שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

בפעם השלישית(!) בחצי שנה נהרס הרחוב בחיפה ונבנה מחדש

(חי פה) – תושבי בורוכוב בחיפה טוענים כי ברחוב מתקיימות עבודות תשתית שחוזרות על עצמן שוב ושוב עד כי התחושה היא שה "לא יסתיימו לעולם". "לדבריהם, הם אינם מצליחים למצוא היגיון באופן התנהלות העבודות, שכן, בתוך תקופה של חצי שנה נהרס הרחוב ותוקן כבר שלוש פעמים, וזה עדיין לא הסוף…

עבודות בלתי נגמרות ברחוב בורוכוב (צילום: חי פה בשטח)

בסביבות סוף חודש אפריל ותחילת מאי השנה, החלו עבודות להחלפת תשתיות המים ברחוב בורוכוב בחיפה. העבודות, שארכו כשלושה חודשים וחצי, הסתיימו בחודש יולי האחרון ומיד בסיומן נבנתה מדרכה חדשה.
תושבי הרחוב מספרים כי רק מספר ימים לאחר מכן, שוב הגיעו פועלים לרחוב, הרסו את המדרכה ואז בנו אותה מחדש.

בורוכוב – העבודות ברחוב הצר לא נגמרות (צילום: חי פה בשטח)

למרבה ההפתעה, כך מספרים תושבים, רק לפני כחודש וחצי, שוב הופיעו פועלים ברחוב והחלו בעבודה ובחפירות ממושכות, שהתבצעו במשך מספר שבועות ולאורך כל שעות היום. הפעם בוצעו העבודות בצדו השני של הרחוב, אך התושבים מספרים שהופתעו מעצם תחילתן, שכן, לדבריהם, לא קיבלו כל הודעה מראש לגביהן. זאת ועוד, עפ"י המצוין בשלט שהוצב בכניסה לרחוב, עבודות התשתית בבורוכוב אמורות היו להסתיים לפני זמן רב, לכן הניחו כי הושלמו כבר בחודש יולי.

בורוכוב – העבודות ברחוב הצר לא נגמרות (צילום: חי פה בשטח)

פעם שלישית גלידה?

אחד התושבים סיפר לחי פה, כי לאחרונה שוב הגיעו פועלים לרחוב (בפעם השלישית!) וזאת מבלי שקיבלו התראה מראש בפרק זמן סביר. הוא הוסיף עוד כי לתושבים נאמר כי העבודות עתידות להימשך כחודש וחצי, בהם תחודשנה המדרכות בצדו הזוגי של הרחוב (בדיוק אותן המדרכות שהעבודה עליהן הסתיימה בחודש יולי), ולאחר מכן הכוונה שוב יסלל הכביש (שלא ברור אם מדובר על הכביש כולו – ודאי כשבפעמים הקודמות בהן פורק הכביש ונסלל מחדש, הדבר נעשה בקטעים המסוימים בהם התבצעו העבודות).

שוב עבודות בבורוכוב (צילום: חי פה בשטח)

"במצטבר, כחצי מהזמן בחצי השנה האחרונה יש פה עבודות" אומר התושב. "עכשיו ההרגשה היא שאלה עבודות שפשוט חוזרות על עצמן, וזה ללא קשר לעובדה שלא הודיעו עליהן מספיק זמן מראש. הודיעו רק זמן ממש קצר לפני שהתחילו לעבוד (כשבוע), וזה מאוד חסר התחשבות כי רבים מדיירי הרחוב שוכרים את הדירות ואפשר להניח שלפחות חלקם היה בוחר שלא להתגורר כאן, לו ידעו שזמן כה ארוך מתקופת השכירות שלהם ילווה בעבודות ברחוב, קל וחומר כשהתחושה היא שזה לא נגמר אף פעם וחוזרים על זה שוב ושוב", הוא אומר וממשיך: "זה די תמוה שעבודות כאלה, שנמשכות כ"כ הרבה זמן, מופיעות כאילו משום מקום ובהתראה כל כך קצרה, זה מעלה שאלות".

