אמני ישראל בקליפ "עם אחד שיר אחד 7.10.23" ◄ צפו

אמני ישראל בקליפ "עם אחד שיר אחד 7.10.23" (צילום: גיא זלצר)

שלומי סמוכה מטירת כרמל קיבץ את אמני ישראל ל"עם אחד שיר אחד 7.10.23"

ימים קשים, לא פשוטים ומאתגרים עוברים על כולנו, בעקבות המלחמה וירי הטילים על ישראל. אנחנו במלחמה, מלחמה קשה מאוד שכבר חורטת בנו צלקות שנישא כל ימינו, יהיו צלקות נוספות. אנו מייחלים להחזרת החטופים והשבויים במהרה הביתה, החלמה מהירה לפצועים וליבינו עם משפחת השכול כולה. אנחנו עם ישראל כאן ונישאר כאן לעד. כי "אין לנו ארץ אחרת" ו"את המנגינה הזאת, אי אפשר להפסיק". 

והשבוע, נחשף השיר והקליפ המלא והמרגש "אמני ישראל – עם אחד שיר אחד 7.10.2023", מי שהיה אחד האחראים שניהל ביד רמה את כל מיזם מבורך זה הוא המפיק שלומי סמוכה, מטירת כרמל שקיבץ אליו את מיטב אמני ושחקני ישראל שנפגשו באולפן הקלטות, הקליטו וצילמו את הביצוע המחודש לשיר "עם אחד שיר אחד" שבמקור משנת 1985, הם שרו אותו ביחד עם ילדי העוטף וילדים עם צרכים מיוחדים.

אמני ישראל בקליפ "עם אחד שיר אחד 7.10.23" (צילום: עופר מנחם תקשורת ויחסי ציבור)
אמני ישראל בקליפ "עם אחד שיר אחד 7.10.23" (צילום: עופר מנחם תקשורת ויחסי ציבור)

"עם אחד שיר אחד 7.10.23"

בית חדש בעקבות מלחמת ׳חרבות ברזל׳

השיר החדש הוא להעצמה ואיחוד העם בתקופה כל כך קשה וחיזוק וחיבוק לאנשי העוטף. בתוך כך, יש לציין כי לראשונה מאז 1985 כותב השיר המקורי אלון אבידר הוסיף לשיר בית חדש בעקבות מלחמת ׳חרבות ברזל׳. את השיר החדש הפיק מוזיקלית דוד קריבושי שהיה אחראי גם לגרסת המקור משנת 1985. 

אמני ישראל בקליפ "עם אחד שיר אחד 7.10.23" (צילום: גיא זלצר)
אמני ישראל בקליפ "עם אחד שיר אחד 7.10.23" (צילום: גיא זלצר)

מילות הבית החדש שנוסף, להלן:

היום השיר שלנו יוצא מתוך כאב, והנתח יזכור את מותו של הלב, אז ירדו מלאכים, מרומו של עולם, ובראו את היחד למען כולם. והיחד הזה, שהוא פאר הבריאה, עוד יבנה את אשר מתוכנו נהיה, ונחיה את עצמנו ביחד כעם, כה אמר המלאך כראה אותי שם.

אמני ישראל רבים ושחקנים התקבצו למפגש המרגש

אמני ישראל רבים ושחקנים התקבצו למפגש המרגש של השיר בביצועו החדש, בהם: אביבה אבידן, אווילין הגואל, אופירה גלוסקא, אורי הרפז, איילה אינגדשט, אנסמבל שווים כפר סבא, אסף אשתר, אריק משעלי, גילה אלמגור אגמון, גילי בא לבקר, דוד חיים, דורית ראובני, דילן דרור ואמילי, דנה לפידות, דפנה ארמוני, הרכב מנצח ראש העין, הטיש הגדול משה להב, ורדינה כהן, חנה לסלאו, חני נחמיאס, טל שגב, יהודה אליאס, יפעת תעשה, יעל שקד, לירון איש האווירון, לאה שבת, להקת שלוה, ליאור אלמליח, מורן מזור, מיי פיינגולד, מיכאל בן דוד, מיקה קרני, מיקי קם, סגיב כהן, סהר טויטו, סוזי מילר, סופי צדקה, עופר ומאור, ציפי שביט, רבקה מיכאלי, רובי לוי, רובי פורת שובל, רוחמה רז, שולה חן, שימי תבורי, שין שין, שלומי סמוכה, שני שגג, שרון חזיז, קצפת ותות.

עם סיום ההקלטות והצילומים, התפנה שלומי סמוכה, ואמר בהתרגשות רבה:

פרוייקט חשוב והענק הזה שעשיתי ממש ביומיים וב-5 שעות של אולפן וצילומים היה בזכות המון אנשים טובים באמצע הדרך, אנשים כל כך מוכשרים שהגיעו בכל כוחם! השיר להעצמה ואיחוד העם בתקופה כל כך קשה וחיזוק וחיבוק לאנשי העוטף לזיכרם של הנרצחים ולחיבוק חזק של משפחות הנרצחים ולזיכרו של בן דודתי אופיר ירון ז"ל שנפל במלחמה קשה הזו.

תודה ענקית מקרב לב לכל האמנים, חבריי וחברותיי היקרים שנענו לי בטלפון אחד ובאו בהתנדבות מלאה בסבלנות אינסופית וברגישות רבה אני כל כך אוהב אתכם! כוחינו באחדותינו ורק ביחד ננצח! ה' עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן, ה' יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם.
אמני ישראל בקליפ "עם אחד שיר אחד 7.10.23" (צילום: גיא זלצר)
אמני ישראל בקליפ "עם אחד שיר אחד 7.10.23" (צילום: גיא זלצר)

"עם אחד שיר אחד 7.10.23"

את הרעיון להקלטת השיר החדש הביא עופר מנחם ועל ההפקה וגיוס האמנים שקד לילות כימים, שלומי סמוכה מטירת כרמל. עוד נוסיף כי במהלך הצילומים לבש כל אמן גם שרשרת דיסקית שכתוב עליה "עם אחד שיר אחד 7.10.23" כשם השיר, אותה תרם יוסי גרף אדרי. כמו-כן כל האמנים והשחקנים וכל אנשי הצוות הרבים שלקחו חלק בכל פרויקט מבורך וחשוב זה נרתמו בהתנדבות מלאה וכל ההכנסות מהשיר הן למען תושבי העוטף ושיקום העוטף. 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. יהודייה אמר/ה

    לא מוזר שהם שרים שיר ישראלי וחלקם אומרים שהם תומכים בפלסטינים המסכנים???

הגיבו כאן לכתבה