“נסראללה” לא רק בלבנון גם אצלנו בקרקעית הים בחיפה

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום...

ארגוני פשיעה הציבו מצלמות בחיפה

(חי פה) - ביום חמישי 18/7/24 הוסרו מצלמות מהמרחב...

ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

שידור ההפגנה בחיפה בקריאה לעסקה להשבת החטופים – 13/7/24

(חי פה) - בחיפה נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו...
באנר גורדון 240624
באנר חברה כלכלית 100724
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

“נסראללה” לא רק בלבנון גם אצלנו בקרקעית הים בחיפה

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

שוב השחתה של הפסנתר במרכז הכרמל בחיפה

פסנתר מוכה ועצוב

ביום שבת, 16/9/23, עבר עמוס קרמר, תושב העיר חיפה, ליד הפסנתר במרכז הכרמל וראה, שמישהו פגע בכמה קלידים. הפגיעה מצטרפת למצב הכללי של הפסנתר ולהזנחתו. "פסנתר הבטון שהוצב ברחבה שסמוכה לכרמלית במרכז הכרמל נהיה מוקד לונדליזם חוזר ונישנה", אומר קרמר, "מכיוון שאני נוהג לצעוד מוקדם בבוקר במסלול די קבוע, אני נחשף לכל שאריות הזבל וסימני החבלה שמשאירים אחריהם המבלים בשעות הלילה במרכז הכרמל. הכרח לציין שזה לא ענין מיקרי או חד פעמי. זו תופעה מכוערת שחוזרת על עצמה שוב ושוב ובעיקר בסופי השבוע.

הפסנתר במרכז הכרמל (צילום: עמוס קרמר)
הפסנתר במרכז הכרמל (צילום: עמוס קרמר)

עמוס קרמר מוסיף ומספר:
לפני כשנה תיעדתי את החבלה הקשה שנעשתה לפסנתר. אז מיהרה המשטרה ומצאה באמצעות מצלמות האבטחה הסמוכות את החבלן ואני מקוה שהוא בא על עונשו.

גם בשבת, כאשר צעדתי מוקדם בבוקר, נתקלתי שוב בחבלה שנעשתה לפסנתר. הפעם חבלה "קלה יותר" מקודמתה אבל ניכר בהחלט שבלייני המרכז נהנים להשתולל ולחבל. לצערי אין כל אכיפה עירונית ו/או משטרתית ואני לא רוצה לחשוב מה יעלה בגורל מי שיעבור בלילה ליד הונדליסטים וינסה להעיר להם. הטינופת והחבלה ניכרת גם בטיילת לואי הסמוכה ולאורך כל השדירה המסחרית במרכז הכרמל. גם הבחירות הקרובות לא מהוות שום עילה להעלות את ענין ההשתוללות בכרמל ואני מבקש להזכיר גם את הרכבים והחראקות שמרעישות בלילות בכרמל".

מקרי השחתה קודמים

הפסנתר לאחר שהושחת (צילום: דוברות עיריית חיפה)

יש לציין שהפגיעה הנוכחית בפסנתר היא לא הפגיעה הראשונה בו. בחודש נובמבר אשתקד הפסנתר הושחת על ידי בחור כבן 30. ברחבת הפסנתר ממוקמות מצלמות, ולכן מעט לאחר הפגיעה בפסנתר, הסרטים הגיעו למשטרה והם איתרו את מי שהיה חשוד בהשחתה.

בסרטון אפשר לראות את תושב העיר מנפץ את קלידי הפסנתר, ואז הולך וחוזר עם משקולת וממשיך להרוס את הפסנתר. חקירת המשטרה הובילה לאחד השכנים לכאורה כתגובה לכך שהפסנתר מהווה מטרד.

בחודש מאי השנה, לפני 4 חודשים בלבד, תושבת העיר תועדה כשהיא משחיתה את הפסנתר במרכז הכרמל. בסרטון אפשר היה לראות צעירה מרססת כתובות על גבי הפסנתר. הצעירה נקלטה בעדשות המצלממות, שמקיפות את רחבת הפסנתר.