עבודות רחוב בורוכוב (צילום: חי פה בשטח)

"איזה אינטרס זה משרת?" הוא תוהה ושואל: "למה חוסמים שוב ושוב את הרחוב? האם יש לכך סיבה מוצדקת? האם זו הסיבה שתעריפי הארנונה והמים ממשיכים לעלות כל הזמן? בגלל ניצול בזבזני ולא נכון של משאבים? אני באמת שואל את עצמי אם לא היה ניתן לקצץ בשליש את התקציב שכיום משמש לתחזוקת התשתיות ואת הכסף הזה להפנות למקומות יותר נחוצים", הוא אומר.

"ניסיתי לברר קצת, לקבל תשובות מהעירייה, אבל קיבלתי את ההרגשה שהם לא כ"כ רוצים לספק תשובות, אלא רק זורקים אחריות ממקום למקום. בסוף נשארתי ללא תשובות".

בורוכוב – שוב עובדים וחוסמים חלק מהרחוב (צילום: חי פה בשטח)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:
"עיריית חיפה מבצעת ברחוב בורוכוב מהלך כולל לשיקום המדרכות והכביש לאורך הרחוב. באחד המקטעים נאלצה העירייה להפסיק את עבודתה באופן זמני בשל איתור קו תשתיות נפט העובר במקום. בימים האחרונים קיבלה העירייה אישור להמשיך את העבודות והן תושלמנה במהלך השבועיים הקרובים".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

25 תגובות

 1. קליש לא שייכת לאנשי סמוך .אבל היא הרבה כל חלקה טובה. די נמאס נבחר במשהו אחר רק אנחנו אותה. אנחנו צריכים מי שתורם לעיר. תמיד יהיו אלה שאיננו מבמוך בכל המפלגות זה קורה ולא המפלגה אחת ,🫣

 2. אכן אני גרה בחיפה מאז שנות החמישים וכאן אפשר לפגוש את אנשי ה סמוך ובכל מחלקה קרוביהם של …
  הפעם לא אצביע עבור ה"עבר" שרק הכניס אותנו יותר עמוק בבוץ.

 3. זה בכול עיר קורא גם בקריות אחרי שגומרים את כול העבודה בשבוע ככה פתאום מחליטים לשנות משהו או להוסיף וחוזר על עצמו

 4. זו הבשורה העיקרית העולה מסיפור העבודות – במהלך העבודה גילוי בבורוכוב נפט…
  פשוט לא להאמין כי גילוי מהפכני שכזה הוסתר מהציבור.
  מוזר רק שהנפט שנתגלה הוא מזוכך – ממש נס פח השמן – אבל זו חנוכה.

 5. בפעם הראשונה .הייתה טעות בתיכנון ההנדסי.בפעם השנייה פתחו כי שכחו אם תקנו את התיכנון ההנדסי.בפעם השלישית לאחר שעשו ספירת פועלים יתברר שפועל אחד נעלם.פתחו לא מצאו אותו.הוי עיריית חיפה .אתם עובדים במתכונת של 1948 .חברים.אנחנו ב2023.

 6. כל העבודות ברחוב בורוכוב בדיוק מול בית הכנסת. שכונה שהולכת ומתחרדת. רחוב צר, כל הזמן בשיפוצים, אין כביש, אין מדרכות, מחסומים למניעת חנייה, ובודאי אין אפשרות למעבר הולכי רגל…. בקיצור כל רצונם לסגור את הרחוב לתנועה ובטח לתנועת מכוניות. מה לא ברור כאן?

 7. אדם מסכן. זה מה שאתה מלכלך , כנראה כך כל חייך. עלוב נפש ככה אומר. עבדתי בתחילה בסכומים קטנים אבל העיקר לעבוד ולא לקבל תרומות ומזה לחיות. מי שמגיב ככה הוא שונא כל מה שסובב אותו. מה שאתה אדם מזיק. זה מה שאתה . הצלחת להרגיז אותי ברמות גבוהות. לעולם לא הגבתי תגובה כזאת כנראה שמגיע לך. איך אומרים חבריך לך למי שינענע אותך !

 8. אדם מסכן. זה מה שאתה מלכלך , כנראה כך כל חייך. עלוב נפש ככה אומר. עבדתי בתחילה בסכומים קטנים אבל העיקר לעבוד ולא לקבל תרומות ומזה לחיות. מי שמגיב ככה הוא שונא כל מה שסובב אותו. מה שאתה אדם מזיק. זה מה שאתה . איך אומרים חבריך לך למי שינענע אותך !

