קריית אתא מקבלת את פניה של ספיר כהן ששוחררה מהשבי

ספיר כהן מקרית אתא *ששוחררה משבי החמאס: "קרו לי ניסים ויש אנשים שהניסים פסחו עליהם". ראש העיר קרית אתא יעקב פרץ: "ספיר את האור של חג החנוכה בעיר שלנו".

קבלת פנים התקיימה ביום ד' ה 14.12.23 לתושבת העיר ספיר כהן שנחטפה יחד עם בן זוגה סשה טרופנוב בעת שהתארחו בשבת ה-7 באקטובר בקיבוץ ניר עוז שבו מתגוררים הוריו של סשה שעדיין מוחזק בשבי החמאס.

קבלת הפנים לספיר כהן מקרית אתא ששוחררה משבי החמאס ◄ צפו 


ראש העיר קרית אתא יעקב פרץ, שליווה באופן אישי את משפחתה של ספיר כהן מיום החטיפה, ברך אותה:

תושבי העיר התפללו לשלומך ולשלום כל החטופים והשבויים וכולנו מאושרים מחזרתך הביתה. חג החנוכה מסמל את הניצחון של האור על החושך ושיבתך הביתה מסמלת את האור, את בבית. אנחנו כל כך שמחים לראות אותך בריאה ושלמה. אנחנו מתפללים שהאור יביא את כל החטופים והחטופות במהרה הביתה. רצינו לראות בבית גם את בן העיר אופיר צרפתי ז"ל, אך לצערנו קיבלנו את הבשורה הקשה על כך שנרצח וליבנו עם משפחתו.

הבוקר שמענו על האובדן הקשה של לוחמינו וליבנו עם המשפחות השכולות ואנחנו מאחלים החלמה לפצועים.אנחנו עדים למחיר החיים הכבד שהמלחמה הנוראה שנכפתה עלינו גובה מאיתנו. אין לנו ברירה, זאת מלחמה על עצמאותנו, כי אין לנו ארץ אחרת.
ראש העיר קרית אתא יעקב פרץ עם ספיר כהן (צילום: קריית אתא)
ראש העיר קרית אתא יעקב פרץ עם ספיר כהן (צילום: קריית אתא)

ספיר כהן סיפרה על רגעי החטיפה:

10 מחבלי חמאס גלגלו אותי מהשמיכה והובילו את סשה ואותי בנפרד. העלו אותי על אופנוע ובדרך תושבים בעזה עמדו עם מקלות, צרחו וזרקו עליי סיגריות. ניסיתי להגן על עצמי.
במהלך השבי, היו ימים שלא ידעתי אם אצליח לשרוד. אני לא יכולה להרחיב יותר מדיי, אבל המנהרות שיש שם זה דבר מטורף. תודה לאלוהים שניצלתי ואני מקווה שהמדינה תחזיר את החטופים והחטופות שנשארו שם.

אלי כהן, אביה של ספיר, אמר:

"אני מבקש להודות לראש העיר יעקב פרץ ולצוות לשכתו שהיו איתנו בקשר יום יומי ודרשו בשלומנו וביקשו והציעו לדאוג לכל מה שאנחנו צריכים. עברנו תקופה קשה. נס גדול היה פה שאי אפשר להגדיר אותו במילים. ניסינו להדחיק את הסיטואציה הקשה והתפללנו כל יום. למדנו הרבה בתקופה הזאת על האהבת חינם. למדנו מה זאת אהבה ואנחנו רואים אותה כל יום. זה מרגש. תודה רבה לכולם."

* האם, זיוה כהן, הקריאה כהודיה את מזמור לתודה ק' בתהילים ורגשה בדבריה את המשתתפים.

האפליקציה של חי פֹּה…

(מימין לשמאל) הרב אליהו מיימון, הרב יוסף חיים פרץ, הרב חיים שלמה דיסקין,ראש העיר יעקב פרץ, ספיר כהן, אלי כהן (צילום: קריית אתא)
(מימין לשמאל) הרב אליהו מיימון, הרב יוסף חיים פרץ, הרב חיים שלמה דיסקין,ראש העיר יעקב פרץ, ספיר כהן, אלי כהן (צילום: קריית אתא)

בטקס קבלת הפנים שנערך במועדון הנוער העירוני ושכלל גם טקס הדלקת נר שביעי של חנוכה, השתתפו:

  • הרבנים הראשיים של העיר הרב אברהם דיסקין והרב אליהו מימון
  • סגן ומ"מ ראש העיר עו"ד מימון טולדנו
  • סגן ראש העיר אריה מייזלס
  • הרב חיים יוסף פרץ
  • המתינו לספיר חניכי תנועות הנוער שקיבלו אותה בשירה ודגלי ישראל ורבים מבני משפחתה
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. פלקו אמר/ה

    איזה כייף לראות אותך בבית ירדו לי דמעות מאושר כל הכבוד ליעקוב פרץ ראש העיר במעמד המכובד

הגיבו כאן לכתבה