כלל מסגרות החינוך במחוז צפון חוזרות ללימודים פרונטליים • יום א׳ ה-12.11.23

חוזרים ללימודים - ארכיון (צילום: דוברות המשטרה)

על פי הנחיות פקע"ר, מדרג הלמידה במחוז חיפה הינה בצבע ירוק, קרי: הכי מוגן שיש. על כן, בתום שבוע שעבר, ניתנה הנחייה שהלמידה ברחבי מוסדות החינוך במחוז יפעלו בהתאם למערכת החינוך שבשגרה החל מהשבוע (ה 12-18.11.23).

מיפוי מחוזי:

 • "מרכזי יחד"- 26 מרכזי קליטה ימשיכו את פעילותם החינוכית תוך המשך התייעלות במתן המענים לצרכים העולים מהשטח באופן שוטף. אנשי החינוך במחוז יחד עם מתנדבים מעשירים את הפעילות הלימודית ומתאימים את התכנים ואופי השיעורים כך שיותאמו לגילאי התלמידים.

  גם השבוע חלקם הגדול של התלמידים ילמדו בתוך מוסדות חינוך ברחבי המחוז אליהם שובצו בסיוע של הרשויות המקומיות.

 • הקמת בתי ספר – אנו מתקדמים במהלך להקמת 2 בתי"ס ייעודיים (חינוך יסודי ועל יסודי) שיפתחו במ.א חוף כרמל עבור תלמידים מפונים. המטרה היא להחזיר את התלמידים למסגרת בית ספרית לטווח הזמן הארוך.

 • קליטת תלמידים במוסדות חינוך – גם השבוע תלמידים רבים מפונים מיישובי הדרום והצפון ימשיכו ללמוד במוסדות חינוך במחוז חיפה. צוותי החינוך בבתי הספר הקולטים מחבקים את התלמידים הנקלטים ונותנים מענה לאתגרי הקליטה של והצרכים הלימודיים, החברתיים והרגשיים שלהם ושל כלל תלמידיכם במשימה לשמור על חוסן אישי וקהילתי. התלמידים הנקלטים מקבלים שגרה חדשה שתעניק להם מידה של ודאות ויציבות ותסייע להם בהתמודדות עם המציאות.

 • מעונות יום – משרד החינוך יחל לממן באופן מלא את המסגרות החלופיות לפעוטות עד גיל 3, שמשפחותיהם נאלצו להתפנות מבתיהם בשל המלחמה. המימון יינתן לאורך כל שהותה של המשפחה במוקדי הקליטה והאירוח, הרחק מביתה. בנוסף, יבנה מתווה סיוע למעונות היום והמשפחתונים המסובסדים, כדי שההורים שילדיהם מתחנכים במסגרות אלה בכל רחבי הארץ לא יישאו בנטל התשלום עבור הימים בהם לא התקיימה פעילות, נוכח המצב הביטחוני.

 • חינוך בלתי פורמלי- מערכת החינוך המחוזית נערכת לבניית פעילויות פנאי אחר הצהריים עבור הילדים והנוער במרכזי המפונים. השבוע נדייק את התכנית המערכתית השותפים לה רשויות מקומיות, מינהל חברה ונוער ואגף ילדים ונוער בסיכון שחברו יחד לטובת מתן מענה לילדי משפחות המפונים השוהים ברשויות ברחבי המחוז, זאת כדי לספק לבני הנוער מענה רגשי, חברתי חינוכי ערכי והפגתי לאורך השבועות הקרובים.

  התכנית תספק לבני הנוער ממשפחות המפונים לעסוק בפעילות חוגית ענפה ולנקיטת יוזמה חברתית, ובכך למנוע מהם תופעות לא רצויות של שוטטות, חוסר מעש, הסתגרות, חשיפה לחומרים מסוכנים וחשיפה לגורמי סיכון. התכנית תכלול צוותים מקצועיים בעלי הכשרה מותאמת, שיהווה עבורם מבוגר משמעותי ונוכח, יעניקו להם אוזן קשבת ותחושת בטחון, יטעו בהם אמון ויאתרו מי מהם זקוק לסיוע, לתמיכה ולליווי מקרוב.

 • המשרד הפיץ הנחיות אישור חידוש פעילות חוץ בית ספריות טיולים והפגה – במגבלות הביטחון בכפוף לתנאים והכללים שפורטו במסמך – נא לפעול על פי ההנחיות.

 • המשרד הפיץ גם הנחיות מחודשות עבור אישור הסעות תלמידים מפונים מהדרום והצפון – המסמך בא לסייע לרשויות בהפעלת מערך ההסעות עבורם – המסמך הופץ.

 • התנדבות- בני נוער וצוותי חינוך רבים ממשיכים בהתנדבות בחקלאות והתנדבות למען הקהילה כחלק מהבניית התמיכה והחוסן חברתי קהילתי.

 • ביטול משלחות לפולין – נוכח המלחמה הודענו למנהלי מוסדות חינוך על ביטול משלחות התלמידים למשלחות לפולין המתוכננות לצאת במועד החורף הקרוב. מדובר ב-215 משלחות בכלל הארץ.

  ההחלטה על ביטול המסעות התקבלה על רקע המצב הביטחוני, ונוכח היקף אירועי האנטישמיות ברחבי העולם. כמו כן, ביטול המשלחות בשלב זה ימנע נזק כלכלי להורים, שילדיהם מתוכננים לצאת למשלחות, ולספקים השונים בתחום שירותי התעופה, האירוח והלינה למשלחות.

 • ביקורים – גם השבוע אמשיך בביקורים במרכזים החינוכיים ובמסודות החינוך במחוז חיפה שקלטו תלמידים ממרכזי יחד, כדי לעמוד מקרוב על תהליך קליטת המשפחות המפונות כדי לדייק את הצרכים.

בברכה לימים שקטים 🇮🇱

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. אלי אמר/ה

  מבלבל את השכל. טילים לקריות ומחזירים לשגרה מלאה?

הגיבו כאן לכתבה