 9. חיה בסרט א.א. חיפה.. עוד מושחתת… 40 שנה בעירייה אכלה עוגה ואמרה בשקט תודה כי המשכורת דופקת.. כוונות טובות אבל לא רצוניות.. כלומניקים.. לפעמים בן אדם לא מבין כמה הוא מזיק

 10. אילן בורנשטיין ממש נורא מה שכתבת . בגלל אנשים כמוך תראה לאן הגענו. תראה איך העיר נראית הרוסה לגמרי. איך התחיל שאנשים ליכלכו על עובדי העיריה . שאינם עובדים ורק מסתובבים ברחובות ודרשתם לפיטורי עובדים הרבים בעיריה. נבחרה עינת קליש. היא ממש קיצצה הכל המחלקות. המקום נהפך למקום לא נעים . כי העובדים הרגישו לא נעים כי עקבו אחריהם. אני עבדתי בעיריה כמעט 40 שנה. העובדים היו מאוד משקעים ונתנו שעות שלא קיבלו תרומה . האווירה היתה נעימה . הוכחה שאנשים השקיעו עירית חיפה זכתה כעיר הטובה ביותר והרבה אגפים זכו לתעודות הצטיינות מהדלטון המקומיו זכו להערכה רבה. כולם קיבלו תמורה . אני היכן שעבדתי תושבים היו באים בשאלות רבות ובעזרה .ואף הודו לנו מאוד על התמיכה רבה בהם. והיום עובדים רבים עזבו את מקום העבודה שנהפך לא נעים . ואלה שנשארו מרגישים מותשים. אז מה עשיתם פגעתם! מה שהיה מקום הצלחה הרסתם!

 11. זה שנעשה כל כמה חודשים את הרחוב. לזה קוראים הרשלה. בעיריה עובדים מנהלים שכנראה מאשרים החלטות מבלי להבין שאותו תיקון שנעשה יעשה שוב. וזה כמובן נקרא בזבוז כספי הציבור שכן צריך לחקור מדוע זה חוזר על עצמו התיקון ברחוב בורכוב. התיקון עולה הון. יכול להיות שאותה חברה זכתה פעמיים יתכן בכוונה. ויש מצב שהחברה עשתה תיקון הכביש בפעם הראשונה .כנראה תיקון לא מוצלח נראה שהתגלה פיצוצים בכביש והם נדרשו לתקן את הפיצוצים.

 12. חיפאי יקר, יפה דיברת, יפה הסברת. אבל, בלשון עדינה ומלטפת. בפועל המצב כאן בחיפה הוא גרוע הרבה יותר והגיע לשפל חסר תקדים. השחיתות הורסת את כל העיר ומייצרת קטסטרופה נוראית. חיפה דוהרת לאיכות חיים ברמה אפס, ללא פתרונות תחבורה, עם דירות חדשות ברמת חיים גרועה ביותר. ההפך מבניה ירוקה, תלות מוחלטת בשימוש ברכב פרטי, בזבוז אנרגיה ומשאבים והרס הסביבה. הפרויקטים של פינוי בינוי מזמנים לנו קטסטרופה שלא תאמן, יש שם חברים שהולכים לעשות שם הרבה כסף, תוך הרס טוטאלי של איכות החיים בחיפה הקמת שכונות סלאמס ללא תשתיות ותוך יצירת מחסור בלתי מתקבל על הדעת של שטחי ציבור.