הפסנתר ממוקם במרכז הכרמל סמוך לכניסה לכרמלית. בשנים האחרונות הוא מהווה יעד לוונדליזם, ואפשר לראות, שהוא שעל אף שכל פעם שמישהו פוגע בו, העירייה מתקנת אותו, עכשיו הוא במצב גרוע שלא מכבד אותו.

יש לציין שנוסף על הפגיעות בפסנתר עצמו לאורך התקופה, שהפסנתר מוצב במרכז הכרמל, שכנים מתלוננים על הרעש, כתוצאה מהצבתו של הפסנתר. לטענתם, מעטים האנשים, שעוצרים ומנגנים ולעומתם יש הרבה אנשים, שעוברים ומכים על קלידי הפנתר ומפיקים ממנו רעש רב. טענה נוספת היא שעל אף שהדיירים המתגוררים בסמוך הגיעו להסכמה עם העירייה שבשעות המנוחה ואחרי השעה 23:00 הפסנתר ינותק מהחשמל על מנת להקטין את הרעש, במרבית הימים זה לא מבוצע והדיירים סובלים.

תגובות:

תגובת המשטרה: התלונה לא מוכרת לנו.
בעיריית חיפה סירבו להגיב לכתבה.

תזכורת להשחתה הקודמת:


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

10 תגובות

 1. האם כשמסתכלים במבט מאקרו על הנעשה בעיקר בהדר בערך בשלושים השנים האחרונות, ניתן לראות שהתאמצו להרוס את הדר ועכשיו גם את מרכז הכרמל?

  לפני כשלושים שנה התחילו לדבר ברצינות על תוכנית פינוי מתחם הבז"ן והמפעלים בציר ההסתדרות (בוודאי ישאירו חלק קטן מבתי הזיקוק בלבד, הרי אסור להיות תלויים לחלוטין ביבוא דלק מחו"ל ואסור שיהיה רק בית זיקוק אחד בלבד באשדוד, להק רחפני נפץ מתאבדים מעזה ופיניטו לה קומדי).

  היתכן שיש כאן יד מכוונת שחייבת להיות מהדרגים העליונים להוריד את ערך הדירות?

  האם זאת כדי שמקורבים יקנו בזיל הזול וכשיפנו בפועל את השטח (למעט המתחם שחייבים להשאיר לבתי זיקוק כגיבוי ולשעת חירום), הקבלנים והקרובים לצלחת יעשו הון תועפות?

  האם יש קשר לסגירת כל בתי הספר בהדר למעט בית ספר אחד יסודי שהשאירו?

 2. ישראל היא לא אירופה . היא לא מקום שניתן להציב פסנתר במקום ציבורי, משום שבישראל התרבות השלטת מתאימה לעבריינים בלבד. ראה את ההוכחה בתמונה. עשרות ואולי מאות פסנתרים בעולם ומעולם לא ראינו דבר כזה. מה שמוכיח את דבריי: ישראל רחוקה מלהיות תרבותית, התרבות השלטת כאן היא של העבריינים בלבד.

 3. סליחה על השגיאות חוזרת: למה עלי לחכות כל פעם לאישור הפירסום, אני רשומה ומנוייה זה שנים אצלכם . תודה. חתימה טובה חכולם.

 4. לאנשי האצר אני שנים רשומה אצלכם, למה עליי לחכות לאידוריי פירסום????

