באנר טירת כרמל עצמאות

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

הסיפור מאחורי מוזיאון רכבת ישראל בחיפה

קטרים וקרונות מפוארים הלכתי השבוע למוזיאון רכבת ישראל שנמצא בתחנת...

חסימת כבישים בחיפה • תהלוכת מריה הקדושה היום

(חי פה) - תהלוכת מריה הקדושה מתקיימת היום (יום...

אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

לחזור הביתה משדה הקרב • על האתגר והסבלנות עד השתלבות מחדש

החזרה מהחזית לא פשוטה. חיילים שחזרו הביתה מהמלחמה עוברים...

להיוולד מחדש • ״תודה על החופש לחיות את חיי״

עוד רגע ליל הסדר ואנחנו עם זכר ליציאת מצרים....

הכנות לחג פסח עם אמא

30 שנים ללכתה 30 שנים אחרי שאימא עזבה אותנו בעודה...

שכנה | סיפור קצר | אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

הורי התלמידים באולטימטום: "נשבית את ביה"ס – עיריית חיפה נהגה כגנב בחשיכה"

(חי פה עם התלמידים) – הנהגת ההורים בבית הספר רמת הנשיא בחיפה הודיעה היום (ב' 5/2/24) כי תשבית את הלימודים בביה"ס החל מיום רביעי הקרוב 7/2/24, זאת לאחר שבימים האחרונים גילו, במפתיע, כי אין בכוונת עיריית חיפה לממש את הבטחותיה, לפיהן יוקמו שכבות תיכון בביה"ס, שהוגדר מלכתחילה כבי"ס צומח.

עפ"י הודעת הנהגת ההורים, ביום רביעי תתקיים השבתה חלקית, והחל מיום חמישי 8/2/24, יחלו בהשבתה מלאה, ללא הגבלת זמן.
עוד נמסר מהנהגת ההורים כי ביום שישי 9/2/24, תתקיים הפגנה בעניין.

מפסיקים לצמוח?

בית הספר רמת הנשיא בחיפה נפתח לפני כשלוש שנים ומלכתחילה הוגדר כבית ספר צומח, כלומר שבכל שנה תיפתח בו שכבה נוספת. תחילה היתה בו שכבת כיתות ז', כשעם סיום שנת הלימודים, נפתחה עבור התלמידים וביחד עימם, שכבת כיתות ח' וכך הלאה, בהתאם. אלא שכפי שפורסם בחי פה ביום שישי האחרון (2/2/24), הופתעו הורי התלמידים לגלות כי אין בכוונת עיריית חיפה לממש את ההבטחות שקיבלו לטענתם לאורך כל הדרך, ולמעשה, אין כל כוונה לפתוח בבי"ס כיתות תיכון.

ההורים, כאמור, הודיעו כי אין בכוונתם לוותר והכריזו כי ינקטו בצעדים חריפים במטרה למנוע את רוע הגזרה.


מכתב ההורים למשרד החינוך – לעיונכם:


ביה"ס יושבת

ההורים והתלמידים בבית הספר הצומח רמת הנשיא נדהמו לגלות כי על אף שלאורך כל הדרך הובטח להם שבית הספר יהיה שש שנתי ויכלול חטיבה ותיכון, עיריית חיפה לא מתכוונת לפתוח תיכון.

המשמעות היא שהתלמידים שמסיימים השנה (2024) כיתה ט', יצטרכו למצוא לעצמם תיכון אחר לשנת הלימודים הבאה, שלא יהיה בשכונת המגורים שלהם ורבים הסיכויים שהם לא ימשיכו ללמוד ביחד עם חבריהם לכיתה.

כזכור, לפני 3 שנים נפתח בית הספר כבית ספר צומח, כלומר בשנת הלימודים הראשונה למדו בו רק תלמידים בכיתה ז' ובכל שנה נוספה עוד שכבה. ההורים והתלמידים חשבו שבשנת הלימודים הבאה התלמידים, שלומדים כעת בכיתה ט' יעלו לכיתה י' ובבית הספר יהיו 4 שכבות לימוד (ז'-י'), אבל הם גילו להפתעתם שעיריית חיפה לא מתכננת לפתוח תיכון ותאפשר לתלמידים ללמוד בכל אחד מהתיכונים בעיר. לטענת ההורים אין להם כל כוונה לוותר ונעשה לילדיהם ולהם עוול גדול. הם מתכוונים להשבית את הלימודים לאחר שיערכו אסיפת חירום.

