספר נושאים ◄ צפו בשידור ישיבת מועצת העיר חיפה

(חי פה) - מועצת העיר חיפה תתכנס הערב (שלישי 21/5/24) בשעה 18:00 באולם הישיבות להמשך השבעת חברי מועצת העירייה שטרם הושבעו, העלאת הצעות לסדר...

אם וילדה קטנה הותקפו באבנים בחיפה

(חי פה) - אישה ובתה בת ה 8.5 שנים הותקפו באבנים ע"י צעירים דתיים ברחוב הפועל בחיפה. הילדה סובלת מחרדות והאם נחבלה ברגלה ונזקקה...