 13. בזמנו שיפצו את ככר הנשיא החורשה. פתחו את המדרכות ביחד בשני הצדדים. את הככר בנו 3 פעמים. עשו שם חומה. הרסו אותה ובנו שוב באותו הגובה רק עם סוג אבן אחר. ממש כך. העניין מתועד אצלי. במחלקת דרכים הסבירו לי משהו על 'תקנים' של משרד התחבורה. ברור מאד כי כבר מספר עשורים העיר הזו רקובה מהיסוד. אין תכנון, אין תחזוקה, הזנחה קשה ביותר ברוב הפינות של העיר. כל השטחים הפתוחים כולם מלאים גרוטאות, פסולת בנין וזוהמה. ממש כולם, כולל הוואדיות. פשוט עצוב נורא. אבל תבינו… יש כאן ראשי מחלקות ומשפחות שמתפרנסות נהדר מהחלם הזה כבר 30 שנה בערך. מדובר במאות אנשים שיושבים בתפקידי מפתח חלקם במגזר הפרטי שמשרת את העיריה והם למעשה השולטים בעיר, ולא ראש העיריה. הם לעולם לא יפסיקו לשמן אחד השני, לעולם. הכל כשר, מוכשר ומאושר ביניהם בחסות הסמכות שניתנה בידי העובדים של המגזר הציבורי. ותשכחו ממבקר המדינה או הממשלה. זה לא מעניין אף אחד. עירית חיפה היא עיריה מסואבת ומרקיבה עד לשד עצמותיה. לא בדיוק שחיתות קלאסית, אלא חוסר יעילות וסחבת מכוונים בהסוואה ממלכתית, כי יש המון מרוויחים. עשיית מינימום 7 פעמים במקסימום משאבים. אולי עוד 30 שנה משהו ישתנה פה. אולי. אני בספק רב. לטעמי, חיפה כבר אבודה ובדרך להפוך לגוש בטון אחד עצום, מטונף, פקוק ומכוער בלי טיפת טבע ואופי. עוד 30 שנה.

 14. מדובר באוכח6סייה חרדית מתרחבת בנווה שאנן , דמקבלת תקציבי עתק ממשרד השיכון והממשלה המושחתת שהוקמה כאן , אז כמובן שהכסף משרת את קבלני התשתיות והעפר …..על חשבון החמורים שמשרתים אותם בכנעה….לצאת מייד לרחובות ולהבעיר את השכונה הזו!!!¡

 15. העירייה אינה יודעת אילו תשתיות מונחות לה מתחת לכבישים והמדרכות ?
  מי מפעל שם בעבודתו?
  היכן משרד מהנדס העיר?
  מי המרוויח העיקרי מכל העבודות הכפולות האלו?
  עירייה שקיוסק אינה מסוגלת לנהל!

 16. ישו עבודות בלי לבדוק איזה תשתיות עוברות מתחת.. ככה זה כשהעירייה מוגדרת במשרד הפנים הכי גרועה בפיתוח הון אנושי
  והעלויות כמובן "עלינו"

 17. לדעתי מהכתבה עולה ריח של שחיתות! עניים בישראל חייבים לעזוב את הארץ בגלל גנבת כספים !

 18. הביטוי במקורו הינו: "3rd time I scream" ולא "3rs time ice cream" – לעניין "פעם שלישית גלידה".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

תקלה בכרמלית 17/06/24

עדכון לשעה 19:50 הכרמלית חזרה לפעול 17:46 הכרמלית לא עובדת עקב תקלה. עם סיום התקלה נעדכן.

בן 33 נעצר בחשד לביצוע אונס

(חי פה) - שוטרי תחנת חיפה עצרו תושב טירת הכרמל בחשד לביצוע אונס מהמשטרה נמסר לחי פה תאיד החדשות: שוטרי תחנת חיפה פתחו בחקירה בתחילת...

קונפרס ליג: מכבי חיפה תארח את משחקי הבית שלה בלודג' בפולין

בקרוב קבוצת מכבי חיפה תחל את משחקיה במסגרת מוקדמות ה"קונפרנס ליג". הסיבוב השני שיתקיים ביום חמישי ב-25/07/24 ומשחק הגומלין שלו יהיה בדיוק בשבוע שלאחר...

המזהם משלם • ספינה ליברית נקנסה בחיפה

(חי פה) - חברת הספנות Sea Trinity Shipping LTD ומכונאי האונייה נקנסו בסך כולל של 120,000 ש"ח בצירוף מאסר על תנאי לחברת הספנות. זאת...

חזירי חיפה עדיין כאן • האם ראש העיר יקיים את הבטחתו? ◄ צפו

(חי פה) - יונה יהב, שחזר לאחרונה לתפקיד ראש העיר של חיפה, הבטיח, כזכור, כי בתוך חודש ימים בלבד, יטופל מטרד חזירי הבר בעיר....