 5. כן, לגביי הספרי אותיות עח הפסנתר, לפני גחודש בערך, רוססו בלילה הן בגן מניה שוחט על פחע אשפה חדשים לגמרי, כמו כן בקיר חיצוני של החנות לאוכל לחיות במוריהאחרי החנות פרחים בפינה לכיוון השביל הליכה ליד הגן ציבורי הצמוד לוולפסון 4 שם קירות,מעקים, חניה צדדית חנכונית, בהמשך וולפסון 4 בדלתות לחדר אשפה של הבית למד הכביש, הכל צבוע בצבכין רועשים כתב דומה שיש היום על הפסנתר המדובר במרכז. דברים אלו נעשים בלילה שאין פטרול בשום מקום. מי אחראי לתקן ולצבוע את כל מה שלכלכו???? אני צושבת חיפה ותיקה מאד מאד מתביעשת בפני מאות האנשים בםסטיבל הסרטים, שבאים החלקם מחוץ לחיפה , ורואים מרכז מטשחט, מטונף צמוד לבית רוטשיד ליד הספסל מתחת לעץ מלא לכלוך וניירת, ולפי הרגשתי, שום אגף בעירייה לא מתפקד כבר חודשיים, איפה האחריות לגביי התושבים שגרים במקום מרכזי בעיר הכרמל, בלכלוך וזוהמה. ושאריות ונדליזם. מי מאנשי העירייה ירים הכפפה, ויזום בדיקה , וטיפול הולם. בפעם הקודמת של צביעת והריסת הדלת בוולפסון 4 אנחנו הדיירים תיקנו וצבענו. הפעם מגיע לנו שרות מהעירייה, שתדאג לניראות ברשות הרבים שעוברים במקום. אם לא העירייה שהייתה צריכה להתקיים עדיין, אז הצוות החדש שעקבל את הפיקוד בהמשך. אשמח להתייחסות . בברכה עירית לנדסברגר וולפסון 4.

 6. כמו שנראה הפסנתר ככה נראית התחזוקה בעיר וככה הונדליזם שפושע בכל חיפה
  או שתהיה משילות רפורמה משפטית ואכיפה והורדה מיידית של הפשיעה או שנסבול עוד ועוד
  פה השחיתו פסנתר. בתל אביב השחיתו את פסל בן גוריון. בירושלים השחיתו כבישים
  זהו או שמתפרקים עד הסוף או שעושים ענישה ואכיפה עד הסוף אין אמצע

 7. כנראה שחיפה לא ראויה לפסנתר ציבורי.

  אולי עיר הטרוגנית מדי.

  אפילו במדרחוב בנתניה לא משחיתים אותו.

  אין מנוס, בחיפה כל אחד ינגן בד' אמותיו ובא לציון גואל.

  • הפסנתר הזה הוא עונש לגרים בבנין הסמוך. יום בהיר אחד העיריה הציבה פסנתר לפני בית מגורים, מבלי לתאם את הצבתו עם דיירי הבנין. לאחר אינספור תלונות, הצלחנו להגיע להסכם עם העיריה, על השתקתו בשעות המנוחה. לצערי העיריה אינה מקפידה תמיד לשמור על ההסכם. את הפסנתר הציבו בתקופת יונה יהב ופעולה זו היתה סיבה טובה לא לבחור בו יותר לראש עיר.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

בת גלים חוגגת עם ציור קיר חדש ופיקניק מחאה למען הקזינו • כולכם מוזמנים! ראשון 21/7

(חי פה) - לכבוד אירועי 100 שנים לשכונת בת גלים בחיפה, נערך ביום חמישי, 18/7/24, פרויקט חגיגי בהשתתפות תושבי השכונה ובהנחיית חברי עמותת "ועדת...

בזמן שבילתה בחיפה, התיק עם התכשיטים והכסף נגנב מרכבה

(חי פה) - בילתה בפאב בחיפה והתבשרה על ידי השוטרים כי תיקה, המכיל תכשיטים רבים וכסף מזומן, נמצא בידי עבריינים שפרצו לרכבה. מהמשטרה נמסר לחי...

(חזר לבעליו) כלב שיצו זכר לבן אותר באזור נחל סעדיה

עדכון לשעה 11:30 - הכלב מצא את בעליו (או להיפך). לחי פה נודע כי הכלב אדב לבעליו בצ'ק פוסט ביום שישי האחרון ומאז מבצע...

צפו בנאומים בהפגנה נגד ממשלת נתניהו – חיפה – 20/7/24

(חי פה) - נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו, אשר נכשלה במגוון תחומים וביניהם הביטחון, החברה והכלכלה. המפגינים קוראים לנתניהו לא לטוס לארה"ב בלי עיסקת...

שני פצועי ירי ושני נפגעי חרדה בעיספיא

ממד"א נמסר לחי פה: בשעה 15:56 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על גבר ואישה שנפצעו באירוע אלימות בעספיא. חובשים ופראמדיקים של...