דוד זוהר העיתונאי הוותיק הלך לעולמו

דיור מוגן – רחב

רבים ליוו ביום א׳ 4.2.24, למנוחות את העיתונאי הוותיק דוד זוהר. בן 87 היה (1937-2024). הוא נטמן בבית העלמין בכפר סמיר, שער ברוש, חיפה.
דוד הותיר רעיה, שרה, בנים: להב, יואב ודן, נשותיהם וכן חמישה נכדים ונכדה.

הרקע של דוד זוהר

זוהר, יליד מרוקו, היה עיתונאי במשך עשרות שנים. דוד יסד את סניף חיפה והצפון בסוכנות הידיעות הארצית עתי״ם; היה חבר מערכת ״מעריב״ בחיפה ולימים ראש המערכת בעיר. במקביל היה זוהר העורך הראשון של המקומון ״כלבו״ בחיפה.

העיתונאי הוותיק דוד זוהר הובא למנוחות בחיפה (צילום: אלבום אישי)
העיתונאי הוותיק דוד זוהר הובא למנוחות בחיפה (צילום: אורי שרון)

הזמינו דף עיסקי בחי פה – פרטים…

עברו המקצועי של זוהר

זוהר היה הסקופר של ״מעריב״. העיתון ״אינפורמציה״, שיצא לאור בחיפה, גולל כמה מן הסקופים של זוהר, שזכו להד תקשורתי רב. כך, למשל, בתחילת שנות ה-80 במאה שעברה הוא פירסם ב״מעריב״ את תוכניתו של פרופסור אמריקני ידוע. הלה ציין כי בדעתו להמליץ על חוקר צעיר מהטכניון בשם דן שכטמן כמועמד לקבלת פרס נובל בתחום הכימיה. ואכן, פרופסור שכטמן הוכתר כחתן פרס נובל בשנת 2011.

הפרשה הידועה שחשף זוהר

עוד חשף דוד זוהר פרשה שבה היה מעורב שופט יהודי אמריקני ידוע, שיעץ למשרד החוץ האמריקני. על פי זוהר – השופט רכש עתיקות משודדי עתיקות ישראליים והבריחן מהארץ. כל זאת פרסם זוהר לצד אלפי ידיעות בתחומי משפט, כלכלה ופוליטיקה.

״בזק זוהר תקשורת״

לאחר עשרות שנות עבודה ב״מעריב״ הוא פרש מן העיתן והקים עם דובר עיריית חיפה לשעבר, יעקב בזק, יבל״א, חברת תקשורת בשם ״בזק זוהר תקשורת״. חברה זו העניקה שירותי דוברות ופרסום לחברות בארץ ובחו״ל. בשנים האחרונות חלה הידרדרות במצבו הבריאותי של דוד זוהר, ובליל שבת החולף הוא הלך לעולמו. ספדו לו בניו דן ויואב וכן אנוכי אורי שרון.

ראיתם משהו? דווחו לנו כאן…

העיתונאי הוותיק דוד זוהר הובא למנוחות בחיפה (צילום: אלבום אישי)
העיתונאי הוותיק דוד זוהר הובא למנוחות בחיפה (צילום: אלבום אישי)
דיור מוגן – רחב
הגיבו כאן לכתבה