הבטחתם לצמוח יחד – ביה"ס רמת הנשיא (צילום: גדי נרוז'ני)

יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר גדי נרוז'ני: ״בכל הכוח מנסים לא לפתוח את התיכון״

יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר גדי נרוז'ני: "לפני 3 שנים החליטו לפתוח את בית הספר כבית ספר צומח. בית הספר היה אמור להיות יסודי, ובסוף הוחלט להפוך אותו לחטיבה. כולם דיברו על כך שזה יהיה בית ספר שש שנתי. היה אפילו שילוט ברחבי בית הספר.

אולם להפתעתנו השנה היה יום פתוח לכיתות ז', אבל לא לתיכון. ביום רביעי שעבר 24.1.24 מנהל בית הספר התקשר אליי ואמר לי שלא יהיה תיכון. לדבריו, גם הוא לא ידע על השינוי והוא עצמו חיפש מגמות לתיכון. אני חייב להגיד שכולנו מאוד מרוצים ממנו והטענות שלנו אינן נגדו. שלחתי הודעה לאילנה טרוק מנהלת המחלקה לחינוך בעירייה וביקשתי פגישה מיידית. הסברתי שלא יכול להיות שתיהרס כך המשפחה שנוצרה בבית הספר.

יו"ר הנהגת ההורים גדי נרוז'ני (צילום: אלבום פרטי)

״אמרתי לעירייה שזה לא יכול להיות״

כשההורים שמעו את הדברים הם מיהרו להיפגש עם העירייה. כך מוסיף נרוז'ני: "ביום ראשון האחרון 28/01 הגענו לפגישה עם אילנה טרוק. נציגי העירייה הסבירו שאין מספיק הרשמה לשם פתיחת בית ספר. אמרנו שאנחנו עשינו רשימה של מי שרוצה להירשם במהלך סוף השבוע ויש יותר תלמידים ממה שהם חושבים.

ביום רביעי 31.1.24 הודיעו לי מהעירייה שנרשמו במייל 27 ילדים, ואמרו שהם מעדיפים את תיכון רמת הנשיא. לטענת העירייה, 12 הורים מבית הספר בחרו בתי ספר אחרים. 9 הורים נוספים עוד לא יצרו קשר עם העירייה. ההורים שבחרו בבתי ספר תיכוני אחר אמרו לנו לפני כן, שהם רוצים את תיכון רמת הנשיא, ולכן זה היה מאוד מוזר לי.

אמרתי לעירייה שזה לא יכול להיות. פניתי לעירייה ואמרתי שזה לא מקובל עלינו. הוצאתי הודעה לכל ההורים שביום ראשון 4.2.24 יש אסיפת חירום ובה נחליט מתי להשבית את בית הספר עד להודעה חדשה.

ההורים שהגיעו עם ילדים בכיתה ו' ליום הפתוח בבית הספר התלהבו מאוד מבית הספר, ומעל 80 ילדים נרשמו לכיתה ז' לשנת הלימודים הבאה. יש ביקוש לבית הספר, ויש לפתוח אותו לעוד אזורים בחיפה וכך תהיה כיתה שלישית. אני מרגיש שבכל הכוח מנסים לא לפתוח את התיכון. הטענה שלהם היא שלא יהיו מספיק ילדים למגמות בתיכון, אבל זה בית ספר צומח, הוא גדל לאט לאט.

אנחנו מחפשים כל אפשרות לפתרון. עבדנו כל כך קשה בשביל שיהיה בית ספר בשכונה, הפגנו, עברנו מדירה לדירה כדי למצוא תלמידים ועכשיו מבטלים לנו ברגע האחרון. מנהלת ההורים מוכנה לעזור בכל לאגף חינוך לשם פתיחת תיכון בבית ספר.

יש לנו בכיתות הורים במילואים, למה הם צריכים להתמודד עם מצב כזה? אם ההורים היו רוצים שהילדים שלהם ילכו לאחד מהתיכונים האחרים בעיר, הם היו שולחים אותם עוד כשהילדים היו בחטיבת ביניים. אפשר בחוכמה לשבת ולמצוא דרך לפתוח מגמות. עם השנים יהיו יותר ילדים בכל שכבה ויהיו יותר מגמות".

ביה"ס רמת הנשיא (צילום: ירון כרמי)

אמא לתלמידה בכיתה ט': ״אני לא מבינה למה לפגוע בכל תלמידי השכבה״

אמא של אחת הבנות שלומדת השנה בכיתה ט' מספרת עד כמה קשה לה ולבתה להתמודד עם ההחלטה לא לפתוח את בית הספר: "אנחנו מכנסים ביום ראשון אסיפת חירום. נשבית את בית הספר. אנחנו זועמים על ההכרעה החד משמעית שלא יהיה תיכון. הבת שלי מאוד מתוסכלת כי הובטח לכולנו שיהיה תיכון. גם המורים אמרו שהם יכינו את התלמידים לבגרות.

מנהל בית הספר לא הוציא הודעה או מסמך או פנה אלינו ההורים בצורה מסודרת כדי לעדכן על ההחלטה שלא תפתח כיתה י'. אני קיבלתי את הבשורה מהבת שלי ביום רביעי שעבר. כשהיא אמרה לי את זה, אמרתי לבת שלי שאולי זו סתם שמועה. בבוקר דיברתי עם מנהל בית הספר, והוא אמר לי שזה נכון.

לפני חודש ביום ההורים שהתקיים בבית הספר, אמרו לנו לא לחפש בית ספר אחר, כי ממשיכים ביחד. ממה שאנחנו יודעים בשנת 2027 יהיה בית ספר שש שנתי בנאות פרס, אבל זו לא סיבה שלא יהיה תיכון פה. הבת שלי בחרדה מזה שהיא לא יודעת איפה היא תלמד בשנה הבאה.

עצוב לי שזה המצב. היינו אצל אילנה טרוק ולא קיבלנו תשובות ברורות. למה לפגוע ב-49 ילדים? חבל שלא עשו יום פתוח וניסו לשווק את בית הספר התיכון. אני לא מבינה איפה הם היו עד עכשיו. זה שלב מאוחר מדי לחפש בית ספר אחר".

תלמידה בכיתה ט': ״אני לא ישנה בלילה כי אני חושבת מה יהיה איתי בשנת הלימודים הבאה״

תלמידה בכיתה ט' בבית הספר מספרת עד כמה ההחלטה השפיעה עליה: "אני מאוד עצובה כי היתה לי חוויה מאוד חיובית בבית הספר ומהצוות התומך. תכננו להישאר כל החברים ביחד ולא להתפצל ועכשיו נלמד בנפרד. הודיעו לנו שאין תיכון ממש ברגע האחרון.

אני חושבת שזה עלול לייצר לי בעיות מבחינה חברתית ולימודית. זה קשה, אני לא ישנה בלילה כי אני חושבת מה יהיה איתי בשנת הלימודים הבאה. חד משמעית אני בעד השבתת הלימודים. אני חייבת להגיד שהמנהל באמת ממש טוב, הוא תמיד מחכה לנו בשער בבוקר. הוא מכיר כל תלמיד ואת הצרכים שלו ויודע איך לעזור לו כדי להוציא ממנו את המיטב".

תגובות עיריית חיפה ומשרד החינוך יתווספו לכתבה כשיתקבלו.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

14 תגובות

 1. מקולקליש לא פוסחת על קילקול מערכת החינוך עם הסיגל עציציוני שלה
  מסתבר שהיא תאומה 1:1 של יהב. הוא סגר 6 בתי ספר והרס את מערכת החינוך הממלכתית בחיפה וקליש וסיגל רק ממשיכות במלאכה.

 2. חיפה היתה תמיד יפה יותר מתל אביב. בעיני תל אביב עולה מלאה הבנינים צפופה ומלאה בחתולים ברחובות בכל פינה ואין רחוב נקי.. חיפה יש יערות טבע יפים. הנוף מדהים. כל הצעירים בחרו להם לגור שם רק בגלל מרכזי הייטק. . חברה פתוחה לכל
  מעבר מקובל. יוקר המחיה מרקיע לשחקים. שכר דירה בגבול משכורת בדירה בינוי ית מעל ,7500 וגדולה מעל שלושים אלף לחודש. הרב. חזרו לבתי ההורים . כי.נגמרו להם התקציבים. . החיפה אפשר לחיות ולגדל ילדים .בתל אביב טוב לגדל רק כלבים.חתולים.

 3. עצוב אבל אין שום סיבה טובה לגור בחיפה. מלוכלכת, מוזנחת, מערב פרוע ברחובות, בתי ספר מתפוררים ועירייה שרק אלוהים יודע מה היא עושה עם ארבעה מיליארד שקלים כל שנה.

 4. זאת שיטה קלאסית של עיריות, לזייף הרשמה נמוכה למוסדות חינוך שהם רוצים לסגור. עשו את זה גם לאלומות הדמוקרטי בנתניה, אחרי הבטחות לצמוח לחטיבה מהיסודי. ולעוד רבים וטובים. במקום להיות גברים ולהגיד למה הם באמת סוגרים את בית הספר ומה הם מתכננים במקום- משקרים להורים ולתלמידים, ואותו שקר קבוע. כל פעם שאומרים לך שהייתה הרשמה נמוכה לאיזה תיכון או יסודי ובגלל זה סוגרים, תדע לך שהעירייה החליטה לסגור ויהי מה, גם מאתיים נרשמים לא יזיזו לה.

 5. מצד אחד עושים פינוי בינוי בנוה דוד ובניית שלב נוסף ברמת הנשיא שיוסיפו מאות ילדים שצריכים בתי ספר מצד שני לא פותחים בית ספר תיכון.
  ככה פועלת עירייה לא שפויה.

 6. מצד עחד יושים פינוי בינוי בנוה דוד ובניית שלב נוסף ברמת הנשיא שיוסיפו מאות ילדים שצריכים בתי ספר מצד שני לא פותחים בית ספר תיכון.
  ככה פועלת עירייה לא שפויה.

 7. אייל ראש העיר חייב לעשות דברים ובמהירות ולא לתת לסביבה להתיישן. דבר שנשאר מוזנח . ריק , ושומם. גורם לטיפוסים מפוקפקים כמו הומלסים. מאוד מסוכן המקום כזה. ולען צריך לחשוב איך לנצל את המקום הזה אסור שישאר פרוץ קול קורא לפורץ . לי היה עצוב לראות את בית הספר שלי בכור. ביררתי הסבירו כי. האוכלוסיה מסביב כולם מובגרים. ולען נעצר. שם הילודה. .כואב הלב. ראש. עיר היה צריך לתכנן על היום המחר הונה דירות חדשות . והיום ראש העיר יונה יהב מציא זאת.

 8. לדעתי עיריית חיפה צריכה לקיים אהטתה. שבת שלום ומבורך לכולם

 9. הבן שלי לומד בבית הספר ועולה לכיתה יוד לא ייתכן שלא ימשיכו בבית הספר שצומח שכול התלמידים שהובטח לנו ולילדים שהבטיחו לנו ההורים ולתלמידים שיכינו אותם לבגרויות ועכשיובמחי יד יבטלו את מה שהבטיחו לנו ההורים והתלמידים לא יקוים ואני בעד השבתת הלימודים לכמה זמן שצריך

 10. המבנה הזה לא מתאים להיות תיכון. עדיף לילדים שיהיו להם יותר אפשרויות בחירה ואפשרויות חברתיות. הם יפסידו מזה שיהיו כיתה אחת או שתיים בתיכון. לא יהיו מספיק מגמות, יחידות לימוד מתאימות וכולי. בהרבה מקומות יש חטיבה נפרדת מתיכון כך שהמעבר לבי"ס גדול סביר והגיוני.

 11. חיפה עיר הקשישים שמתעללת במשפחות צעירות
  ככה ראש העיר י.י. סגר לפני 10 שנים 6 בתי ספר ממלכתיים כמו הקישון ומעלה הכרמל כי היו "רק" 150 נרשמים ולא 200. ביטלו את האפשרות לרישום כלל-אזורי ואז סיפרו שאין מספיק נרשמים בדיוק כמו ברמת הנשיא. ומיד העבירו את המבנים לציבור החרדי שם משום מה כן אפשר לפתוח בית ספר עם פחות מ-200 תלמידים. הבנתם. ככה הם גונבים אותנו.
  ברמת הנשיא מצד אחד עושים פינוי בינוי ומוסיפים מאות משפחות ומצד שני גורמים להן להסיע תלמידים הרחק מהשכונה או להידרש לסכומי עתק בחינוך פרטי. ככה מבריחים משפחות מחיפה. עיר הקשישים – לא רוצה עוד תיכונים. מעמסה כלכלית הכסף דרוש לפנסיות הענקיות של גמלאיי העיריה.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

חיפה גבר כבן 70 נמשה מהמים ללא הכרה

מאיחוד הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה בהחייאה בדקות אלו על גבר כבן 70 שנמשה מהמים ללא הכרה בחוף הכרמל בחיפה....

קרית אתא: בת שנתיים במצב בינוני לאחר שטבעה

מאיחוד הצלה הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע לילדה (כבת שנתיים) שנמשתה מהבריכה בחצר ביתה ברחוב זלמן שניאור בקרית...

קייטנת אנגלית קטנה ומיוחדת בחיפה – לגילאי 5-12 • קיץ 2024

פעילות של כיף הנאה ולימוד אנגלית: 21/07-08/08/24 • 15 ימי קייטנה 11-15/08/24 אופציה לשבוע נוסף לפרטים והרשמה – שוש קולין: 04-8364464, 052-3324117 קייטנת אנגלית מיוחדת במינה צוות מדריכים...

אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה והוראות פיקוד העורף נדחתה לאחרונה מלפני חודשיים, נוטלים חלק אלפי מאמינים מהעדה הנוצרית שהגיעו מכל...

כריכים מיוחדים ליום הפיקניק הבין לאומי

עטפו טעמים ושמחה לסלסלה שלכם עם מתכוני כריכים מעוררי השראה ליום הפיקניק הבין-לאומי! בין פיתה מלאה בטעמים, לחם גזר ניחוחי ולחם שיבולת שועל מפתה,...